yksvaslo
16.12.10,08:40
Dobrý deň

chcel by som opýtať ohľadom dodatočného daňového priznania DPH.
- aká je možnosť podať DDP DPH spätne resp. môžem podať DDP DPH aj ak som zistil chybu v účtovníctve napr pred. 5-timi rokmi?
- aká je pokuta v prípade, že zistím že som mal zaplatiť viac? alebo doplatím len rozdiel?

Ďakujem za odpovede
Chelsea34198
16.12.10,08:03
Ja som na otazku ohladne DDP 2r. dozadu dostala z danoveho riaditelstva odpoved. Ze vzdy pri zisteni musim podat DDP. ......
....Zisteni rozdniel doplatis
KEJKA
16.12.10,08:05
ja by som sa opierala o 5-ročné obdobie, počas ktorého je možnosť kontroly zo strany DU. Takže si presne zváž o ktorý rok sa jedná a podľa toho podaj-nepodaj.
silvia
16.12.10,09:08
Prosím Vás,
keď bola omylom vystavená identická faktúra aj v auguste aj v septembri a teraz v decembri sa vystaví storno-faktúra, musí sa podať DDP k DPH za september alebo sa môže storno FA zahrnúť do decembrového priznania DPH?
ďakujem za radu, ešte sme takýto prípad neriešili...
Zoltán Kovács
16.12.10,09:24
Storno, resp. dobropis sa zahrňuje do zdaňovacieho obdobia v ktorom sa zistili skutočnosti vedúce k jeho vystaveniu.

Viď nižšie.
silvia
16.12.10,10:46
Diky moc, takze ked vystavime storno dnes, nemusime podavat DDP k DPH...
Vdaka!
Adiks
16.12.10,12:08
Prosím Vás,
keď bola omylom vystavená identická faktúra aj v auguste aj v septembri a teraz v decembri sa vystaví storno-faktúra, musí sa podať DDP k DPH za september alebo sa môže storno FA zahrnúť do decembrového priznania DPH?
ďakujem za radu, ešte sme takýto prípad neriešili...
Dobropis musíte vystaviť s dátumom, ktorý je zhodný s dátumom dodania omylom vystavenej septembrovej faktúry a musíte podať DDP k DPH za september 2010.
Adiks
16.12.10,12:10
Storno, resp. dobropis sa zahrňuje do zdaňovacieho obdobia v ktorom sa zistili skutočnosti vedúce k jeho vystaveniu.
Pri omylom vystavenej faktúre to tak nie je.
lenkam68
16.12.10,13:09
Pri omylom vystavenej faktúre to tak nie je.
Presne tak, nie je to oprava základu dane v zmysle § 25. Všetky opravy, na ktoré nie je možné aplikovať uvedený paragraf, musia byť ako DDP.
silvia
18.12.10,20:33
Srdečná vďaka za rady!

Daň teda v DDP vyjde nižšia, čo s tým? DU rozdiel vráti a vyrubí nám penále...?
Tamila
18.12.10,21:04
Ak je v dodatočnom DP zníženie povinnosti, treba dať žiadosť a ak je zvýšenie odpočtu, tak DÚ by mal vrátiť sám. Penále by vám nemali vyrubiť, neukrátili ste štát, ale seba.
silvia
18.12.10,21:35
Ďakujem krásne za okamžitú odpoveď!!!
KEJKA
19.12.10,07:42
Ak je v dodatočnom DP zníženie povinnosti, treba dať žiadosť a ak je zvýšenie odpočtu, tak DÚ by mal vrátiť sám. Penále by vám nemali vyrubiť, neukrátili ste štát, ale seba.
:( aký je rozdiel medzi znížením povinnosti a zvýšením odpočtu z hľadiska výsledného vzťahu k ŠR?
V oboch prípadoch je to pohľadávka ako výsledok dodatočného DP DPH.
Podľa mňa treba v oboch prípadoch podať žiadosť o vrátenie.
Tamila
19.12.10,16:02
:( aký je rozdiel medzi znížením povinnosti a zvýšením odpočtu z hľadiska výsledného vzťahu k ŠR?
V oboch prípadoch je to pohľadávka ako výsledok dodatočného DP DPH.
Podľa mňa treba v oboch prípadoch podať žiadosť o vrátenie.
Vo vzťahu k štátnemu rozpočtu v tom nie je žiaden rozdiel, ale mne to bolo na DU takto vysvetlené a takú mám aj skúsenosť. Ak sa mi zvýšil odpočet, tak mi DU vrátil sám.