tamarka711
16.12.10,10:35
Dobry den, poprosim o radu s takouto vecou. Precitala som uz nejake rady, ale stale v tom nemam jasno.
Som studentka, pracujem na Dohodu o brig. praci studenta.
Od 10/2009 som mala 2 zamestnavatelov, pricom u 1. som zacala skor a tam mi dan nestrhavali ( cize som si UPLATNILA(???) nezdaniteľnú časť základu dane, ano?) U 2. zamestnavatela mi dan strhavali.
30.6.2010 som skoncila u 2. zamestnavatela.
31.10.2010 som skoncila aj u 1. zamestnavatela.

1.11.2010 som zasa zacala pracovat u 2. zamestnavatela . Mozem si teda uplatnit teraz od 1.11.2010 nezdanitelnu cast, aby mi teda dan nestrhavali, kedze uz mam len jedneho zamestnavatela??
Alebo sa to da zmenit az v novom roku?

Dakujem za pomoc.

Pekny den.

Tamara
Timka1
16.12.10,09:38
Dobry den, poprosim o radu s takouto vecou. Precitala som uz nejake rady, ale stale v tom nemam jasno.
Som studentka, pracujem na Dohodu o brig. praci studenta.
Od 10/2009 som mala 2 zamestnavatelov, pricom u 1. som zacala skor a tam mi dan nestrhavali ( cize som si UPLATNILA(???) nezdaniteľnú časť základu dane, ano?) U 2. zamestnavatela mi dan strhavali.
30.6.2010 som skoncila u 2. zamestnavatela.
31.10.2010 som skoncila aj u 1. zamestnavatela.

1.11.2010 som zasa zacala pracovat u 2. zamestnavatela . Mozem si teda uplatnit teraz od 1.11.2010 nezdanitelnu cast, aby mi teda dan nestrhavali, kedze uz mam len jedneho zamestnavatela??
Alebo sa to da zmenit az v novom roku?

Dakujem za pomoc.

Pekny den.

Tamara

môžeš podpísať vyhlásenie na uplatnenie NČ teraz, nie je podmienka k novému roku

ak by si si neuplatnila, v DP sa to aj tak vysporiada, pretože tam si uplatníš celú ročnú NČ a aj príjmy za celý rok zrátaš zo všetkých dohôd
tamarka711
16.12.10,09:41
Ano, to viem, ze sa to da potom v DP. Len som chcela vsetky peniazky uz teraz :) A od januara by som si to menila tak ci tak, takze to chcem uz hned teraz od zaciatku a budem mat v tom jasno, kedze si to cele (mzdy) pripravujem sama.

Dakujem moc!
veronikasad
16.12.10,09:45
Ano, to viem, ze sa to da potom v DP. Len som chcela vsetky peniazky uz teraz :) A od januara by som si to menila tak ci tak, takze to chcem uz hned teraz od zaciatku a budem mat v tom jasno, kedze si to cele (mzdy) pripravujem sama.

Dakujem moc!
Vyhlásenie môžeš mať súbežne uplatnené len u jedného zamestnávatela. Pri skončení dohody si podpísala zmenu (ukončenie) vo Vyhlásení ?
Mária.K.
16.12.10,09:54
Ano, to viem, ze sa to da potom v DP. Len som chcela vsetky peniazky uz teraz :) A od januara by som si to menila tak ci tak, takze to chcem uz hned teraz od zaciatku a budem mat v tom jasno, kedze si to cele (mzdy) pripravujem sama.

Dakujem moc!
Ak si myslela na to, či ti nový zamestnávateľ z dôvodu neuplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane v predchádzajúcich kalendárnych mesiacoch môže vrátiť daň už teraz, tak to nemôže. Dá sa to uplatniť len podaním daňového priznania, alebo v ročnom zúčtovaní dane zo závislej činnosti.
tamarka711
16.12.10,10:01
Vyhlásenie môžeš mať súbežne uplatnené len u jedného zamestnávatela. Pri skončení dohody si podpísala zmenu (ukončenie) vo Vyhlásení ?

Nie, nepodpisala som nic, len Dohodu o ukonceni brig. prace studenta. Musim ist teda este k 1. zamestnavatelovi podpisat toto, aby som si mohla vyhlasenie uplatnit u 2. ??
Myslela som, ze toto vyhlasenie automaticky zanika ukoncenim prac. pomeru (teda u mna DoBPŠ).
tamarka711
16.12.10,10:05
Ak si myslela na to, či ti nový zamestnávateľ z dôvodu neuplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane v predchádzajúcich kalendárnych mesiacoch môže vrátiť daň už teraz, tak to nemôže. Dá sa to uplatniť len podaním daňového priznania, alebo v ročnom zúčtovaní dane zo závislej činnosti.

Nie, mala som na mysli, ze chcem mat vsetky peniazky (mzdu+dan) za november a december u 2. zamestnavatela (ktory je teraz uz jedinym mojim zamestnavatelom).
KEJKA
16.12.10,10:18
ja si myslím, že ukončením PP zaniká aj platnosť toho vyhlásenia a kludne môže u nového znova podpísať. tam zasa to vyhlásenie platí odo dňa vzniku PP, takže k súbehu nedôjde /v zmysle zadania/.
Xantypa
19.01.11,14:15
Prosím vie mi niekto poradiť, kde dať zamestnancom podpísať vyhlásenie, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k zmenám, keď majú vypísané všetky štyri kolonky? Dať im nové vyhlásenie? Prefotiť 3 a 4 stranu? Ako to prosím riešite? Ďakujem