armor1
16.12.10,07:26
Kto rozhoduje o tom, či okamžité skončenie pracovného pomeru je v zmysle zákona? Kto rieši, či mal, alebo nemal zamestnanec právo na okamžité skončenie pracovného pomeru?
Tweety
16.12.10,06:29
Kto rozhoduje o tom, či okamžité skončenie pracovného pomeru je v zmysle zákona? Kto rieši, či mal, alebo nemal zamestnanec právo na okamžité skončenie pracovného pomeru?

§ 150
Inšpekcia práce
(1) Inšpekcia práce sa vykonáva podľa osobitného zákona.

(2) Zamestnanci, ktorí sú poškodení porušením povinností vyplývajúcich z pracovnoprávnych vzťahov, môžu podať sťažnosť na príslušnom orgáne inšpekcie práce.

Súd. § 14
Riešenie sporov
Spory medzi zamestnancom a zamestnávateľom o nároky z pracovnoprávnych vzťahov prejednávajú a rozhodujú súdy.
Eva10
16.12.10,06:44
To je čo za nápad??? Pokiaľ to chápem v danom prípade zamestnanec okamžite skončil pracovný pomer a zamestnávateľ s tým nesúhlasí.
Odpoveďou sú ustanovenia §§ 77 až 80 ZP - Nároky z neplatného skončenia pracovného pomeru.
Jediný oprávnený je súd, ak zamestnávateľ v lehote 2 mesiacov odo dňa keď pracovný pomer mal skončiť podá návrh na určenie neplatnosti na súde.
Zoltán Kovács
16.12.10,08:38
Asi by bolo dobré vedieť aj dôvod, prečo sa zamestnanec rozhodol tak ako rozhodol, nie?
Chobot
16.12.10,08:50
Kto rozhoduje o tom, či okamžité skončenie pracovného pomeru je v zmysle zákona? Kto rieši, či mal, alebo nemal zamestnanec právo na okamžité skončenie pracovného pomeru?

Ak tvoja otázka má priamo súvis s inou, tebou založenou témou:

http://www.porada.sk/t153861-den-okamziteho-skoncenia-pracovneho-pomeru.html#post1591433

a ty si zamestnávateľ, tak neviem, o čo ti ide. Faktom je, že si zamestnancovi do 15. 12. nevyplatil mzdu za mesiac október. Potom si sa pýtal, že či je v poriadku, ak mu vyplatíš mzdu 16. Neviem, čo všetko je za tým prípadom, ale nepozdáva sa mi to. Príde mi to, ako keby si rýchlo, 16. chcel vyplatiť dlžnú mzdu, aby zamestnanec nemohol dať výpoveď. A keby nedal výpoveď, kedy by si mu vyplatil mzdu?

Teraz chceš dať preveriť, či je tá výpoveď oprávnená? Musíš dať návrh na súd.
armor1
16.12.10,09:25
Som zamestnanec, teda poškodený :(. Uisťujem si informácie, pretože si treba byť na istom. Mám zlé skúsenosti s výpoveďou, nakoľko som v minulosti podpísal dohodu ale zabudol som tak žiadat § kvôli odstupnemu , tak som sice peniazky dostal, ale nebolo to odstupne (len dane)ale najaka premia a z toho mi odviedli aj odvody aj dane. Tak si to tu teraz všetko chcem naštudovať aby som to mal správne