kittike23
15.12.10,12:12
Dobrý, mám problém.
mala som osobny automobil, ktorý som predala, a aj odhlásila na polícii.
v auguste.
v technickom preukaze na dop. inštpektorate som musela nahlásiť budúceho kupujúceho.
Tento kupujúci ( ktorému som predala auto) mal povinnosť 15 dní nahlásiť na dop. inšpektoráte aby na jeho meno prepísali auto.
on to nesplnil.
aké mám právo?on teraz vymýšla že auto nemá v poriadku papiere, že zobral auto na kontrolu originality - a že auto nesplna podmienky.
po 3 mesiacoch robí takéto.

prosím napíšte ako mám postupovať?
v zmluve je napísané že kupujúci sa oboznamuje so stavom mot. vozidla obhliadkou, a skúšobnou jazdou, a žiadne vady auto nemá.
bubkoch
15.12.10,11:15
nemusis robit vobec nic, svoje povinnosti si si splnila a s autom uz nemas nic spolocne ... zakony porusuje novy majitel
kittike23
15.12.10,11:21
ešte som zabudla, teraz nevie on na seba nahlásiť - ked to auto na mojom mene je stornované - a on ešte nemá nový technický preukaz ako figuruje auto?
a ako môže potom kupujúci nahlásiť ?
Žabinka
15.12.10,11:27
ešte som zabudla, teraz nevie on na seba nahlásiť - ked to auto na mojom mene je stornované - a on ešte nemá nový technický preukaz ako figuruje auto?
a ako môže potom kupujúci nahlásiť ?

Držiteľ vozidla je povinný do 15 dní od dňa vykonania prevodu držby prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. Orgány Policajného zboru požadujú predložiť:


vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
osvedčenie o evidencii časť II so zápisom odhlásenia, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla so zápisom odhlásenia a osvedčenie o evidencii vozidla,
čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
pôvodné tabuľky s evidenčným číslom,
potvrdenie o poistení zodpovednosti alebo predbežné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
platný doklad totožnosti,
splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
ak vozidlo nebolo prihlásené do 15 dní, aj doklad, ktorý hodnoverne preukazuje, prečo tak držiteľ alebo vlastník vozidla nemohol urobiť,
ak vozidlo nebolo prihlásené ani do 30 dní, aj odborný posudok o kontrole originality vozidla nie starší ako 15 dní, s výsledkom "spôsobilé" (v takom prípade nie je potrebné umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch s údajmi priamo na vozidle),
správny poplatok v hodnote 66 €, ak sa mení majiteľ [33 € za prihlásenie a 2 x 16,50 € za štandardnú plechovú TEČ, vozidlá iba s jednou TEČ 1 x 16,50 €]; pri presťahovaní pôvodného majiteľa - poplatok iba 33 € za 2 x TEČ,
kittike23
15.12.10,11:40
vyhráža sa sms - kami, že sme zatajili že auto nemá v poriadku papiere atď.
teraz take vymýšľa , chce aby sme znova prepísali auto na moje meno, a potom on nahlási opäť.
čo vy na to?
Žabinka
15.12.10,11:55
vyhráža sa sms - kami, že sme zatajili že auto nemá v poriadku papiere atď.
teraz take vymýšľa , chce aby sme znova prepísali auto na moje meno, a potom on nahlási opäť.
čo vy na to?
A čo to znamená nemá v poriadku papiere? Malo v čase predaja platné Osvedčenie o evidencii, STK, EK? Súhlasí VIN vozidla s techickým preukazom? Pokiaľ platí, že podpísal zmluvu, bol oboznámený s technickým stavom, súhlasil s ním, nerieš to. Bol povinný si auto prehlásiť na seba, pokiaľ tak neurobil, musí znášať následky. Myslím, že okrem kontroly orginality je tam aj pokuta -aspoň kedysi bola, ale nie som si istá.
kittike23
15.12.10,12:04
ok, ďakujem pekne, ano podpisal zmluvu, všetko mu bolo dane, tech. preukaz, platna emistna, stk, kartička o tmavych sklach, - ovedčenie, zmluvu mám, všetky papiere.- kopie.
ps. on tvrdi že motor číslo a karoseria nepasuju podla technického preukazu.
a v sms - ke ešte napísal: že na zmluve nemam že auto má poriadku paier, v zmluve je napisane bez zavad, podľa zakona sa do šiestych mesiacov pri zatajeni zavažnych závad auto môže a aj da sa vrátiť a to že to auto mema poriadku papiere je závažná vec.
kittike23
15.12.10,12:05
KÚPNA ZMLUVA



Zmluvné strany:

Meno a*priezvisko: .............................
Dátum narodenia: .............................
Rodné číslo: .............................
Trvale bytom: .............................
Bankové spojenie: .............................
Číslo účtu: .............................

(ďalej len ako „Predávajúci“)

a

Meno a*priezvisko: .............................
Dátum narodenia: .............................
Rodné číslo: .............................
Trvale bytom: .............................
Bankové spojenie: .............................
Číslo účtu: .............................

