Poradite?
16.12.10,22:27
DObry vecer uctujem bankovy vypis a prisiel mi bezhotovostny vklad od firmy no nemam k tomu ziaden doklad dodavatel je platca dph aj moj klient
mam to zauctovat ako dobropis teda minusom a dphcko riadne rozpisat?
marjankaj
16.12.10,21:32
DObry vecer uctujem bankovy vypis a prisiel mi bezhotovostny vklad od firmy no nemam k tomu ziaden doklad dodavatel je platca dph aj moj klient
mam to zauctovat ako dobropis teda minusom a dphcko riadne rozpisat?

Pýtaj si doklad(teda ak by to mal byť dobropis)
Poradite?
16.12.10,21:36
to poviem svojmu klientovi ale momentalne potrebujem dokoncit mesiac mam to nahodit ako fakturu dobropis a normalne rozpisat dphcko a na ucte to mam nahodit ako uhradu?
JarkaL
16.12.10,21:42
Ako chceš nahodiť dobropis, ktorý nemáš? Bez dokladov sa nedá účtovať. Veď do 25. máš ešte čas získať doklad.
Poradite?
16.12.10,21:45
tak ako to mmozem zauctovat?
veronikasad
16.12.10,22:01
Ako chceš nahodiť dobropis, ktorý nemáš? Bez dokladov sa nedá účtovať. Veď do 25. máš ešte čas získať doklad.
a čo keď je to omylom zaslaná platba na váš účet, ktorú treba vrátiť ?
Luba
16.12.10,22:04
Ak vieš, čo to je a budeš si k tomu žiadať doklad, ktorý, ako píše JarkaL máš ešte čas získať, tak zaúčtuj rovno 221 / 321. Tak by si to účtovala aj s dobropisom, keby si ho už mala. Záleží na SW, čo ti umožní - potom keď budeš mať doklad a zaúčtuješ ho, aby si vedela spárovať s ním túto úhradu. Prípadne teraz daj 221 / 325 a potom keď získaš doklad, preúčtuješ to interným dokladom. Ak ti to až tak nehorí, skús si tento zápis z výpisu vynechať - nezaúčtovať ešte, získať dobropis a až potom to normálne zaúčtovať.
Poradite?
16.12.10,22:12
a mohol by som to dat ako ostatny nezdanitelny prijem s typom dph 19? zatiaL?
marjankaj
16.12.10,22:21
a mohol by som to dat ako ostatny nezdanitelny prijem s typom dph 19? zatiaL?

Aký nezdaniteľný príjem? Buď vieš o čo ide, tak si vypýtaj doklad a na základe toho to zaúčtuješ. Alebo nevieš, tak to vráť naspäť(Teda ak ti to nechýba).
DPH môžeš účtovať iba ak máš doklad(faktúru)
Luba
16.12.10,22:22
Čo by to znamenalo "ostatny nezdanitelny prijem" ? Nejaký výnos na 6xx? Ak ide o dočasné zaúčtovanie, teda ak vieš, čoho sa to týka, a po obdržaní dokladu - dobropisu budeš musieť opraviť toto účtovanie, ide o to, akým spôsobom.
Ak nevieš , o čo ide a môže to byť aj mylná platba, tak by to nebol žiadny výnos. Ja by som to dala na 325 zatiaľ, to by vyhovovalo obom možnostiam.
JarkaL
16.12.10,22:22
Aha, sme v JU?
marjankaj
16.12.10,22:59
a mohol by som to dat ako ostatny nezdanitelny prijem s typom dph 19? zatiaL?

Ale keď tak veľmi chceš zaúčtovať tú DPH, tak by si mohol vystaviť faktúru k prijatej platbe. A bude to OK. Možno druhá strana to celkom nepochopí, ale to budeš riešiť potom.:eek:
Luba
16.12.10,23:07
To by som moc nerobila, lebo ak nevie, čo to je, tak nemá prečo robiť takéto faktúry a účtovať o DPH. Prijatá platba podlieha DPH, ak je jasné, na čo bola prijatá.
marjankaj
16.12.10,23:10
A ako máme vedieť, či mu to je jasné?:rolleyes::---

Veď to môže potom aj vydobropisovať:eek:
Paula
16.12.10,23:18
Nevideli ste pána Columba?