Silvika70
14.12.10,12:13
Dobry den. Neviem, ci som zaradila svoju otazku spravne, ale ziadnu blizsiu kategoriu som nenesla... Chcela by som sa spytat niekoho, kto do toho viacej vidi, ake nasledky bude mat pad eura. To bezni ludia pridu aj o svoje vklady, alebo sa to prepocita spatne opat nejakym kurzom a prejde sa na slovensku korunu a vsetko pojde ako doteraz, len v inej mene ? Alebo to bude skor penazna reforma, kedy ako v minulom storoci ludia pridu o svoje vklady ? Vie mi na to niekto odborne odpovedat ? Len nie prosim domienky a laicke nazory, tych som v praci pocula uz dost... :-) Dakujem.
Chelsea34198
14.12.10,11:17
keby si to chcela odborne ta to by ti museli napísať odbornú analýzu na niekolko desiatok stran.....to ako to bude a co sa moze stat zalezi od vela okolnosti a vedlajsich vplyvov
Silvika70
14.12.10,11:27
keby si to chcela odborne ta to by ti museli napísať odbornú analýzu na niekolko desiatok stran.....to ako to bude a co sa moze stat zalezi od vela okolnosti a vedlajsich vplyvov

Tak samozrejme nepotrebujem ziadnu hlbkovu analyzu, len vysvetlenie co mam ocakavat... Ci mam investovat, alebo si nadalej ponechat hotovost a ked, tak s akym rizikom...?
bobino38
14.12.10,11:46
typické slovenské zmýšlanie, zachovajte paniku:-) nik predsa euro neruší a keď sa aj bude chcieť rušiť, ľudia budú mať kopec času na také uvahy ako sú tvoje.-) tak ako mali uvahy aj pred zavedením eura....
trisestri
14.12.10,11:48
Táto tema tu bola včera založená http://www.porada.sk/t153690-koniec-eura.html
aktaK
14.12.10,11:54
zachovajte paniku:-)

mimotemy
jooj, ale som sa z chuti zasmiala :D:D:D

rozvijajme prosim tuto temu dalej :rolleyes:
Chelsea34198
14.12.10,12:02
zachovajte paniku:-)

mimotemy
jooj, ale som sa z chuti zasmiala :D:D:D

rozvijajme prosim tuto temu dalej :rolleyes:

a aky je tvoj nazor??? napr.? .....
Nandrolon
14.12.10,12:05
presnú budúcnosť nevie predpovedať nikto na zemi...
ani žiaden analytik s piatimi titulmi pred menom aj za ním... jednoducho sa to nedá... môže to mať 1000 scenárov a realita môže byť 1001 scenár, ktorý nikto neočakával.
jar88
14.12.10,12:06
zachovajte paniku:-)

mimotemy
jooj, ale som sa z chuti zasmiala :D:D:D

rozvijajme prosim tuto temu dalej :rolleyes:
Doprial by som ti úsmev na tvári, až panika skončí.
Skôr si ťa viem predstaviť takto..:confused:
Chelsea34198
14.12.10,12:07
presnú budúcnosť nevie predpovedať nikto na zemi...
ani žiaden analytik s piatimi titulmi pred menom aj za ním... jednoducho sa to nedá... môže to mať 1000 scenárov a realita môže byť 1001 scenár, ktorý nikto neočakával.

to i moj nazor
aktaK
14.12.10,12:08
no, ze na paniku mame este more casu....a tiez, ze pan boh še nekazal šalic.
jar88
14.12.10,12:23
Ono z hľadiska obyčajných ľudí, sa nič nedeje.
Oni za nič nemôžu a rovnako, ako sa o nich kríza len tak ošuchla,
aj euro sa len tak oklepe a hotovo.
----------------------------------------
Ale porekadlo, spolky čertove volky, bude v platnosti až do skonania sveta.
stanco007
14.12.10,12:54
Napr aj mna to zaujima... Mam hypoteku. Urcite ked padne euro tak pojdu urokove sadzby hore... Preto to bude treba fixovat.... A euro podla mna padne skor ci neskor... A ja som len za...
Ľubomír
14.12.10,12:56
Človeče nerob paniku ako Sulík. Načo si si bral hypoteku, keď si vedel, že € padne?
stanco007
14.12.10,13:04
Človeče nerob paniku ako Sulík. Načo si si bral hypoteku, keď si vedel, že € padne?
Jak naco??? A co mam byvat s rodinou pod mostom??? A nie som az taky bohaty aby som si kupil byt v hotovosti... A urcite nebudem sediet s prekrizenymi nohami ked vidim co sa deje so statmi ktore pouzivaju euro... Clovek musi pocitat so vsetkym a hlavne s tym zlym co moze nastat...
jar88
14.12.10,13:36
Napr aj mna to zaujima... Mam hypoteku. Urcite ked padne euro tak pojdu urokove sadzby hore... Preto to bude treba fixovat.... A euro podla mna padne skor ci neskor... A ja som len za...
Jóój, len nečakaj, že s pádom eura padne aj tvoj dlh.
Až taký pád to nebude.
Ľubomír
14.12.10,14:21
Jak naco??? A co mam byvat s rodinou pod mostom??? A nie som az taky bohaty aby som si kupil byt v hotovosti... A urcite nebudem sediet s prekrizenymi nohami ked vidim co sa deje so statmi ktore pouzivaju euro... Clovek musi pocitat so vsetkym a hlavne s tym zlym co moze nastat...

