procky
14.12.10,20:39
Chcem sa opytat kupil som si 1,5Tb hdd,kt. cez USB pripojim k dreamboxu. Na hdd som si cez moj pc na ktorom je Win dal par filmov, ale ked som ho pripojil k dreamu tak mi ziadne subory neukazuje .Zevraj je to tym ,ze hdd je ntfs co podporuje win a nie linux a musim ho preformatovat na ext3. A to je to co neviem ,teda ak to tak je . Prosim poradte vazne mam v tom zmatok
Flinstone
14.12.10,20:11
to je linuxový súborový systém

http://fs-driver.org/download.html

musíš si doinštalovať podporu aj tohto systému do wokien

http://www.root.cz/zpravicky/ext2ext3-ovladac-pro-windows/
Fero11
15.12.10,04:05
Alebo v acronis disk director ho naformatujes do ext3. Prip. sa pripojis k boxu cez telnet a tam ho naformatujes ext3
Stefan2005
15.12.10,07:31
Dreambox mi naformátoval externý HDD sám...
Podporu pre Windows potrebuješ iba vtedy, ak chceš z toho disku prenášať dáta do PC s OS Windowsom.

Tu máš návod v slovenčine k Dreamboxu: http://www.sapro.cz/ftp/index.php?action=downloadfile&filename=Dreambox%20DM800%20SK%20navod%20na%20pouz itie.pdf&directory=DREAMBOX&PHPSESSID=20333e4a5c665630fbc7d052c3ae0e9e
procky
15.12.10,20:51
Alebo v acronis disk director ho naformatujes do ext3. Prip. sa pripojis k boxu cez telnet a tam ho naformatujes ext3

ok ale ak ho naformatujem a dam tam donho filmy z windowsu tak ich tam normalne nahra a budem ich moct pozerat na dreamboxe
Fero11
16.12.10,02:11
Neviem aky pouziva DM player (niesom si celkom isty, ale myslim si, ze starsie DM SD boxy prehravali len TS a mpeg2) tie novsie HD boxy uz vedia takmer vsetko.
AK ho pripojis k DM, tak by si ho mal najst v /media .... skus tam nahrat cez ftp nejaky film (v hocijakom formate) a cez menu player ho skus prehrat
procky
16.12.10,08:51
Neviem aky pouziva DM player (niesom si celkom isty, ale myslim si, ze starsie DM SD boxy prehravali len TS a mpeg2) tie novsie HD boxy uz vedia takmer vsetko.
AK ho pripojis k DM, tak by si ho mal najst v /media .... skus tam nahrat cez ftp nejaky film (v hocijakom formate) a cez menu player ho skus prehrat

tak mam dreambox DM800 HD a ono ho aj najde vsetko v tom media playeri akurat mineukaze filmy kt. su nanom
Fero11
16.12.10,09:15
skus sa pripojit k boxu cez telnet a zadal prikaz fdisk -l To ti vypise vsetky pripojene zariadenia, potom to sem napis
Stefan2005
16.12.10,09:57
Pravdu povediac nechápem, čo vlastne chce procky chce. Mám tiež DBox800, ale o mediaplayer som v ňom (ani v manuáli) nenašiel. Preto sa rád priučím niečomu, čo ešte neviem :). Existuje síce mediaplayer plugin pre Dreambox, ale to je niečo iné. DreamBox mi prehráva svoje vlastné záznamy (uložené v .ts formáte), MediaPlayer ma TV, s tým môžem prehrávať fotky, videa,....

Takže ako (a aké formáty) prehráva DreamBox ?
Fero11
16.12.10,10:43
Ja mam E2 usb ver. Skusal som tam nahrat video avi, ale neprehraje mi to (nikdy som to neskusal a ani mi to nieje za potreby, takze neviem) sorry
Stefan2005
16.12.10,10:54
Ja mam E2 usb ver. Skusal som tam nahrat video avi, ale neprehraje mi to (nikdy som to neskusal a ani mi to nieje za potreby, takze neviem) sorry

no ani mne, preto som nikdy neskúšal používať satelitný prijímač ako multimediálny prehrávač. Prehrať súbory, ktoré potrebujem vie TV, DreamBox zase vie nahrať (a po sebe i prehrať) súbory na/z pripojený HDD...
Fero11
16.12.10,13:12
Ak by som mal viac casu, tak by som potestoval prehravanie roznych videoformatov, mozno na tyzden (ale na mojom boxe to nie je priorita (priorita je aby isiel kazdy kanal stabilne a to mi zatial slape))
procky
16.12.10,19:35
no ani mne, preto som nikdy neskúšal používať satelitný prijímač ako multimediálny prehrávač. Prehrať súbory, ktoré potrebujem vie TV, DreamBox zase vie nahrať (a po sebe i prehrať) súbory na/z pripojený HDD...

ano to ze to Tv prehra je pekne ,ale ked ten hdd zapojim aj do Tv z boku ma USB vstupy a ma prehravat filmy vsetko tiez mi iba ukaze ze je zapojeny HDD ale nic v nom. Pocul som ze TV nezoberu viac ako 8 Gb kluc a nie to 1,5TB HDD
Stefan2005
17.12.10,07:34
...Pocul som ze TV nezoberu viac ako 8 Gb kluc a nie to 1,5TB HDD

tak toto nemám odskúšané, nemám 1,5 TB HDD :). Ale TV má funkciu a vstup z PC (treda inštalovať do PC dodávaný program), takže prostredníctvom PC alebo NB k nim pripojeného HDD prehráš všetko na TV...
procky
17.12.10,08:59
tak toto nemám odskúšané, nemám 1,5 TB HDD :). Ale TV má funkciu a vstup z PC (treda inštalovať do PC dodávaný program), takže prostredníctvom PC alebo NB k nim pripojeného HDD prehráš všetko na TV...

aky vstup z pc ? hmm USB alebo co
Stefan2005
17.12.10,09:26
aky vstup z pc ? hmm USB alebo co

... analog, DVI, HDMI - podľa toho, aký výstup má PC
Fero11
17.12.10,15:57
Co mas na tom DM, E2 ? Pokusim sa nieco cez vikend poskusat