Mickya
17.08.04,10:26
Ak platím službu cez internet zahraničnému dodávateľovi napr. 29. júla, vytlačím si v ten deň faktúru (na faktúre je vidieť tento dátum). A až 2. augusta mi to strhne z účtu.
Ktorý deň vlastne použijem ako dátum dodania? Potrebujem to vedieť ohľadom samozdanenia. (JU a aj PU - ak je to možné)
Ďakujem
vladan
17.08.04,09:07
sorry, nerozumiem otázke
Mickya
17.08.04,09:22
Dúfam, že to vysvetlím zrozumiteľnejšie:
U zahraničného dodávateľa si cez internet objednám elektronic. službu (§15). Hneď objednávku uhradím. Tento dodávateľ nezasiela poštou doklad, ale hneď si ho po úhrade mám možnosť vytlačiť. Dodávateľ je z tretích krajín, takže tento doklad nespĺňa náležitosti podľa zákona - myslím tým, že nie sú tam uvedené ani slová: dátum dodania.
Je tam len bez nadpisu uvedené:
29.7.2004
--------------
Z účtu mi tieto peniaze strhnú až v auguste.
--------------
Podľa zákona je dátum dodania vtedy, keď bola služba poskytnutá alebo zaplatená. A mne je služba poskytnutá až po úhrade. Takže nie som si istá či mám uviesť augustový dátum alebo júlový ako dátum dodania pri samozdanení.
__________________
Je to zrozumiteľnejšie?
vladan
17.08.04,10:00
a keby si si vytlačila faktúru až po strhnutí peňazí z účtu??? :-)))
vieš, je to prípad na zamyslenie...
... ak ti je služba poskytnutá až po zaplatení, tak vlastne uhrádzaš službu "zálohovo", nie?
Mickya
17.08.04,10:24
To je to najhoršie, že keď ja vytlačím faktúru hocikedy, tak dátum je tam vždy toho 29.júla...
vladan
17.08.04,10:39
ak na tej faktúre nemáš žiadny iný dátum, tak ja by som ho považovala za deň vystavenia faktúry a asi by som DPH dala do júla.

... čo iní? aké názory na predostretý problém? :-)))

Pekný deň
Aňa
17.08.04,11:30
Pripájam sa k Vladan, aj ja by som dala dátum 29.7.