DUHAAHUD
15.12.10,14:21
PROSIM O RADU AKO MOZEM BYT OTVORENA CEZ SVIATKY,KED OFICIALNE MAM POVOLENIE NONSTOP OD MESTA A RADA BY SOM OTVORILA FASFOOD/BAGETERIU/AJ CEZ SVIATKY ALE AZ VECER OD 20.00HOD KVOLI DISKOTEKAM KTORE BUDU A VTEDY MAME VLASTNE MOZNOST DOBREJ TRZBY AKO BY TO MOHLO BYT ABY TO BOLO V SULADE SO ZAKONOM?PORADTE NIEKTO DAKUJEM DUHA
veronikasad
15.12.10,13:28
PROSIM O RADU AKO MOZEM BYT OTVORENA CEZ SVIATKY,KED OFICIALNE MAM POVOLENIE NONSTOP OD MESTA A RADA BY SOM OTVORILA FASFOOD/BAGETERIU/AJ CEZ SVIATKY ALE AZ VECER OD 20.00HOD KVOLI DISKOTEKAM KTORE BUDU A VTEDY MAME VLASTNE MOZNOST DOBREJ TRZBY AKO BY TO MOHLO BYT ABY TO BOLO V SULADE SO ZAKONOM?PORADTE NIEKTO DAKUJEM DUHA

Pozri § 94 odst. 5 ZP

Dni pracovného pokoja
§ 94
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Dni pracovného pokoja sú dni, na ktoré pripadá nepretržitý odpočinok zamestnanca v týždni, a sviatky.

(2) Prácu v dňoch pracovného pokoja možno nariadiť len výnimočne, a to po prerokovaní so zástupcami zamestnancov.

(3) V deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni možno zamestnancovi nariadiť len tieto nevyhnutné práce, ktoré sa nemôžu vykonať v pracovných dňoch:

a) naliehavé opravárske práce,
b) nakladacie a vykladacie práce,
c) inventúrne a uzávierkové práce,
d) práce vykonávané v nepretržitej prevádzke za zamestnanca, ktorý sa nedostavil na zmenu,
e) práce na odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život, zdravie alebo pri mimoriadnych udalostiach,
f) práce nevyhnutné so zreteľom na uspokojovanie životných, zdravotných a kultúrnych potrieb obyvateľstva,
g) kŕmenie a ošetrovanie hospodárskych zvierat,
h) naliehavé práce v poľnohospodárstve v rastlinnej výrobe pri zakladaní, ošetrovaní a zbere pestovaných plodín a pri spracovaní potravinárskych surovín.

(4) Vo sviatok možno zamestnancovi nariadiť len práce, ktoré možno nariadiť v dňoch nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni, práce v nepretržitej prevádzke a práce potrebné pri strážení objektov zamestnávateľa.

(5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len "maloobchodný predaj") s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.
mimotemyNepíš prosím veľkými písmenami - zle sa to číta.
DUHAAHUD
15.12.10,13:33
Dakujem za rychlu odpoved ale niekde som pocula aj o nejakych vynimkach pre rest.zariadenia tiez vraj zak.prace paragr.94....
bubkoch
15.12.10,13:40
Pozri § 94 odst. 5 ZP


(5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len "maloobchodný predaj") s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.

uz chyba len citacia co je to ten "maloobchodny predaj podľa prílohy č. 1a" a bola by to dokonala odpoved :)

Príloha č. 1a
k zákonu č. 311/2001 Z. z.

MALOOBCHODNÝ PREDAJ, PRI KTOROM MOŽNO ZAMESTNANCOVI NARIADIŤ
ALEBO S NÍM DOHODNÚŤ PRÁCU V DŇOCH USTANOVENÝCH ZÁKONOM
1. maloobchodný predaj na čerpacích staniciach s palivami a mazivami,
2. maloobchodný predaj a výdaj liekov v lekárňach,
3. maloobchodný predaj na letiskách, v prístavoch, v ostatných zariadeniach verejnej hromadnej dopravy a v nemocniciach,
4. predaj cestovných lístkov,
5. predaj suvenírov.
veronikasad
15.12.10,13:42
Dakujem za rychlu odpoved ale niekde som pocula aj o nejakych vynimkach pre rest.zariadenia tiez vraj zak.prace paragr.94....
Veď som ti ho priložila v predch. príspevku a bubkoch ma doplnil.