(ďalej len ako „Kupujúci“)


uzatvorili v zmysle ustanovenia § 588 a nasl. zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov túto kúpnu zmluvu (ďalej len ako „Zmluva“):


Článok I
Úvodné ustanovenie

Predávajúci je výlučným vlastníkom nasledovného motorového vozidla:

Druh vozidla: osobné / nákladné
Továrenská značka, typ: .............................
Farba: .............................
Výrobné číslo motora: .............................
Výrobné číslo karosérie: .............................
Rok výroby: .............................
Číslo technického preukazu: .............................
Evidenčné číslo vozidla: .............................

(ďalej len ako „Predmetné motorové vozidlo“).


Článok II
Predmet Zmluvy

Predávajúci touto Zmluvou predáva Kupujúcemu Predmetné motorové vozidlo za vzájomne dohodnutú kúpnu cenu a*Kupujúci Predmetné motorové vozidlo za vzájomne dohodnutú kúpnu cenu kupuje do svojho výlučného vlastníctva.


Článok III
Kúpna cena

Kupujúci sa zaväzuje zaplatiť Predávajúcemu za Predmetné motorové vozidlo vzájomne dohodnutú kúpnu cenu vo výške ..............,- € (slovom ............. eur), čo po prepočte konverzným kurzom 30,1260 SKK/EUR predstavuje sumu ............,- Sk (slovom ...................... slovenských korún a ..... halierov).

Predávajúci a*Kupujúci sa dohodli, že Kupujúci uhradí Predávajúcemu kúpnu cenu vo výške uvedenej v*predchádzajúcej vete tohto článku Zmluvy:

v*hotovosti pri podpise tejto Zmluvy;


V*prípade, ak dohodnutá kúpna cena za Predmetné motorové vozidlo podľa tohto článku III Zmluvy nebude Predávajúcemu uhradená riadne a*včas, je Predávajúci oprávnený odstúpiť od tejto Zmluvy. Odstúpením sa Zmluva zrušuje od svojho počiatku a*zmluvné strany sú povinné vydať si navzájom plnenia, ktoré si na základe


Článok IV
Stav Predmetného motorového vozidla

Predávajúci vyhlasuje, že Predmetné motorové vozidlo:

bolo používané,
bolo riadne udržiavané,
ku dňu podpisu tejto Zmluvy má najazdených ........... kilometrov,
je v*dobrom stave,
nemá žiadne vady / má nasledovné vady: ................................

Kupujúci vyhlasuje, že sa so stavom Predmetného motorového vozidla riadne oboznámil jeho obhliadkou a*skúšobnou jazdou a*kupuje ho v*stave, v*akom sa nachádza ku dňu podpisu tejto Zmluvy.


Článok V
Odovzdanie predmetu kúpy a*prevod vlastníckeho práva

Predávajúci a*Kupujúci sa dohodli, že Predmetné motorové vozidlo odovzdá Predávajúci Kupujúcemu v deň podpisu tejto Zmluvy.

Zmluvné strany sa výslovne dohodli, že vlastnícke právo k*Predmetnému motorovému vozidlu prechádza z*Predávajúceho na Kupujúceho momentom úplného zaplatenia kúpnej ceny podľa článku III tejto Zmluvy.

Predávajúci a*Kupujúci sa ďalej dohodli, že prepis Predmetného motorového vozidla v*evidencii motorových vozidiel je oprávnený vykonať aj Kupujúci, na čo ho Predávajúci týmto výslovne splnomocňuje.






Článok VI
Záverečné ustanovenia

Táto Zmluva je vyhotovená v*dvoch obsahovo zhodných rovnopisoch, po jednom rovnopise pre každú zo zmluvných strán.



Zmluvné strany vyhlasujú, že si znenie tejto Zmluvy prečítali, rozumejú jej obsahu, a na znak súhlasu s ustanoveniami tejto Zmluvy, zmluvné strany pripájajú vlastnoručné podpisy, ako vyjadrenie ich slobodnej a vážnej vôle.


V*......................., dňa ..........




___________________________ _____________________________
Predávajúci Kupujúci
kittike23
15.12.10,12:06
toto bolo vyplnené.
Ešte, kto z Vás číta je advokátom prosím potvrdťe, či mám pravdu, alebo poradte.

Ďakujem, a prajem pekný deň.
Žabinka
15.12.10,12:13
ok, ďakujem pekne, ano podpisal zmluvu, všetko mu bolo dane, tech. preukaz, platna emistna, stk, kartička o tmavych sklach, - ovedčenie, zmluvu mám, všetky papiere.- kopie.
ps. on tvrdi že motor číslo a karoseria nepasuju podla technického preukazu no toto ja neviem posúdiť, či niečo sedí alebo nie. a kto zaručí, že tam nebabral on?.
a v sms - ke ešte napísal: že na zmluve nemam že auto má poriadku paier, v zmluve je napisane bez zavad, podľa zakona sa do šiestych mesiacov pri zatajeni zavažnych závad auto môže a aj da sa vrátiť a to že to auto mema poriadku papiere je závažná vec tejto problematike sa nevenujem .
odpoveď červeným
kittike23
15.12.10,12:31
ok ste milá, ďakujem.