norko69
14.12.10,20:40
Ahojte, chcel by som sa opytat na co sluzi program BitComet, pripadne ake su jeho "rizika"? Som laik co sa tyka nastaveni v PC, ale vsimol som si ze program Bitcomet je uvedeny ako vynimka v brane firewall systemu Windows. Dakujem
miramax1
14.12.10,20:24
zdenka131
14.12.10,20:25
misoft
14.12.10,21:22
Laicky povedané: BitComet je program na "sosanie" dát. Potrebuješ niečo stiahnuť a tak sťahuješ po častiach od viacerých a v PC sa to potom spojí do celku (jedno jadierko od A, druhé od B, tretie od C,...... a nakoniec máš celú slnečnicu). :D
Zároveň však tieto jadierka poskytuješ aj niekomu inému, kto to potrebuje.
Fero11
15.12.10,05:26
Ahojte, chcel by som sa opytat na co sluzi program BitComet, pripadne ake su jeho "rizika"? Som laik co sa tyka nastaveni v PC, ale vsimol som si ze program Bitcomet je uvedeny ako vynimka v brane firewall systemu Windows. Dakujem
BitComet je program, ktorym stahujes, ale aj dalej odosielas uz stiahnute. Je to vlastne P2P klient ( ako spomenul misoft). Na P2P sietach sa vacsinou siria nelegalne veci (preto to nemoze byt na verejnych serveroch), tak prenosy su len medzi jednotlivymi klientamy bez servera.
Viac o P2P http://cs.wikipedia.org/wiki/Peer-to-peer
norko69
15.12.10,06:37
dakujem Vam vsetkym za odpovede. Teraz trocha upresnim moju otazku. Je mozne prostrednictvom toho programu ziskavat z mojho pocitaca aj nejake citlivejsie informacie, trebars hesla do mailovych schranok a podobne? Teda presnejsie povedane ci moze ziskavat tie citlivejsie informacie tretia osoba, lebo ten program mi dala do pocitaca tretia osoba (ak treba, vysvetlim este podrobnejsie). dakujem
KoxXxo
15.12.10,07:33
Na citlivé informácie by 3. osoba použila inú fintu. Ak to chceš úplne vylúčiť, tak program odinštaluj. Na torenty môžeš používať napr. aj µTorrent (http://downloads.zoznam.sk/program/utorrent-21).
norko69
15.12.10,07:38
Na citlivé informácie by 3. osoba použila inú fintu. Ak to chceš úplne vylúčiť, tak program odinštaluj. Na torenty môžeš používať napr. aj µTorrent (http://downloads.zoznam.sk/program/utorrent-21).
aku fintu by pouzila 3.osoba? potrebujem zistit kto je to a ako sa dostava k tym informaciam.dakujem
Fero11
15.12.10,08:06
Sak tretia osoba je ten tvoj kamarat co ti daval do pc ten program. Najlepsie je ked k tvojmu PC mas pristup (fyzicky) len ty, resp. clenovia rodiny, ktorym max. doverujes
norko69
15.12.10,08:21
Sak tretia osoba je ten tvoj kamarat co ti daval do pc ten program. Najlepsie je ked k tvojmu PC mas pristup (fyzicky) len ty, resp. clenovia rodiny, ktorym max. doverujes
ano, suhlasim s tebou. Pristup by mali mat len osoby ktorym maximalne doverujem. Ale tento pocitac skladal a instaloval do neho programy manzelkin svagor.
Ale akou "fintu" by pouzila ta 3.osoba (svagor) aby mal pristup do nasho pocitaca a mohol zistit trebars hesla do mailov. Mam na mysli trebars aj taky pristup ze z domu zo svojho pocitaca.
Fero11
15.12.10,08:29
To az tak svagrovy nedoverujes :D
Nemam prehlad o nejakych snifovacich softoch, ale urcite existuju. Ak chces mat istotu, tak si windows nainstaluj sam a uz nikoho nepustaj k PC (hlavne nie svagra :D )
Navodov ako nainstalovat win mas na nete stovky
norko69
15.12.10,08:38
To az tak svagrovy nedoverujes :D
Nemam prehlad o nejakych snifovacich softoch, ale urcite existuju. Ak chces mat istotu, tak si windows nainstaluj sam a uz nikoho nepustaj k PC (hlavne nie svagra :D )
Navodov ako nainstalovat win mas na nete stovky
co su snifovacie softy? som iba obycajny uzivatel PC. Preto ani instalaciu Windows som nerobil ja. Ci nedoverujem svagrovi? to je kapitola sama o sebe.
Cize BitComet instalovany v PC nie je ten problem? Pouziva inu fintu? Mohol nejak zistit heslo do mailu?
Fero11
15.12.10,08:59
Ked si sedel pri nom a pozeral co robi, tak by si videl, ci zistoval tvoje heslo do mailu. Ak sa bojis, tak si rychlo zmen dolezite hesla a budes mat pokoj
Ale netreba robit hned zo vsetkeho paniku
norko69
15.12.10,09:10
Ked si sedel pri nom a pozeral co robi, tak by si videl, ci zistoval tvoje heslo do mailu. Ak sa bojis, tak si rychlo zmen dolezite hesla a budes mat pokoj
Ale netreba robit hned zo vsetkeho paniku
takze problem je takyto: niekto sa mi naburaval do mailu na gmail. Na gmaily vidis IP adresu narusitela. A nebola to adresa mojho pocitaca v robote ani pocitaca doma. Tak som zmenil heslo. Ale naburavanie pokracovalo dalej, a skoncilo to tak ze narusitel zmenil heslo mojho mailu a uz sa neviem dostat do svojho mailu.
Potrebujem vediet AKO zistil moje heslo aj ked som ho priebezne menil? kde sa dostal k takym udajom? ako sa dostal do mojho pocitaca? Bitcomet s tym nema nic splocne? alebo moze mat? alebo akym inym sposobom sa mohol dostat k heslu? samozrejme ze ho nemam napisane niekde na papieriku. a potrebujem zistit kto to bol...da sa?...dakujem
Fero11
15.12.10,11:01
Ak mas na gmaily mail a niekto ti zmenil heslo, tak este si mozes dat heslo poslat na iny mail, ktory si pouzil pri registracii (alebo aj sam gmail ta obcas upozorni na to, ze co keby si dnes zabudol heslo atd .......).
Hesla su citlive data a ja by som si v praci nepozeral svoje maily (ked sa az tak moc do PC nevyznam) teda ak su pracovne tak ano, ale na to nepouzivas predsa sukromnu schranku.
Vsetky dolezite hesla odporucam zmenit a nepovedat ich ani vlastnej zene. Ak niekde v prehliadaci sa ta pyta ci chces ulozit heslo, tak davat ze nie ...
KoxXxo
15.12.10,13:50
Pozri vpravo dole na paneli úloh, aké programy máš spustené, prípadne cez správcu úloh (Ctrl+Shift+Esc).