Denisa Lőrincz Knapová
14.12.10,13:40
Dobrý deň,chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi podnikaním na ŽIVNOSŤ a podnikaním pod IČO?chcela by som si otvoriť obchod s textilom a obuvou a neviem čo je výhodnejšie a aký je v tom rozdiel?!
ešte by som chcela vedieť čo treba vybaviť,keď chcem obchod prevádzkovať vo svojich priestoroch(budova vo vlastnom dvore) a nie v prenajatých?vopred ďakujem za všetky odpovede.
Denisa Lőrincz Knapová
14.12.10,12:45
ešte by som sa chcela spýtať čo v prevádzke okrem registr.pokladne treba(účt.knihy a pod.)
Ice dive
15.12.10,04:30
Dobrý deň,chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi podnikaním na ŽIVNOSŤ a podnikaním pod IČO?chcela by som si otvoriť obchod s textilom a obuvou a neviem čo je výhodnejšie a aký je v tom rozdiel?!
ešte by som chcela vedieť čo treba vybaviť,keď chcem obchod prevádzkovať vo svojich priestoroch(budova vo vlastnom dvore) a nie v prenajatých?vopred ďakujem za všetky odpovede.
no ak sa povie, podnikanie pod ičom jedná sa po ľudí, ktorí podnikajú na základe iného ako živnostenského zákona napr. finančný sprostredkovatelia, právnici a pod... avšak vo všetkom ostatnom sa na nich prihliada ako keby boli živnostníci napr. pri zdravotnom poistení a pod... zväčša musia títo ľudia splňať určité podmienky aby mohli vykonávať svoju podnikateľskú činnosť... ak chceš podnikať s predajom textilu, tak môžeš podnikať jedine na živnosť, alebo založiť sro... čo je výhodnejšie záleží od teba, napr. ak by si podnikala ako sro, mohla by si si prenajať časť priestorov od seba ako fyzickej osoby, ak budeš podnikať na živnosť tak logicky sama sebe nemôžeš nič prenajať...
Economic
15.12.10,05:09
IČO nie je hlavný ukazovateľ. Ako fyzická osoba ručíš celým svojim majetkom, ako eseročka, majetkom spoločnosti, pokiaľ nejaký vôbec má. Podľa mňa výhodnejšie je podnikať ako sro. Ochrániš si svoj vlastný majetok.
Denisa Lőrincz Knapová
15.12.10,07:11
Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede.Áno,podnikanie po IČO som myslela,bez založenia živnosti:)Tak že viac by sa mi oplatilo keby som si otvorila s.r.o.-cku napriklad s manzelom?s.r.o.-cka sa zaklada tiez na zivnost. urade?
Economic
15.12.10,07:20
Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede.Áno,podnikanie po IČO som myslela,bez založenia živnosti:)Tak že viac by sa mi oplatilo keby som si otvorila s.r.o.-cku napriklad s manzelom?s.r.o.-cka sa zaklada tiez na zivnost. urade?

Treba si pripraviť všetky k tomu potrebné dokumenty, potom ísť na živnostenské a následne na zápis do OR. Sú tu samozrejme profesionálne firmy, ktoré urobia všetko za Vás a ušetria aj na súdnom poplatku pri elektronickom podaní do OR.
Denisa Lőrincz Knapová
15.12.10,07:43
A viete mi povedať aké dokumenty na to budem potrebovať? alebo aspon link na stránku,na ktorej to nájdem:)
Economic
15.12.10,07:46
A viete mi povedať aké dokumenty na to budem potrebovať? alebo aspon link na stránku,na ktorej to nájdem:)

Spoločenská zmluva - na živnostenský úrad
Do OR : Vyhlásenie správcu vkladu, nájomnú zmluvu k sídlu alebo súhlas vlastníka + LV, podpisový vzor konateľa
Denisa Lőrincz Knapová
15.12.10,09:17
Ďakujem