Tinaho
15.12.10,08:53
Poraďáci ahojte,

má niekto skúsenosti s deponovaním mzdy (neviem či som to správne nazvala). Je to sitácia, keď exekútor zašle príkaz na začatie exekúcie, mzdárka má začať zrážať zamestnancovi predmetné zrážky, ale ešte ich nevypláca oprávnenému (na exekučnom príkaze ešte nie je uvedené číslo účtu kam zrážky posielať, ale exektúror mi povedal, že mám zatiaľ vykonať deponovanie platby).

Nerozumiem presne o čo tu ide a hlavne, či to má oporu v zákone (zadržať mzdu zamestnancovi).

Ďakujem za akúkoľvek radu.
hksforge
15.12.10,08:00
Je to v poriadku, je vydané povolenie od súdu na exekúciu, exekútor začal exekučné konanie a povinnému /dlžníkovi/ beží lehota na odvolanie sa ... Ak sa dôvodne neodvolá, exekútor ti pošle číslo účtu na rozhodnutí s vyznačenou právoplatnosťou a vykonateľnostou. Ja túto zrazenú časť mzdy mám zaúčtovanú na analytike účtu 325.
Tinaho
15.12.10,08:26
To znamená, že zamestnancovi vyknám exekučnú zrážku a tú zaúčtujem 331/325, keď mi príde číslo účtu, tak celú túto čiastku zašlem na príslušné číslo účtu (325/221), to znamená príde mi napr. 5.1.2011 už exekučný príkaz s číslom účtu, tak tam zašlem zrazenú čiastku a potom tam, hneď pošlem aj zrážku zo mzdy za 12 mesiac?
hksforge
15.12.10,09:34
Úplne presne