Wikina-KE
16.12.10,17:49
Dobrý deň,

musí živnostník vystavovať pri poskytovaní služieb aj FAKTÚRU alebo stačí len PRÍJMOVÝ POKLADNIČNÝ DOKLAD?
V daňovom priznaní stačí doložiť PPD alebo je nutné mať faktúry?

Vopred ďakujem za odpoveď.
veronikasad
16.12.10,16:52
Dobrý deň,

musí živnostník vystavovať pri poskytovaní služieb aj FAKTÚRU alebo stačí len PRÍJMOVÝ POKLADNIČNÝ DOKLAD?
V daňovom priznaní stačí doložiť PPD alebo je nutné mať faktúry?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Určite nestačí len samotný príjmový doklad. Namiestou faktúry môže byť prílohou montážny list, zákazkový list a pod. Ak je platitel DPH, daňovým dokladom je faktúra.

O akú službu ide.
Wikina-KE
16.12.10,16:54
Ide o fotografické služby.
Takže mi treba aj PPD aj faktúry..
veronikasad
16.12.10,16:56
Ide o fotografické služby.
Takže mi treba aj PPD aj faktúry..
pozri si zákon o reg. pokladniach, či pri tejto službe nie je povinnosť evidencie tržieb cez ERP. Ešte som sa nestretla vo fotoslužbe, že by mi dali príjmový doklad. Vždy to bol doklad z ERP.

Ak by mal povinnosť evidovať tržbu cez ERP a chce sa tomu vyhnúť, musí k PPD vystaviť faktúru (pôjde o úhradu pohladávky).
Wikina-KE
16.12.10,17:00
Nejde o klasické fotoslužby, ale o fotenie napr. svadieb, fotobookov, atď...
Keď mi zákazník zaplatí, dám mu PPD.
A potrebujem vedieť či mi treba k daňovému priznaniu aj faktúry alebo stačia tie PPD.
veronikasad
16.12.10,17:03
Nejde o klasické fotoslužby, ale o fotenie napr. svadieb, fotobookov, atď...
Keď mi zákazník zaplatí, dám mu PPD.
A potrebujem vedieť či mi treba k daňovému priznaniu aj faktúry alebo stačia tie PPD.
z PPD nevidíš rozpísaný druh služby (počet ks, rozmer a pod). Určite k nemu treba nejaký iný doklad, napr. zákazkový list (ak sa na túto službu nevzťahuje zákon o ERP - nechce sa mi hladať).
Wikina-KE
16.12.10,17:04
Dakujem za rýchle odpovede..
marta bodonova
19.01.11,11:49
Potrebovala by som vedieť, či DPH/ som SZCO, JU, platca DPH/ pri predaji súkromnej osobe rozpisujem aj na FA aj na PD?
Ďakujem pekne.
Tweety
19.01.11,12:01
Potrebovala by som vedieť, či DPH/ som SZCO, JU, platca DPH/ pri predaji súkromnej osobe rozpisujem aj na FA aj na PD?
Ďakujem pekne.
Nie, nie je to potrebné. Stačí len daň odviesť.
heja3
19.01.11,12:04
Nie, nie je to potrebné. Stačí len daň odviesť.

Na faktúru určite rozpisovať DPH, na PD nie - úhrada pohľadávky (faktúry).
Gabca
19.01.11,12:04
Potrebovala by som vedieť, či DPH/ som SZCO, JU, platca DPH/ pri predaji súkromnej osobe rozpisujem aj na FA aj na PD?
Ďakujem pekne.


DPH rozpisuješ na faktúre - daňový doklad, príjmový pokladničný doklad k úhrade faktúry, je len potvrdený príjem peňazí za úhradu faktúry, netreba na ňom rozpis DPH.
marta bodonova
19.01.11,12:06
Takže stači na FA rozpísať DPH a na PD uviesť len celkovu sumu?
Ďakujem
Tweety
19.01.11,12:20
Takže stači na FA rozpísať DPH a na PD uviesť len celkovu sumu?
Ďakujem
Ani faktúra nie je potrebná, ak ide o predaj občanovi, stačí len dph zapísať do evidencie dph a samozrejme, ako som písala, aj ju odviesť.
Marikal
21.01.11,09:23
Zdravím...pochopila som to dobre: sme vzorková predajňa nábytku a predávame na objednávku tovar OBČANOVI. Nemusím mu dať faktúru za tovar, ale stačí len PD? A dovolím si položiť ešte jednu otázku: OBČAN pri objednávaní tovaru skladá v predajni zálohu, na prijatú zálohovú platbu mu k objednávku prikladám PD... je to správne? Nie je tam potrebné vystaviť zálohovú faktúru, prípadne riadnu faktúru?