stanuss
15.12.10,14:51
Niektorí naši zamestnanci pracovali aj vo SV.
Ako im správne vypočítať mzdu. Patrí im za odpracovaný SV mzda + mzdové zvýhodnenie alebo im treba ďať aj SV platený priemerom + mdza za SV koľko odpracovali + mzdové zvýhodnenie?
Ďakujem za radu.
veronikasad
15.12.10,13:55
Niektorí naši zamestnanci pracovali aj vo SV.
Ako im správne vypočítať mzdu. Patrí im za odpracovaný SV mzda + mzdové zvýhodnenie alebo im treba ďať aj SV platený priemerom + mdza za SV koľko odpracovali + mzdové zvýhodnenie?
Ďakujem za radu.
Majú mesačnú alebo hodinovú mzdu ?

Ak mesačnú - sviatok platíte priemerom alebo mesačnou mzdou ?
stanuss
16.12.10,04:32
majú hodinovú mzdu ale oni pracovali vo SV.
Treba im dať aj SV aj mzdu za tento deň a tiež príplatok že pracovali vo SV.
batorek
02.02.11,19:40
Ja by som sa chcela spýtať na sviatok. napr. zamestnanec v pohostinstve
pracuje 2 dni a potom má 2 dni voľno, takto to ide celý mesiac. keď mu voľno pripadne na sviatok má nárok na vyplatenie za sviatok za tento deň?. má hodinovú mzdu. Soboty a nedele tiež pracuje ak mu tak vyjde, to sa platí normálne bez príplatkov za soboty a nedele? Ďakujem batorek
ivka70
02.02.11,19:49
majú hodinovú mzdu ale oni pracovali vo SV.
Treba im dať aj SV aj mzdu za tento deň a tiež príplatok že pracovali vo SV.

Treba im riadne zaplatit den s priplatkom za sviatok.
Nahradu mzdy za sviatok uz v takom pripade nedostanu.
ivka70
02.02.11,19:52
Ja by som sa chcela spýtať na sviatok. napr. zamestnanec v pohostinstve
pracuje 2 dni a potom má 2 dni voľno, takto to ide celý mesiac. keď mu voľno pripadne na sviatok má nárok na vyplatenie za sviatok za tento deň?. má hodinovú mzdu. Soboty a nedele tiež pracuje ak mu tak vyjde, to sa platí normálne bez príplatkov za soboty a nedele? Ďakujem batorek

Nahradu mzdy za sviatok ma zamestnanec v pripade, ze mal pracovat a nepracoval kvoli sviatku.
V tvojom popisovanom pripade zamestnec vo sviatok pracovat nemal, mal volno, takze nahrada mzdy za sviatok mu nepatri.
Zamestnanec by mal preplateny sviatok iba v pripade, ze mal pracovat podla rozpisu napr. 25.12., ale tato zmena kvoli sviatku nebola.

Ak pracuje vo sviatok, ma narok na priplatok za sviatok.

Priplatky za soboty a nedele zakonnik prace nedefinuje.
Jedine ak by ho ma zamestnavatel definovany interne, tak by nan bol narok, vo vseobecnosti nie je.
batorek
03.02.11,08:25
Ďakujem za informáciu Batorek