zojenka
16.12.10,16:24
prosim Vas poradte nam,manzel pracuje v stavebnej firme ako sofer asi 9 rokov,cez leto im namontovali GPS na nadrze a minuly tyzden ich zamestnavatel obvinil z uniku nafty...napriek tomu ze si manzel a jeho kolegovia nie su vedomi tolkeho mnozstva,vsetci museli podpisat manko a ze chybajuce palivo zaplatia.zajtra maju prist odovzdat papiere a udajne ich chce zamestnavatel povyhadzovat...maju ist na urad prace,s tym ze ich na jar opat prijme...na jar si robotu najdu aj inde,ale zaujima ma,ci maju narok na odstupne...pracovnu zmluvu ma dobu neurcitu...a ako maju postupovat v pripade,ze im odstupne nebude chciet vyplatit(ak nan maju narok...)a ak podpisali manko a to im stahuje z vyplaty,moze im siahnut na celu vyplatu,alebo kolko im musi minimalne vyplatit,manzelovi stiahli 500€,dostal k vyplate 230€...dakujem pekne za skoru pomoc,lebo zajtra rano ma ist na firmu
day
16.12.10,15:29
zojenka z napisaneho je zrejme, ze kradli naftu, dobre rozumiem?
ked podpisovali manko, bolo tam uvedene, ze porusili pracovnu disciplinu? pripadne aky paragaf budu mat na vypovedi?
zojenka
16.12.10,15:33
no kradli,dajme tomu tak...oni si pisu aj stazky a tam im to sedelo...na papieri bolo len manko a suhlas,ze zaplatia uvedenu sumu...vypoved este nedostali,zrejme to chcu uhrat na dohodu,kedze im slubil ze na jar ich vezme spat...manzel tam vsak isto robit nepojde
day
16.12.10,15:45
no kradli,dajme tomu tak...oni si pisu aj stazky a tam im to sedelo...na papieri bolo len manko a suhlas,ze zaplatia uvedenu sumu...vypoved este nedostali,zrejme to chcu uhrat na dohodu,kedze im slubil ze na jar ich vezme spat...manzel tam vsak isto robit nepojde

zalezi ake papiere dostanu na podpis, nemusia ich podpisovat, mozu si ich precitat, opisat paragraf a potom sa rozhodnut.

ja Ti rozumiem pozeras sa na situaciu zo strany manzela, ale v pripade, ze by si bola na strane zamestnavatela co by si urobila, kradli Ti naftu, mozne usetrene peniaze mozes pouzit na vyplaty, investovat do firmy, atd., asi by si ich vyrazila na fleku a urcite nechcela zamestnat na jar :(
zojenka
16.12.10,15:55
chapem,lenze tie gps maju od leta a vysli s tym az teraz na zimu,ked nie je roboty...ked sme videli vypis toho gps,tak tam boli bludy,urcite nemeralo spravne,ukazovalo tankovanie tam kde vobec nie je ziadna pumpa,ze na 19 litrov nafty urobil 200km a tak...nezohladnil to a to ma mrzi...a ze asi 30 ludom zobral peniaze zrovna pred sviatkami plus bonus vypoved???priznavam,kradli a platia za to,plus za to co aj neukradli...ale aj on ich okradal,ked im neplatil vikendy sviatky a nadcasy...
day
16.12.10,15:59
chapem,lenze tie gps maju od leta a vysli s tym az teraz na zimu,ked nie je roboty...ked sme videli vypis toho gps,tak tam boli bludy,urcite nemeralo spravne,ukazovalo tankovanie tam kde vobec nie je ziadna pumpa,ze na 19 litrov nafty urobil 200km a tak...nezohladnil to a to ma mrzi...a ze asi 30 ludom zobral peniaze zrovna pred sviatkami plus bonus vypoved???priznavam,kradli a platia za to,plus za to co aj neukradli...ale aj on ich okradal,ked im neplatil vikendy sviatky a nadcasy...

ja viem, clovek je rad, ze ma pracu a nepozera na nevyplatene, skoda ze to neriesili skor a zacali to riesit inou formou

musi najst odvahu a zajtra nemusi podpisat, opise si paragraf a potom uvidite, na porade najdes urcite pomoc.

GPS mame aj u nas, nemeria na 100% presne, ale nie su tam velke rozdiely
zojenka
16.12.10,16:04
no tak co uz,na Vianoce sa uskromnime,dovolenku na rok neabsolvujeme,domcek pocka a hadam potom bude lepsie...kazdopadne Ti dakujem za odpoved,uvidime,co nam prinesie zajtrajsi den...Prajem pekne a pokojne prezitie sviatkov :-))))
day
16.12.10,16:10
no tak co uz,na Vianoce sa uskromnime,dovolenku na rok neabsolvujeme,domcek pocka a hadam potom bude lepsie...kazdopadne Ti dakujem za odpoved,uvidime,co nam prinesie zajtrajsi den...Prajem pekne a pokojne prezitie sviatkov :-))))

manzel si musi hladat pracu kde vyplacaju € za odvedene, ked to tam tak nefunguje musi si hladat dalej, je to tazke, ale preditete podobnym problemom

aj Vam pekne sviatky zojenka