monsol
29.11.05,13:21
Mám jednu nezvyčajnú otázku:
Ak zamestnanec po odchode z pracovného pomeru si odmieta prísť po mzdu. Čo s tým?
Ide o mzdu za 08/2005, ktorá mala byť vyplatená do 30.9.2005.
Na účet ju poslať nemôžem, lebo jednak už je po termíne a jednak ide o vyplatenie inej sumy, ako je oficiálne na výplatnej páske.
Ako to zlegalizovať?
Vopred ďakujem za reakcie.
Luba2
29.11.05,12:40
A ide o vyplatenie vyššej, alebo nižšej sumy ako je na výplatnej páske. Ak mu máš z nejakého dôvodu vyplatiť viac - nie je problém, vyplať šekom len toľko, koľko je na páske.

A ak by si mu mal vyplatiť menej - to by asi bolo treba veľmi zdôvodňovať, len sa dohodnúť. Ide o veľký rozdiel?
kacena
29.11.05,12:46
Mám jednu nezvyčajnú otázku:
Ak zamestnanec po odchode z pracovného pomeru si odmieta prísť po mzdu. Čo s tým?
Ide o mzdu za 08/2005, ktorá mala byť vyplatená do 30.9.2005.
Na účet ju poslať nemôžem, lebo jednak už je po termíne a jednak ide o vyplatenie inej sumy, ako je oficiálne na výplatnej páske.
Ako to zlegalizovať?
Vopred ďakujem za reakcie.

Odporúčam poslať na účet, alebo šekom sumu , ktorú má na výplatnej páske.A ostatné , čo je mimo pásky nech Ťa netrápi.
účtovník 007
29.11.05,13:16
Tu je asi problém iný. Zamestnávateľ chce vyplatiť zamestnancovi výplatu cez pokladňu, lebo mu potrebuje zraziť napr. prevolaný telefón, manko.....Chce mu vyplatiť sumu menšiu, ako je na výpl.páske. Zamestnanec to však vie, a preto si pre výplatu nepríde. Vidieť, že je v obraze.Je v tomto prípade v práve, a keď Vás dá na súd, uspeje. Vy ste mu neoprávnene zadržali mzdu. Prípadné pohľad. voči nemu po skončení PP, ste si mali vymáhať súdnou cestou. Vieme, ako to chodí. Nič nedostanete a zbytočne sa súdite. Takýchto máme aj u nás.
Majka
29.11.05,13:23
presne tak,asi vie na co ma pravo....preto si pre to neprisiel,aj my sme mali podobny problem..na sude sme neuspeli po roku sudenia....

No ja mam iny problem, je to nejak napadnutelne ked som za 3 mesiace nevyplatila mzdy konatelom nakolko sa dohodli ze je zla financna situacia vo firme tak si nevyplatia oni vyplaty ...vysi mi to na 331. odvody su odvedene v spravnom case v termine.....
Treba to nejak osetrit pisomnym prehlasenim?
účtovník 007
29.11.05,13:32
Vzdať sa svojej výplaty, to som ešte nepočula. Ak chcú pomôcť firme, vyplať im mzdy cez pokladňu(v skutočnosti nič nevyplatíš) a spíš s nimi zmluvu o pôžičke spoločníkov a prijmi peniaze do pokladne.(v skutočnosti nič neprijmeš). Budeš mať síce záväzok, ale čisté účtovanie. Keď budeš mať peniaze, vrátiš im pôžičku, ktorá je vlastne nevyplatenou mzdou.
T.j výplata 331-xxx/211-xxx
Príjem pôžičky 211-xxx/365-xxx
Vrátenie pôžičky 365-xxx/211-xxx
Pôžička môže byť aj bezúročná. To je na rozhodnutí spoločníka.
Majka
29.11.05,14:27
ale ja v pokladni neevidujem taku sumu hotovosti aby som vyplatila vyplatu konatelovi a este trom...... proste je zla fin. situacia, na ucte v minuse, peniaze nie su tak si neposlali mzdy a poslu ked budu peniaze.........


Vzdať sa svojej výplaty, to som ešte nepočula. Ak chcú pomôcť firme, vyplať im mzdy cez pokladňu(v skutočnosti nič nevyplatíš) a spíš s nimi zmluvu o pôžičke spoločníkov a prijmi peniaze do pokladne.(v skutočnosti nič neprijmeš). Budeš mať síce záväzok, ale čisté účtovanie. Keď budeš mať peniaze, vrátiš im pôžičku, ktorá je vlastne nevyplatenou mzdou.
T.j výplata 331-xxx/211-xxx
Príjem pôžičky 211-xxx/365-xxx
Vrátenie pôžičky 365-xxx/211-xxx
Pôžička môže byť aj bezúročná. To je na rozhodnutí spoločníka.
účtovník 007
29.11.05,14:36
Majka, veď Ty nepotrebuješ mať peniaze v pokladni na ich výplatu.Prečítaj lepšie môj príspevok. Imaginárny príjem napr.100 000 - imag.výdaj 100 000= 0. Peniaze vložíš a vyberieš. Tým máš vyplatené mzdy ošetrené a účto čisté. Ak to zle vysvetľujem, pomôžte niekto.
Majka
30.11.05,07:17
dakujem ti uz som si to premyslela a urobim to takymto sposobom.

splietlo ma to ze ako prve si napisal vydaj z pokladne....




Majka, veď Ty nepotrebuješ mať peniaze v pokladni na ich výplatu.Prečítaj lepšie môj príspevok. Imaginárny príjem napr.100 000 - imag.výdaj 100 000= 0. Peniaze vložíš a vyberieš. Tým máš vyplatené mzdy ošetrené a účto čisté. Ak to zle vysvetľujem, pomôžte niekto.