steve27
16.12.10,19:48
čaute,kupily sme modem router a nemôžem ho rozbehať. Po nastavení sa pripojil ale kontrolka internet svieti na červeno(chvílu potom zhasne) a nedá sa pripojiť.Internet od T-comu 4G turbo 2 plus.Prečítal som už x príspevkov, nič mi nepomohlo.Som zúfalý už štvrtý deň sa s ním trápim.Za každú radu budem vďačný.
Fero11
16.12.10,18:58
No ale tu ti nebude vediet nikto pomoct, pokial nenapises, ze na com si stroskotal pri konfiguracii
Vlado40
16.12.10,19:03
Pripoj ho káblom-vojdi do menu cez
http://192.168.2.1
meno admin - heslo user
v časti internet conection si zadaj meno a heslo od T-Com.Protocol si nastav na PPPoE malo by to byť prednastavené.
steve27
16.12.10,19:15
všetko prebehne normalne, síce pri nastavení protokolu "Bridge" ale prehliadač vypíše že sa mu nepodarilo spojiť so serverom.
steve27
16.12.10,19:16
pri PPPoE sa ani nespojí
Vlado40
16.12.10,19:20
Kábel od T-com máš dúfam správne zapojený.Aký je tam firmware.Časť network tools máš dobre nastavené.Skúsil si reštart routra a nastavenie ešte raz.
steve27
16.12.10,19:27
mám aj spliter medzi.Skúšal som aj cez USB kábel bezvýsledne.Skúšal som aj aktualizovať soft.,ani mi ho nezobralo.
Vlado40
16.12.10,19:29
Skusil si aj iný kábel?
steve27
16.12.10,19:31
Kábel od T-com máš dúfam správne zapojený.Aký je tam firmware.Časť network tools máš dobre nastavené.Skúsil si reštart routra a nastavenie ešte raz.
ktorú časť Network Tools máš na mysli?
Vlado40
16.12.10,19:36
Daj reset routra,vzadu skryté tlačidlo a skús ešte raz.
steve27
16.12.10,19:42
resetoval som ho asi10-krat a cez http obnovoval firemné nastavenia asi 5-krát
Vlado40
16.12.10,19:44
ktorú časť Network Tools máš na mysli?

Kde sa dá aktivovať Annex B enabled.Kontrolka ADSL ako sa správa ,stále iba bliká.
steve27
16.12.10,19:46
Kde sa dá aktivovať Annex B enabled.Kontrolka ADSL ako sa správa ,stále iba bliká.
je odfajknutý
Vlado40
16.12.10,19:48
Ak máš iný kábel,myslím tú dvojlinku od T-Com tak skús vymeniť
steve27
16.12.10,19:49
Kde sa dá aktivovať Annex B enabled.Kontrolka ADSL ako sa správa ,stále iba bliká.
kontrolka bliká,zachvílu začne svietiť a potom sa zasa rozbliká
Vlado40
16.12.10,19:50
Aký je tam firmware , na nete je verzia 1.06
http://www.edimax.com/en/support_detail.php?pd_id=335&pl1_id=3

