luise
15.12.10,19:37
Dobrý deň,
mám trojročnú nabíjačku Energizer Duo Charger AA/AAA, a potrebovala by som vedieť, či môžem v nej nabíjať iba jednu batériu AA alebo musia byť vždy v páre? Návod sa mi nedopatrením podarilo vyhodiť. Ďakujem za pomoc.
arizona
15.12.10,18:43
luise
15.12.10,19:04
Vďaka, ale ja potrebujem inú odpoveď, ktorú by som v tom návode našla, keby som ho nevyhodila (lebo som si myslela, že už tú nabíjačku nebudem potrebovať). Zdá sa mi, že sa v tejto nabíjačke dajú nabíjať batérie aj samostatne, nie len v pároch, ale neviem, či si dobre pamätám. Tie baterky sú už staré a stratili dosť kapacity, preto ich chcem využiť aspoň do hodín na stene, lebo v inom zariadení už nevládzu.
luise
15.12.10,19:09
P.S.: Do hodín ide samozrejme len jedna baterka a nemôžem zaručiť, že budú poruke vždy dve na nabíjanie, preto ma to zaujíma.
misoft
15.12.10,22:43
Ja bežne nabíjam aj jednu - normálne nabije, žiadny problém.
Chobot
16.12.10,08:00
Dobrý deň,
mám trojročnú nabíjačku Energizer Duo Charger AA/AAA, a potrebovala by som vedieť, či môžem v nej nabíjať iba jednu batériu AA alebo musia byť vždy v páre? Návod sa mi nedopatrením podarilo vyhodiť. Ďakujem za pomoc.

No takto ti neviem povedať, či je tá nabíjačka konštrukčne robená tak, aby sa nabíjali len súčasne 2 batérie alebo nabíja aj jednu. Keby si ju odfotila, aby som ju mohol nájsť na nete a podľa toho pozrieť. nabíjačiek s takýmto názvom môže byť habadej. Pozri priložené linky, či to nie je náhodou niektorá z nich:

http://www.canadiantire.ca/AST/browse/7/Electronics/HouseholdBatteries/ChargersAccessories/PRDOVR~0650694P/Energizer%252BE2%252BDuo%252BUSB%252BCharger%25252 C%252BAA%25252BAAA.jsp?locale=en

http://www.amazon.co.uk/Energizer-ENGRHMINI-Duo-Charger/dp/B000MUIHB2

http://www.duracell.org.uk/acatalog/Energizer_Duo_AA_AAA_Charger_With_Batteries.asp


S veľkou pravdepodobnosťou (keďže je v názve DUO) bude ale nabíjať len 2 baterky súčasne. Je viacero spôsobov, ako zistiť, či nabíja len jednu baterku.

1. Je na nabíjačke nejaké LED svetielko? Zvyčajne ak sa baterka nabíja, tak tá LEDka svieti. Ak teda vložíš jednu baterku a nič nesvieti a rozsvieti sa len vtedy, ak sú vložené 2 baterky, tak jednu baterku nenabiješ.

2. ak máš elektrickú skúšačku, tak zmerať napätie medzi 2 pólmi, kam sa vkladá baterka. Ak je tam napätie cca 1,5 - 2 V, tak môžeš nabíjať aj jednu baterku. Ak tam nie je žiadne napätie, tak nie.

3. (Keby si mala skúšačku, tak by si sa asi nepýtala na porade. Preto predpokladám, že skúšačku nemáš.) Potom potrebuješ nejakú žiarovku, alebo LED diódu. Pripevni na žiarovku krátke drôtiky a prilož na kontakty na nabíjačke. Ak sa rozsvieti, tak nabíja aj 1 baterku.

Ale ako som písal, na 90% je tá nabíjačka konštruované na nabíjanie súčasne 2 akumulátorov.
luise
16.12.10,09:48
Je to tá na poslednom odkaze. Má dva led indikátory, keď vložím jednu baterku, tak sa jeden rozsvieti. Malo by to znamenať, že nabíja? Indikátor sa rozsvietil aj po zapojení diódy, ale tá sa nerozsvietila, mala by sa?
Chobot
16.12.10,10:05
Je to tá na poslednom odkaze. Má dva led indikátory, keď vložím jednu baterku, tak sa jeden rozsvieti. Malo by to znamenať, že nabíja? Indikátor sa rozsvietil aj po zapojení diódy, ale tá sa nerozsvietila, mala by sa?

Tak to vyzerá, že ti nabíja obe baterky nezávisle, teda že môžeš nabíjať aj jednu baterku. V popise tej nabíjačky nie je uvedené, že nabíja len 2 akumulátory súčasne.

Dióda (svietiaca) svieti len vtedy, ak je zapojená správnou polarizáciou. Ak sa zapojí opačne, tak nesvieti. Skús ju obrátiť.

Ale ak sa kontrolka rozsvieti aj pri 1 baterke, tak by to malo byť OK. Daj to nabíjať a po 2-3 hodinách skús, či je baterka teplá. Ak áno, tak jednoznačne nabíja.
luise
16.12.10,11:12
Zabudla som napísať, že indikátor sa rozsvietil len po zapojení diódy jedným smerom, no sama dióda nesvietila. Testujem, či sa zmení teplota baterky a potom uvidím. Ďakujem za radu :)
PotPalo
16.12.10,13:19
Všeobecne platí, že každý nabíjací okruh má jednu LED diódu, ktorá signalizuje nabíjanie. Ak je pri každom mieste na baterku jedna LED dióda, vie to nabíjať aj samostatne. Ak je len jedna LED dióda pre dve miesta, vie to nabíjať len pár.
marioselecky
15.01.11,00:50
Radsej by som neodporucal sa riadit podobnymi navodmi ako niekto poslal, radsej investuj do novej babijacky.
luise
15.01.11,09:30
novú mám, ale na nej viem nabíjať len po páre. Na tejto aj po jednom.