ekonom1
15.12.10,07:44
Prosím o radu.

Nakúpili sme kolekcie v 10/2010. Tieto sme v 12/2010 rozdali zamestnancom + obchodným partnerom.
Teraz mám dilemu čo sa týka DPH.

Ako postupovať pri faktúre z 10/2010 - mám nárok na celú DPH alebo len pomernú časť. Alebo odviesť DPH v 12/2010 a zdaniť zamestnancom (pomernú časť) a nárok na DPH (to čo bolo pre obch.partnerov) mám nárok.

Ďakujem.
Llívia
15.12.10,06:51
Prosím o radu.

Nakúpili sme kolekcie v 10/2010. Tieto sme v 12/2010 rozdali zamestnancom + obchodným partnerom.
Teraz mám dilemu čo sa týka DPH.

Ako postupovať pri faktúre z 10/2010 - mám nárok na celú DPH alebo len pomernú časť. Alebo odviesť DPH v 12/2010 a zdaniť zamestnancom (pomernú časť) a nárok na DPH (to čo bolo pre obch.partnerov) mám nárok.

Ďakujem.
Pri kolekciách, ktoré ste poskytli zamestnancom, nárok na odpočet DPH nie je.

Pri tých, ktoré ste poskytli obchodným partnerom - dokážete si ich obhájiť ako reklamné predmety, napr. že ste na ne dali nálepku s vaším logom, údajmi? Ak áno, tak ich môžete považovať za reklamné predmety a uplatniť si nárok na odpočet DPH.
Tweety
15.12.10,06:52
Pri kolekciách, ktoré ste poskytli zamestnancom, nárok na odpočet DPH nie je.

Pri tých, ktoré ste poskytli obchodným partnerom - dokážete si ich obhájiť ako reklamné predmety, napr. že ste na ne dali nálepku s vaším logom, údajmi? Ak áno, tak ich môžete považovať za reklamné predmety a uplatniť si nárok na odpočet DPH.
Len trošku poopravím, reklamné predmety už nepotrebujú mať logo aby boli daň. uznanými.
Llívia
15.12.10,07:08
Len trošku poopravím, reklamné predmety už nepotrebujú mať logo aby boli daň. uznanými.
S logom máš pravdu, reklamné predmety nemusia byť ním označené. Nie som si istá, ako daňové úrady posudzujú reklamné predmety pri kontrole DPH, pretože v zákone o DPH nie sú reklamné predmety definované (ani v ZDP, tam je len maximálna suma pre uznanie do daňových nákladov/výdavkov).

Zákon o dani z pridanej hodnoty § 49 Odpočítanie dane platiteľom
7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
a) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
massarro
15.12.10,07:33
Ďakujem moc ste mi pomohli.:)
Mona Lisa
17.12.10,07:41
S logom máš pravdu, reklamné predmety nemusia byť ním označené. Nie som si istá, ako daňové úrady posudzujú reklamné predmety pri kontrole DPH, pretože v zákone o DPH nie sú reklamné predmety definované (ani v ZDP, tam je len maximálna suma pre uznanie do daňových nákladov/výdavkov).

Zákon o dani z pridanej hodnoty § 49 Odpočítanie dane platiteľom
7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
a) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,


Mám otázku a tá maximálna suma 16,60 € je predpokladám cena bez DPH.
Tweety
17.12.10,07:42
Mám otázku a tá maximálna suma 16,60 € je predpokladám cena bez DPH.
Áno.
psps
22.12.10,11:38
Kúpili sme do firmy vianočné dekorácie, môžeme si odpočítať DPH?
Je tam nejaká hranica?

V predošlých príspevkoch som videl, že sa môže odpočítať DPH pri kúpe tovarov určené na pohostenie. Takže keď kúpim kávu, čaj cukor, môžem odpočítať DPH?
Stefan2005
22.12.10,12:13
...V predošlých príspevkoch som videl, že sa môže odpočítať DPH pri kúpe tovarov určené na pohostenie. Takže keď kúpim kávu, čaj cukor, môžem odpočítať DPH?

myslíš na tento príspevok ?:


... Zákon o dani z pridanej hodnoty § 49 Odpočítanie dane platiteľom
7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
a) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,

P.S. z dekorácie možno odpočítať DPH...
Tweety
22.12.10,14:50
Kúpili sme do firmy vianočné dekorácie, môžeme si odpočítať DPH?? ÁNo.


Je tam nejaká hranicaV predošlých príspevkoch som videl, že sa môže odpočítať DPH pri kúpe tovarov určené na pohostenie. Takže keď kúpim kávu, čaj cukor, môžem odpočítať DPH? Nie, nemôžeš, je to repre, a z toho nie je možné odpočítať dph. .
Odpovede v texte.