Susan
29.11.05,13:36
Mili poradaci prosim o pomoc ako mam vystavit zapocet odpracovanych rokov zamestnancovi, ktoreho prve zamestnanie bolo v nasej spolocnosti, predtym si odkrutil civilnu sluzbu a skoncil vysoku skolu.
- skoncenie VS mam zapocitat do odpracovanych rokov?
- alebo vystavim len odpracovane roky za obdobie, ktore u nas pracoval?
Moc dakujem za odpoved-e.
Luba2
29.11.05,12:45
Ak Ti predloží doklady o absolvovaní školy aj o vojne, tak mu to môžeš všetko zrátať.
Zita4
29.11.05,13:53
Mili poradaci prosim o pomoc ako mam vystavit zapocet odpracovanych rokov zamestnancovi, ktoreho prve zamestnanie bolo v nasej spolocnosti, predtym si odkrutil civilnu sluzbu a skoncil vysoku skolu.
- skoncenie VS mam zapocitat do odpracovanych rokov?
- alebo vystavim len odpracovane roky za obdobie, ktore u nas pracoval?
Moc dakujem za odpoved-e.
Potvrdíš mu odpracované roky vo vašej firme v prvej časti zápočtu.
Pre nárok na dovolenku na druhej strane zápočtu zarátaš všetko vrátane úspešne ukončeného štúdia, evidovanej nezamestnanosti, ZVS alebo MD. Toto je zápočet len pre nárok na dovolenku.
Lubina
10.01.06,14:56
Mám takú otázočku, čas strávený na VS mu budem počítať od začatia školy, alebo od dosiahnutia veku 18. rokov? Čitam Zákonník práce § 103 ods. 5 a nie je mi to jasné.
Ďakujem
STRELEC
10.01.06,15:11
Mám takú otázočku, čas strávený na VS mu budem počítať od začatia školy, alebo od dosiahnutia veku 18. rokov? Čitam Zákonník práce § 103 ods. 5 a nie je mi to jasné.
ĎakujemCelú dobu štúdia (úspešne ukončeného) mu započítaj pre účely nároku na dovolenku.
Zita4
10.01.06,17:54
Mám takú otázočku, čas strávený na VS mu budem počítať od začatia školy, alebo od dosiahnutia veku 18. rokov? Čitam Zákonník práce § 103 ods. 5 a nie je mi to jasné.
Ďakujem
§ 103 ods. 5 ZP jasne hovorí, že sa započítava čas, ktorý spadá do doby po dosiahnutí 18. roku veku. Ja to počítam tak, že od dátumu 18. narodenín rátam všetky doby, ktoré sa môžu započítať (úspešne ukončené štúdium, evidovaná nezamestnanosť, materská, ZVS, zamestnanie, atď.)
mirecbb
02.02.06,08:09
Prepáčte, že môj príspevok je out, prosím o radu, po ukončení SŠ(18) som išiel študovať VŠ, neukončil som štúdium, potom som sa zamestnal. Do odpracovaných rokov sa mi započítava od 18 roku, alebo až od prvého zamestnania? ZP 311/2001 Zz §103 ods.5 pis.c, (uspešne ukočene štúdium) ďakujem