Dúšava
16.12.10,11:49
Ide o klienta, ktorý mi každý rok odsúhlasoval pohľadávky,naposledy k 31.12.2009. Sľuboval, že zaplatí, nestalo sa tak. Splatnosti sú r. 2007 a 2008. Dali sme to vymáhať právnikovi, ten prihlásil pohľadávky do reštrukturalizačného konania. V r. 2009 som tvorila daňové opravné položky, časť bola aj nedaňová.
Právnik nám nič neoznamoval, tak konateľ zháňal info a včera prišiel list od správcu úpadcu, že nám popreli pohľadávky v reštrukturalizačnom konaní, nakoľko veriteľ nepredložil samostatnú prihlášku pre každú pohľadávku.
Ja teraz neviem, či to môžem daňovo odpísať, či nie. Teraz už prebieha konkurzné konanie.
KEJKA
16.12.10,12:02
pohľadávky so splatnosťou v r.2007 a účtované do výnosov môžeš daňovo odpísať v r. 2010, nakoľko sú po splatnosti viac ako 1080 dné, pohľadávky z r.2008 nesplňajú toto kritérium..
Keby boli p. prihlásené riadne, tak na základe publikovaného záveru reštr.konania, by si mohla všetky odpísať, ale prihlášky boli zamietnuté - ako uvádzaš.
takže k pohľadávkam z r.2008 tvor OP vo výške 50% a nechaj ich prihlásené v konkurze.
Vyčkaj výsledok konk.konania.
jess
16.12.10,12:10
Obchodovali sme s jednou firmou, ktorá sa neskôr preonačila na inú firmu s iným IČO, ale furt to je tá istá firma. Problém je v tom, že mám dobropis od tej prvej firmy a záväzok k tej druhej firme v rovnakej výške, t.j., 19 Eur. De facto je to vynulované, ale visí mi to v účtovníctve. Dohodli sme sa, že keď mi tá prvá firma vráti 19 Eur za dobropis, tak my zaplatíme druhej firme tiež tých 19 Eur. Vyše roka sa však nič nerobí a neverím, že ešte zaplatia. Dá sa s tým niečo robiť, aby mi to tam už "neviselo" ?
Dúšava
16.12.10,12:22
Ale správca napísal, že to z konkurzného konania vylúčili, lebo to popreli už v reštrukturalizácii.
KEJKA
16.12.10,12:24
Včera prišiel list od správcu úpadcu, že nám popreli pohľadávky v reštrukturalizačnom konaní, nakoľko veriteľ nepredložil samostatnú prihlášku pre každú pohľadávku.......................
tak v konkurze, alebo v reštrukt...?
Dúšava
21.12.10,13:23
No teraz, keď zisťujeme, ako sme na tom, už prebieha konkurz. Ale naše pohľadávky popreli už v reštrukturalizácii a tak ich už z konkurzu vylúčili. Len nám o tom nikto nedal vedieť.
KEJKA
21.12.10,17:48
vyčkajte na výsledok konkurzu.