bbecks
15.12.10,12:09
Zdravim Vas,

chcem sa spytat co vsetko si mozem dat do nakladov ked si otvorim e-shop? zivnost uz mam zalozenu a chcem byt neplatca DPH len som este nebol na danovom urade tam mi to povedia ze co si mozem davat do nakladov?

Mozem si davat napriklad aj benzin do nakladov ?

Dakujem pekne za odpovede :)

S pozdravom.
veronikasad
15.12.10,11:13
Zdravim Vas,

chcem sa spytat co vsetko si mozem dat do nakladov ked si otvorim e-shop? zivnost uz mam zalozenu a chcem byt neplatca DPH len som este nebol na danovom urade tam mi to povedia ze co si mozem davat do nakladov?

Mozem si davat napriklad aj benzin do nakladov ?

Dakujem pekne za odpovede :)

S pozdravom.
čo si môžeš dať do nákladov ti povie dobrá účtovníčka - alebo pozorne čítaj príspevky na Porade (ak si trúfneš na účtovníctvo sám).
bbecks
15.12.10,12:45
no ja som pocul ze do nakladov si mozem dat vsetko co potrebujem k dúpodnikaniu... lenze neviem ci si tam mozem dat aj benzin...
veronikasad
15.12.10,12:52
no ja som pocul ze do nakladov si mozem dat vsetko co potrebujem k dúpodnikaniu... lenze neviem ci si tam mozem dat aj benzin...
ak auto vložíš do podnikania, môžeš (nielen) náklady na PHM.
Ak budeš využívať súkromné auto na podnikanie je to trochu inak. Nákup PHM v peň. denníku neúčtuješ.
bbecks
15.12.10,12:57
a to kde treba vlozit auto do podnikania ? aj sa za to nieco plati ?
veronikasad
15.12.10,13:08
a to kde treba vlozit auto do podnikania ? aj sa za to nieco plati ?
vložiť do podnikania = zaradiť auto do obchodného majetku firmy. Vystavíš zaraďovací protokol a auto odpisuješ.
Ako dlho si vlastníkom tohto auta ?

V jednom aj druhom prípade využívaš auto na podnikanie a musíš si plniť oznamovaciu povibbosť k dane z motorových vozidiel na DU, do konca januára 2011 podať daňové priznanie k dani z motor. vozidiel a zaplatiť daň z MV-
bbecks
15.12.10,14:40
aha chapem a to auto aj musi byt pisane na mna ? tak este teraz to auto nezaradim ale od noveho roka asi ano ... bo len od zajtra mam zacatu zivnost ..
veronikasad
15.12.10,14:43
aha chapem a to auto aj musi byt pisane na mna ? tak este teraz to auto nezaradim ale od noveho roka asi ano ... bo len od zajtra mam zacatu zivnost ..
auto už máš, alebo ho len plánuješ kúpiť ?
marjankaj
15.12.10,14:49
aha chapem a to auto aj musi byt pisane na mna ? tak este teraz to auto nezaradim ale od noveho roka asi ano ... bo len od zajtra mam zacatu zivnost ..

Prídeš o odpis. Zaraď ho tento rok a odpisy môžeš prerušiť.
bbecks
15.12.10,14:58
auto mam ale je pisane na mamu tak neviem ci musi byt pisane na mna alebo nie ...
marjankaj
15.12.10,15:03
auto mam ale je pisane na mamu tak neviem ci musi byt pisane na mna alebo nie ...
Tak potom auto nemáš ty ale mama.:eek:
veronikasad
15.12.10,15:09
auto mam ale je pisane na mamu tak neviem ci musi byt pisane na mna alebo nie ...
Mamine auto si nemôžeš dať do nákladov - iba ak s ňou uzatvoríš nájomnú zmluvu, daňovým výdavkom bude dohodnuté nájomné+spotreba PHM. Nemôžeš si uplatňovať paušálne náhrady za použ. súkr.mot. vozidla.

mimotemyInformácie z teba idú ako z chlpatej deky ...