Poita nie je o tom kde by si býval, ale ty tvrdíš , že € padne, a preto sa ťa pýtam keď si vedel, že € padne načo si bral hypoteku. Mal si čakať na návrat koruny.
stanco007
14.12.10,14:40
Poita nie je o tom kde by si býval, ale ty tvrdíš , že € padne, a preto sa ťa pýtam keď si vedel, že € padne načo si bral hypoteku. Mal si čakať na návrat koruny.
A na co by som cakal na navrat koruny?????? Vsak ked pride koruna, tak uroky budu vyssie ako teraz ked som zobral ked su uroky velmi nizke.... To je hadam logicke... A ked padne, tak si to ludia zafixuju aby im nesli hore uroky...
jar88
17.12.10,13:13
A ja som si myslel, že podmienky úroku stanovuje BANKA :confused:

nie klient.
Ale on to myslel asi inak. Veď on si vyberá. Banka len ponúka.
Napríklad:
Prvá voľba - fix na jeden rok 3,75% plus poplatky
Druhá voľba - fix na dva roky 4,5% plus poplatky
Tretia voľba - fix na tri roky 5,8% plus poplatky
-----------------------------------------------
On si vyberie pre neho tú najlepšiu, napríklad druhú možnosť a logicky predpokladá, že za dva roky dostane znova na výber 3,75 - 4,5 - 5,8 atd.
Prinajlepšom predpokladá, že budú aspoň podobné a že sa nemôže stať, že by mu ponúkli niečo extra. (veď si už náš - holúbok)
Napríklad: vyber si holúbok
fix na rok za 5,8%
na dva 6,5%
na tri 7,8%
a na 5 rokov trebárs 8,5% (stanco007 a 99% ostatných) asi nemá problém vrátiť banke 100.000 € a rozhodnúť sa zobrať, alebo nezobrať úver inde.
Ide hlavne o to, že takí, ako stanco007 už nemajú tú možnosť nezobrať, už majú len možnosť zobrať tam kde dajú. No a napodiv to vedia aj banky.
stancov argument v domácej banke:
Že konkurencia ponúka 6,5% na 3 roky ? (No a čo ste tým chceli povedať?)
stanco007
17.12.10,15:43
Ale on to myslel asi inak. Veď on si vyberá. Banka len ponúka.
Napríklad:
Prvá voľba - fix na jeden rok 3,75% plus poplatky
Druhá voľba - fix na dva roky 4,5% plus poplatky
Tretia voľba - fix na tri roky 5,8% plus poplatky
-----------------------------------------------
On si vyberie pre neho tú najlepšiu, napríklad druhú možnosť a logicky predpokladá, že za dva roky dostane znova na výber 3,75 - 4,5 - 5,8 atd.
Prinajlepšom predpokladá, že budú aspoň podobné a že sa nemôže stať, že by mu ponúkli niečo extra. (veď si už náš - holúbok)
Napríklad: vyber si holúbok
fix na rok za 5,8%
na dva 6,5%
na tri 7,8%
a na 5 rokov trebárs 8,5% (stanco007 a 99% ostatných) asi nemá problém vrátiť banke 100.000 € a rozhodnúť sa zobrať, alebo nezobrať úver inde.
Ide hlavne o to, že takí, ako stanco007 už nemajú tú možnosť nezobrať, už majú len možnosť zobrať tam kde dajú. No a napodiv to vedia aj banky.
stancov argument v domácej banke:
Že konkurencia ponúka 6,5% na 3 roky ? (No a čo ste tým chceli povedať?)
Nerozumiem preco tu vo velkom spominas mna???? :confused:
Hadam je logicke, ze pri predpoklade, ze pojdu uroky hore, tak si ich clovek da zafixovat. Napr co som mal prvu hyposku, ktoru som uz vyplatil celu, tak som ju mal fixovanu na celu dobu splacania, cize na 12 rokov a nie na 2-3 roky... Vyplatil som ju predcasne a teraz mam novu... Ta nova je nezavisla na tej prvej!!! Prvu som vyplatil kes pred zobratim druhej...Tu zatial fixovanu nemam ale v pripade padu eura ju dam na 100% fixovat...
marleau
17.12.10,18:12
Chechtáky sú záhubou ľudstva.Keby sme sa vrátili k výmennému obchodu,veľa ľudí by muselo začať naozaj pracovať a ešte viac sa aj niečo naučiť robiť.