lvalko
15.12.10,12:17
Dobry den,
vedeli by ste mi poradit, ako je to so zriadenim zalozneho prava k nehnutelnosti - domu v ramci EU? Potrebujeme zabezpecit zavazok dlznika zriadenim zalozneho prava k nehnutelnosti, ktora sa nachadza v Rakusku.Vlastnik nehnutelnosti aj veritel je obcan SR. Je nieco take vobec mozne? Podla akych predpisov ma veritel postupovat? Moze ist aj podla OZ, resp. mate niekto prehlad v nariadeniach EU, kde by toto bolo vyslovne upravene?
Vdaka za vsetky odpovede.
buchač
15.12.10,11:31
Dobry den,
vedeli by ste mi poradit, ako je to so zriadenim zalozneho prava k nehnutelnosti - domu v ramci EU? Potrebujeme zabezpecit zavazok dlznika zriadenim zalozneho prava k nehnutelnosti, ktora sa nachadza v Rakusku.Vlastnik nehnutelnosti aj veritel je obcan SR. Je nieco take vobec mozne? Podla akych predpisov ma veritel postupovat? Moze ist aj podla OZ, resp. mate niekto prehlad v nariadeniach EU, kde by toto bolo vyslovne upravene?
Vdaka za vsetky odpovede.

Priebeh získania nehnuteľnosti

Predpokladaný čas vybavenia náležitostí spojených s vybavovaním nehnuteľnosti v Rakúsku je približne 2 mesiace. Uvádzame základné kroky spojené s vybavovaním nehnuteľnosti v Rakúsku, presnejšie v Burgenlande:
- Obhliadka vyhliadnutej nehnuteľnosti
- Obdržanie záveznej ponuky, kde sa zaväzujete, že nehnuteľnosť - prevezmete
- Udelenie mandátu notárovi
- Sprostredkovanie - záväzné
- Všetky informácie od makléra obrdžíte e-mailom alebo faxom, podľa dohody
- Časová perióda na obstaranie hotovosti (obstaranie finančných zdrojov)
- Podpísanie zmluvy o prevzatí nehnuteľnosti, resp. opustenie nehnuteľnosti predošlým majiteľom
- Prevzatie nehnuteľnosti a nastahovanie
- Financovať nehnuteľnosť môžete buď hotovostne, alebo dohodnutou formou financovania
- Notár vybaví zápis do katastra
- Maklér vybaví zmapovanie energii a nahlásenie na patričnom úrade

Po prihlásení k nehnuteľnosti prechádzate na Rakúsky daňový systém. Dane ale odvádzate v krajine, kde vám vzniká príjem. Ak ste zamestnaný na Slovensku, ostávate v daňovom regióne bez zmeny. Nevýhody v tomto systéme pocíti iba spoločník akciovej spoločnosti.

Zápisom na registračnom úrade nadobúdate právo zapísať Vaše deti do jasiel, materskej školy, alebo školy vyšších stupňov v Rakúsku.