Aďka S
14.12.10,13:13
Prosím, vie mi niekto poradiť?
Niekedy mi pri čítaní zadaní z excelu napadne "a zlaté hodinky s vodotriskom by nepotešili?" a potom si pozriem príspevky a zistím, že aj toto excel dokáže. Snáď to bude aj môj prípad. :)
Len pripomínam, že tabuľka sa neustále aktualizuje - položky stále pribúdajú.
Vopred ďakujem.
marjankaj
14.12.10,15:04
Prosím, vie mi niekto poradiť?
Niekedy mi pri čítaní zadaní z excelu napadne "a zlaté hodinky s vodotriskom by nepotešili?" a potom si pozriem príspevky a zistím, že aj toto excel dokáže. Snáď to bude aj môj prípad. :)
Len pripomínam, že tabuľka sa neustále aktualizuje - položky stále pribúdajú.
Vopred ďakujem.

Najprv si zoraď údaje kliknutím na šípku v A2.

Teda ja by som to asi inak usporiadal. Teda do jedného riadku by som dal montáž aj demontáž a potom sa dátumy iba jednoducho odčítajú:cool:
Aďka S
18.12.10,20:40
Ďakujem za názor, ale toto asi nie je cesta. Vložila som len veľmi zjednodušenú verziu celej tabuľky. Pôvodná má cca 23 stlpcov a niečo cez 300 riadkov. Montáže a demontáže sa priebežne pripisujú aj so všetkými údajmi okolo toho. V jednom riadku to nemôže byť, pretože nie je pravidlom, že sedí množstvo materiálu montovaného s demontovaným množstvom. V tomto prípade by bolo možno jednoduhšie použiť kontingenčnú tabuľku (čo sa týka rozdielu v množstve materiálu). A čo sa týka dátumov, neviem...
ivka70
20.12.10,13:28
Problem s datumami by sa mozno dal vyriesit kontingencnou tabulkou a hodnotou min a max .... mozno potom pojde urobit aj ich rozdiel ...

Tiez by som uvazovala o prerobe ni tabulky alebo vyrobila malu databazu v Accese.