peterbreyl
15.12.10,09:46
Dobrý deň,

rád by som sa opýtal na mžnosti zaúčtovania psa. Môžem ho záúčtovať do nákladov alebo ho mám viesť v zásobách? Aké sú Vaše skúsenosti?

Ďakujem
jacekova
15.12.10,08:51
a čo s tým psom robíte? :eek:

ak psov nakupujete a predávate, tak je to tovar a treba viesť sklad :)
gogina
15.12.10,08:56
Je ten pes na stráženie? Nákup bol taký že cena psa išla rovno do nákladov? Ak áno tak ho treba zaradiť do majetku a potom si môžte naňho uplatňovať dalšie náklady - žrádlo, opravu koterca...
Timka1
15.12.10,09:00
Dobrý deň,

rád by som sa opýtal na mžnosti zaúčtovania psa. Môžem ho záúčtovať do nákladov alebo ho mám viesť v zásobách? Aké sú Vaše skúsenosti?

Ďakujem

ak je pes na stráženie, je potrebné ho účtovať do majetku podľa výšky ceny a nezabudnúť ho prihlásiť na mestský prípadne obecný úrad, budete platiť daň za psa, ktorú si môžte dať do nákladov a tiež súvisiace náklady s ním - očkovanie, potravu atď.
peterbreyl
15.12.10,09:13
Áno, pes je určený na stráženie. Do akého majtku ho mám účtovať, keď jeho obstarávacia cena bola nižšia ako 1700 EUR a nebude sa odpisovať? Nemôžem ho účtovať priamo na 501?
V postupoch účtovania som našiel, že správne sa to má účtovať do zásob, ale neviem si predstaviť ako a kedy by som to dostal do nákladov. (kedy nastane spotreba psa? :))
Tweety
15.12.10,09:20
Áno, pes je určený na stráženie. Do akého majtku ho mám účtovať, keď jeho obstarávacia cena bola nižšia ako 1700 EUR a nebude sa odpisovať? Nemôžem ho účtovať priamo na 501?
V postupoch účtovania som našiel, že správne sa to má účtovať do zásob, ale neviem si predstaviť ako a kedy by som to dostal do nákladov. (kedy nastane spotreba psa? :))
Pri obstaraní ho odpíšeš rovno do nákladov na účet 501AE, ale budeš ho viesť v evidencii, ako DM.
peterbreyl
15.12.10,09:37
Ďakujem za pomoc...