ini
16.12.10,10:53
Dobrý deň,

podnikateľ uzavrel s iným podnikateľským subjektom príkaznú zmluvu, kde je uvedená cena za jednotku práce, ale nie je špecifikované, či je s alebo bez DPH. Podnikateľ je platca DPH, a preto by ma zaujímalo, či daná suma už musí byť vrátane DPH alebo si môže na tú uvedenú sumu nabaliť ešte DPH.

Ďakujem za odpoveď.
KEJKA
16.12.10,12:11
ak nie je uvedené inak, ceny v zmluvách sa považujú za konečné, teda včítane DPH.
Príkazná zmluva pre platiteľa DPH?.......toto sa mi nevidí.
ini
16.12.10,12:20
ďakujem za odpoveď. Tá zmluva bola uzavretá medzi SZČO a vlastníkmi bytov, pričom jej predmetom je činnosť, ktorú má SZČO v predmete podnikania. SZČO je platca DPH, tak teraz neviem, čo mám urobiť. Ešte som sa s týmto nestretla. Viem, že to nie je príjem z podnikania ako takého, tak predpokladám, že sa iba príjem uvedie v inej kolonke daňového priznania a DPH sa tu neodvádza. Len si to potrebujem overiť. Musí sa v takomto prípade vystavovať fa?
KEJKA
16.12.10,12:27
opakujem - mne tá príkazná zmluva nesedí.
Vlastníci bytov sú ten druhý podnikateľ?
Ak SZČO má v predmete činnosti niečo, čo má vykonať pre odberateľa, tak tá príkazná zmluva nie je namieste.
Podľa mňa ide o špekulatívnu snahu vyhnúť sa plateniu DPH.
mala byť riadna zmluva o dielo.
prípadne Dohoda o vykonaní práce.
ini
16.12.10,12:34
no to už teraz nevyriešiem. Bytové družstvo je sprostredkovateľ, a preto bola uzatvorená príkazná zmluva. Ono si to potom účtuje ako prechodnú položku, keďže sprostredkúva službu v inom mene v iný prospech a nezahŕňa do ZD. No ale to ja neriešim, ja potrebujem vyriešiť ako to teraz zdaním ja, aby to bolo správne. Takže DPH nič a v DP zdaním ako iné príjmy v §6?