Máš dobrý spoj od T-Com ,je tam internet ?
steve27
16.12.10,19:52
Ak máš iný kábel,myslím tú dvojlinku od T-Com tak skús vymeniť
myslíš že to bude káblom?teraz šlapem na tom istom,len chvílami ho prehadzujem ked niečo skúšam.ale skusim ho vymeniť,za to nič nedám.
Vlado40
16.12.10,19:54
A teraz ideš cez aký modem,router.
steve27
16.12.10,19:58
A teraz ideš cez aký modem,router.
modem Microcom AD 2622
Vlado40
16.12.10,20:10
Ten firmware aký tam je ?
misoft
16.12.10,20:12
T-Com nefiltruje náhodou MAC adresy? MAC adresa sieťovej karty v PC a MAC adresa routera je rozdielná. Pokiaľ by T-Com filtroval MAC adresy, tak potom nesúhlasí táto adresa. Zistiť, či sú filtrované, ak áno, nahlásiť providerovi (T-Com) zmenu MAC adresy, aby nastavili tú z routra (musí ju im poskytnúť.)
steve27
16.12.10,20:15
"file length greater than maximum exptected size" Toto mi vyhodil ked som ho dal aktualizovať.
steve27
16.12.10,20:45
Ďakujem všetkým,zajtra skúsim zavolať do T-comu ako je to s tými MAC adresami dnes to zabalili,balím to aj ja ,dám vedeť ako to dopadlo.
Vlado40
16.12.10,20:55
T-Com MAC adresy nekontroluje.
misoft
16.12.10,20:57
Ale preveriť si to môže, za opýtanie nič nedáš :D
Vlado40
16.12.10,20:59
Mám T-Com ,vystriedal som mnoho všelijakých routrov.
Fero11
17.12.10,16:01
u mna ked bol raz technik s t-comu, tak mi povedal, ze ak dam iny router (s inou MAC) tak treba cakat cca 10-15 min, kym sa inicializuje nova MAC
(takze nefiltruju, ale pri zmene treba trochu pockat)
steve27
12.01.11,18:40
čaute.doniesol som ho do predajne,že mi nefunguje.Povedali že ho vyskúšajú a po mesiaci čakania mi dali nový kus.Ako na potvoru nešiel ani ten,tak som letel za ich technikom nech ho vyskúša.Pripadal som si ako debil keď mu na šup frčal.Nahodil som ho doma no samozrejme nešiel,tak som skusil zavolať(druhý krát) na T-com a po cca 15 minútovom rozhovore zázračne naskočil.
stevak34
07.10.11,18:42
Ahoj. Ja mám presne rovnaký problém ako si ho opisoval ty. ADSL kontrolka môjho modem-routra AR 7266WnB bliká, potom začne svietiť a po cca 10 sekundách sa opäť rozbliká. Ty si po rozhovore s t-comákom už s routrom nerobil nič? Volal si na 0800 123 777 a oni len upravili nejaké ich nastavenia? Ďakujem za odpovede - už som naozaj zúfalý....
Vlado40
07.10.11,19:15
Ak kontrolka bliká ,tak chyba je medzi routrom a T-Com .Treba si najprv skontrolovať či router drží meno a heslo a samozrejme môže byť chybný aj kábel od routra k zásuvke T-Com.Najlepšie je vyskúšať spojenie s iným routrom ,alebo ten router na inom mieste a vylúčiť chybný router.Ak zavoláš na T-Com infolinku ,tak tam musia vedieť či sa daný router snaží pripojiť.
stevak34
07.10.11,21:19
Myslím že kábel chybný nebude, pretože starý modem (od t-comu - gitel) funguje, no skúšal som ho napojiť aj priamo na zásuvku -neúspešne. Žiaľ neviem ako sa kontroluje či router drží meno a heslo - no ak kontrola spočíva v jeho vypnutí/zapnutí a nasledovnom prihlásení -meno a heslo tam vždy ostane také, aké predtým zadám. Ale určite skúsim tú infolinku - dúfam, že mi poradia. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem.
stevak34
08.10.11,06:30
Tak volal som do T-comu. Spolu s technikom sme prešli všetky nastavenia routra, stále nič - on u nich nevidel vôbec žiadnu aktivitu. Akonáhle som však zapojil do siete starý modem Glitel tak mi hneď povedal že pripojenie je aktívne a je bez problémov. Že vraj jedinou možnosťou je vrátenie zariadenia... Podotýkam že tomu nieje ani mesiac keď som mal doma router/modem GetNet (myslím, že ho prevádzkuje Edimax) a mal presne rovnakú chybu - popálil som sa opäť... Asi budem musieť kúpiť výrobok od nejakej inej značky...
No ak by ste mali niekto nejaké návrhy ako pripojenie rozchodiť, bol by som vám veľmi vďačný.
Vlado40
08.10.11,07:27
Ak niekomu robím wifi a má doma modem Glitel od T-Com ,tak iba kúpim obyčajný router wifi bez ADSL.Tieto routre sú lacnejšie ako s ADSL a je ich väčší výber.Nový router zapojíš za modem Glitel od T-Com a žiadný problém.Máš pri routri správne nastavenú aj časť ,výber poskytovateľa Slovensko...a VCI položka je 32.

http://datacomp.sk/sietove-produkty-wifi-wifi-router-n_c3112.html
Fero11
08.10.11,07:34
Odporucam resetovat zariadenie a postupovat podla sprievodcu (wizardu) co tam je.
Nepoznam tvoj router, ale vacsinou po zalogovani sa do administracie nabehne sprievodca a caka na vstupne udaje ako napr. typ sietoveho spojenia, meno, heslo prip dalsie udaje (zakladne udaje na pripojenie k t-com mas tu http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1156 ).
Ak toto nastavis, tak by si mal mat nastavene spojenie medzi t-com dslamom (alebo co tam oni teraz maju) a svojim modemom.
Potom treba nastavit LAN co uz pravdepodobne je, prip. mozes zmenit rozsahy a vyp/zapnut DHCP podla potreby.
Ak to mam wifi, tak nastavit aj wifi
stevak34
09.10.11,13:53
Odporucam resetovat zariadenie a postupovat podla sprievodcu (wizardu) co tam je.
Nepoznam tvoj router, ale vacsinou po zalogovani sa do administracie nabehne sprievodca a caka na vstupne udaje ako napr. typ sietoveho spojenia, meno, heslo prip dalsie udaje (zakladne udaje na pripojenie k t-com mas tu http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1156 ).
Ak toto nastavis, tak by si mal mat nastavene spojenie medzi t-com dslamom (alebo co tam oni teraz maju) a svojim modemom.
Potom treba nastavit LAN co uz pravdepodobne je, prip. mozes zmenit rozsahy a vyp/zapnut DHCP podla potreby.
Ak to mam wifi, tak nastavit aj wifi

Už viackrát som vyskúšal reset a opätovne nastaviť všetky údaje - či už cez sprievodcu alebo manuálne - využil som aj základné údaje od t-comu ktoré si mi poslal - no nič -stále neúspešne.
Ale aj tak ďakujem za ochotu a pomoc. Asi budem musieť router naozaj vrátiť....
stevak34
09.10.11,14:00
Ak niekomu robím wifi a má doma modem Glitel od T-Com ,tak iba kúpim obyčajný router wifi bez ADSL.Tieto routre sú lacnejšie ako s ADSL a je ich väčší výber.Nový router zapojíš za modem Glitel od T-Com a žiadný problém.Máš pri routri správne nastavenú aj časť ,výber poskytovateľa Slovensko...a VCI položka je 32.

http://datacomp.sk/sietove-produkty-wifi-wifi-router-n_c3112.html

Asi to naozaj vyzerá tak, že kúpa routra bez adsl a jeho napojenie na existujúci modem Glitel bude asi najspoľahlivejšia alternatíva, pretože mi už začína dochádzať trpezlivosť :) Spočiatku som to tak nechcel riešiť, lebo som nechcel aby museli ísť dve zariadenia naraz no bude to lacnejšie a pravdepodobne aj istejšie...
Mimochodom mal som vybraté Slovensko/Slovak telecom a VCI položka bola 32