pistao
15.12.10,16:51
Pri kontrole vyučtovania spotreby elektriky za rok 2009 som si vsimol,ze mi VSE uctuje za rok spotrebu 500KW.Pritom na hodinkach za 10 rokov mam 110KW.Pritom to platenie za 500KW mi chodi kazdy rok.Ked som sa informoval na VSE tak tvrdia,ze na moju pripojku je to minimalny odber a musim platit za kazdorocne za KW hoc skutocnu spotrebu mam 25KW.Totiz tie priestory pouzivam ako prirucny sklad a malo tam chodim.Existuje aj ine triesenie aby som neplatil take mnozstvo nespotrebovanej energie.Isto je to problem aj inych podnikatelov.Vopred dakujem za radu
bubkoch
15.12.10,15:56
najskor si ujasni dojmy a pojmy a potom napis otazku este raz (pises skutocne o spotrebe alebo o rezervovanej kapacite ?) ... a najlepsie ked napises aj aku mas distribucnu a dodavkovu sadzbu ...
pistao
16.12.10,08:00
Skutocna spotreba za 2009 je 25kW.rezervovana kapacita je 500kW.podla VSE je to minimum co podnikatel moze odoberat a je to aj v tej hodnote fakturovane.Teda 500KW.Tak to mam asi 10 rokov odkedy mam pripojene hodiny.Otazka znie ako dosiahnut aby som platil skutocnu spotrebu.Jedna rada bola znizit hodnotu istica a potom aj rezervovana hodnota sa znizi,co mi domova sprava nedovolila.
bubkoch
16.12.10,09:15
Skutocna spotreba za 2009 je 25kW.rezervovana kapacita je 500kW.podla VSE je to minimum co podnikatel moze odoberat a je to aj v tej hodnote fakturovane.Teda 500KW.Tak to mam asi 10 rokov odkedy mam pripojene hodiny.Otazka znie ako dosiahnut aby som platil skutocnu spotrebu.Jedna rada bola znizit hodnotu istica a potom aj rezervovana hodnota sa znizi,co mi domova sprava nedovolila.

este raz ti napisem: ujasni si najskor dojmy a pojmy
to co pises nema ani hlavu ani patu a je to nezmysel
spotreba nie je v kW (to je rezervovana kapacita) a ani RK sa neodobera ...
odkial vies ze neplatis skutocnu spotrebu ?
takze skus napisat:
- aku mas sadzbu (distribucnu aj za dodavku) ?
- aku mas rezervovanu kapacitu (kW) ? aku RK mas, taku musis mat aj fakturovanu ...
- aku si mal skutocnu a fakturovanu spotrebu (kWh) ?