johanka1981
16.12.10,07:24
Ahojte,

od januara do marca som pracovala, od apríla do juna som bola nezamestnana, od jula mam zivnosť, od novembra popri živnosti som na HPP do konca roka. Termín pôrodu mam na buduci rok. Z coho sa mi bude ratat materská? este z tohoto roku? Pripomínam, že od januara budem len na zivnosti. Dakujem za rady
Tweety
16.12.10,06:26
Ahojte,

od januara do marca som pracovala, od apríla do juna som bola nezamestnana, od jula mam zivnosť, od novembra popri živnosti som na HPP do konca roka. Termín pôrodu mam na buduci rok. Z coho sa mi bude ratat materská? este z tohoto roku? Pripomínam, že od januara budem len na zivnosti. Dakujem za rady
A kedy nastupuješ na MD?
johanka1981
16.12.10,06:33
začiatkom augusta mam termín pôrodu
veronikasad
16.12.10,06:35
Ahojte,

od januara do marca som pracovala, od apríla do juna som bola nezamestnana, od jula mam zivnosť, od novembra popri živnosti som na HPP do konca roka. Termín pôrodu mam na buduci rok. Z coho sa mi bude ratat materská? este z tohoto roku? Pripomínam, že od januara budem len na zivnosti. Dakujem za rady
Podmienkou nároku na materské je 270 dní poistenia v posledných 2 rokoch. Z toho čo si uviedla túto podmienku nesplňaš. Mala si nejaké nem. poistenie v roku 2009? Ako živnostník zrejme nie si povinne poistená v SP.