severka222
16.12.10,09:56
Prosím o radu , manžel ma dlh v CSOB. Ešteš v roku 2008 mu zo súdu prišiel platobný rozkaz na sumu niečo cez vyše 5000 EUR. Celú sumu sme nemohli zaplatiť a tak sme sa z advokátskou spoločnosťou , ktorá robí pre CSOB dohodli na splátkovom kalendári , kde sme platili po 280 EUR mesačne, bolo to rozpočítané na 24 mesiacov.
Rok som to platila pravidelne a teraz v decembri som sa dozvedela , že tá advokátska kancelária dlh predala spoločnosti intrum justitia. Lenže ked sosm volala tam , tak zrazu z tych zvyšných 12 splátok je až 15 s tým:( že stále aj pri pravidelnom platení tam budú nabiehať vysoké úroky ... nerozumiem tomu, prečo ? Ved sme mali dohodu , ja za to nemôžem že to odpredali .. prosím poradte čo mám robiť , v Intrum justitia nič neporadia, proste ste dlžný tak platte tolko kolko vám povieme....
PORADTE, prosím
KEJKA
16.12.10,09:04
prečítaj si pozorne uzavretú dohodu. Pravdepodobne je tam poznámka o výške úrokov až do dňa zaplatenia.
Ak tam nemali úroky nabiehať, muselo by v dohode byť uvedené, že splátky sú včítane úrokov.
Je tiež možne, že úroky nabehli z dôvodu síce pravidelných splátok, ale oneskorene zaplatených - predpis do 1.dňu v mesiaci si možno platila až ku koncu mesiaca. sankčné úroky /takmer naisto v dohode uvedené/ bývajú výrazne vyššie.