Zvedavôčka
16.12.10,01:13
Poprosím Vás pekne o radu:
v roku 2009 som bola nájomcom štátneho bytu, ktorý ale spravoval súkromný správca (sro). V zmluve nájme som mala uvedené 2 bývajúce osoby a tak som už niekoľko rokov uhrádzala poplatky napriek tomu, že som v byte bývala len sama (využívala som ho len ako služobný).
Problém vznikol v roku 2009, keď sa volený zástupca bytov rozhodol, že zaplatím za 3 osoby a svojvoľne zmenil tento údaj (som si istá, že som nikde zmenu nehlásila ani nepodpísala). Dozvedel sa totiž, že mám 2 deti a tak bolo podľa neho jasné, že mám za ne platiť, aj keď tie sa zdržiavajú a navštevujú školské zariadenia 230 km od predmetnej nehnuteľosti a skutočne sa v nej zdržujú minimálne a en v čase hlavných školských prázdnin. Zaujímalo by ma, či má zástupca vlastníkov právo svojvoľne meniť podklady pre vyúčtovanie služieb.
Taktiež sa predmetný pán rozhodol, že spotrebu vody, ktorú som mu nahlásila jednoducho "škrtne", pretože je nízka a tým spôsobil že mi zúčtovali spotrebu vody odhadom a naúčtovali cca 60m3 vody, ktoré som nespotrebovala. (Podotákam, že pri mojej minimálnej spotrebe vody v tomto byte, ktorá je priamo úmerná môjmu minimálnemu výskytu v ňom mi "minutie" 60m3 bude trvať tak 6 rokov, preto nie som rada, že k takémuto stavu došlo).
Samozrejme reklamáciu somodoslala do 30 dní od doručenia zúčtovania (prišlo v septembri) a po 60-tich dňoch mi bývylý majiteľ domu (dnes som už vlastníčkou bytu ja) odpísal, že reklamácia je neopodstatnená, nakoľko, citujem: "
Nakoľko osoby pre potreby vyúčtovania odsúhlasuje u Vás zástupca domu, preto aj Vaša reklamácia bola riešená v spolupráci s ním. Na základe predloženého výpisu DEK kľúčov
a vyjadrenia susedov, boli Vám do vyúčtovania uvedené 3 osoby.
Spotreba SV a TÚV bola fakturovaná odhadom, nakoľko pri odčítaní bytových meračov zástupcom domu, byt nebol sprístupnení a ani po vyzvaní Ste nenahlásili stavy meračov vody.

Z uvedených dôvodov Vaša reklamácia sa považuje za neopodstatnenú a náklady za Váš byt sú správne."

Podotýkam, že DEK kľúče mám síce vydané 3, ale používam iba jeden pretože deti sú ešte malé a samé nikam nechodia.A ešte otázka na margo - má právo zástupca vahotovovať výpisy používania DEK kľúčov a poskytovať ich tretím osobám???

Vďaka za každú rada, som z toho poriadne nešťastná.
Llívia
16.12.10,05:20