Mona Lisa
17.12.10,08:57
Ak je z predloženej faktúry jasné, že ide o pobyt "pracovný" , nemám cestovný príkaz, a ja predpokladám, že ide o súkromný pobyt vo Welnes hotely, ako by ste to zaúčtovali . Rozmýšľala som o regeneračnom pobyte pre pracovníka podľa par.5 ods.7 - ale potom v s.r.o. by to nevime či mohlo ísť do nákladov.
Stefan2005
17.12.10,08:25
Ak je z predloženej faktúry jasné, že ide o pobyt "pracovný" , nemám cestovný príkaz, a ja predpokladám, že ide o súkromný pobyt vo Welnes hotely, ako by ste to zaúčtovali . Rozmýšľala som o regeneračnom pobyte pre pracovníka podľa par.5 ods.7 - ale potom v s.r.o. by to nevime či mohlo ísť do nákladov.

Predpokladám, že nejde o radového pracovníka s.r.o. :)
Ak si účtovník, máš pracovať s predloženými dokladmi; predpoklad síce môže byť správny, ale rozhodujúce nech je stanovisko zodpovedného pracovníka (konateľa) firmy - ak k danej faktúre už nebudú žiadne doklady (napr. spomínaný CP), daj mu podpisom schváliť danú faktúru s tým, že ide o pracovný pobyt a účtuj (s vyčlenením služieb osobného charakteru, a pod.)...
Mona Lisa
17.12.10,09:01
Predpokladám, že nejde o radového pracovníka s.r.o. :)
Ak si účtovník, máš pracovať s predloženými dokladmi; predpoklad síce môže byť správny, ale rozhodujúce nech je stanovisko zodpovedného pracovníka (konateľa) firmy - ak k danej faktúre už nebudú žiadne doklady (napr. spomínaný CP), daj mu podpisom schváliť danú faktúru s tým, že ide o pracovný pobyt a účtuj (s vyčlenením služieb osobného charakteru, a pod.)...

No ide o pracovníka v PP. Je to manželka majiteľa /konateľa / firmy.
Tweety
17.12.10,09:03
No ide o pracovníka v PP. Je to manželka majiteľa /konateľa / firmy.
Ak nie je zamestnancom, nie je o čom účtovať, alebo ak, je to nedaňový náklad spoločnosti.
Mona Lisa
17.12.10,09:06
Ak nie je zamestnancom, nie je o čom účtovať, alebo ak, je to nedaňový náklad spoločnosti.

Tak potom neplatí čo písal Štefan/poraďák/?
Stefan2005
17.12.10,09:11
Tak potom neplatí čo písal Štefan/poraďák/?

... platí ako platí - bez podkladov na diaľku ťažko niečo zodpovedne rozhodneme. Aj vo wellness hoteli môže prespať pracovník na služobnej ceste, ale napísal som, že vyčleniť poskytnuté služby osobného charakteru - t.j. tie sú dané k náhrade pracovníkovi, alebo ak sa to účtuje ako nedaňový náklad, tak zdanenie nepeňažného príjmu...
Mona Lisa
17.12.10,09:20
... platí ako platí - bez podkladov na diaľku ťažko niečo zodpovedne rozhodneme. Aj vo wellness hoteli môže prespať pracovník na služobnej ceste, ale napísal som, že vyčleniť poskytnuté služby osobného charakteru - t.j. tie sú dané k náhrade pracovníkovi, alebo ak sa to účtuje ako nedaňový náklad, tak zdanenie nepeňažného príjmu...

No ak dá cestovný príkaz?Ved hotel síce môže mať v názve uvedené: prevádzka Wellnees....
Tweety
17.12.10,09:21
No ak dá cestovný príkaz?Ved hotel síce môže mať v názve uvedené: prevádzka Wellnees....
AKo som už písala, ak manželka nie je zamestnaná, tak nemôže byť ani PC, a teda ani cesťák.
Stefan2005
17.12.10,09:24
No ide o pracovníka v PP...

... čo je to PP ?
Mona Lisa
17.12.10,09:24
No ide o pracovníka v PP. Je to manželka majiteľa /konateľa / firmy.


No ale práve ako som uviedla tak je.
Mona Lisa
17.12.10,09:25
... čo je to PP ?

Pracovný pomer
Tweety
17.12.10,09:26
No ale práve ako som uviedla tak je.
Je teda manželka zamestnaná, je v pracovnom pomere?
Mona Lisa
17.12.10,09:30
Je teda manželka zamestnaná, je v pracovnom pomere?


Áno má riadny pracovný pomer.
Stefan2005
17.12.10,09:35
No ide o pracovníka v PP. Je to manželka majiteľa /konateľa / firmy.

v každom prípade ide o osobu blízku a prípadná daňová kontrola tomu bude venovať hlbšiu pozornosť - takže postupovať podľa toho (včítane podkladov). V každom prípade rozhodnutie (aj zodpovednosť) je na konateľovi...
Mona Lisa
17.12.10,10:43
v každom prípade ide o osobu blízku a prípadná daňová kontrola tomu bude venovať hlbšiu pozornosť - takže postupovať podľa toho (včítane podkladov). V každom prípade rozhodnutie (aj zodpovednosť) je na konateľovi...

Veď aj ja si to myslím, práve preto sa mi to nezdá, je to predsa blízka osoba aj keď je zamestnancom. Vôbec neviem, čo urobiť.
liba2
17.12.10,10:47
Veď aj ja si to myslím, práve preto sa mi to nezdá, je to predsa blízka osoba aj keď je zamestnancom. Vôbec neviem, čo urobiť.tu je odpoveď:

http://www.porada.sk/1593082-post2.html
Mona Lisa
17.12.10,11:35
Predpokladám, že nejde o radového pracovníka s.r.o. :)
Ak si účtovník, máš pracovať s predloženými dokladmi; predpoklad síce môže byť správny, ale rozhodujúce nech je stanovisko zodpovedného pracovníka (konateľa) firmy - ak k danej faktúre už nebudú žiadne doklady (napr. spomínaný CP), daj mu podpisom schváliť danú faktúru s tým, že ide o pracovný pobyt a účtuj (s vyčlenením služieb osobného charakteru, a pod.)...


No dobre a čo sa týka pracovníka a možného zdaňovania ako nepeňažný príjem? daň zo závisl.činnosti?
Stefan2005
17.12.10,18:21
No dobre a čo sa týka pracovníka a možného zdaňovania ako nepeňažný príjem? daň zo závisl.činnosti?

Zákon o dani z príjmov výslovne nešpecifikuje, čo je považované nepeňažný príjem. Avšak vo všeobecnosti je nepeňažným príjmom akékoľvek plnenie prijaté v inej forme ako v peniazoch t.j. napríklad v naturálnej alebo inej forme. Uvedený príjem je vždy potrebné zdaniť, (avšak iba v tom prípade ak nie je od dane oslobodený alebo ak sa nejedná o príjem, ktorý nie je predmetom dane). V zadaní uvedené plnenie však oslobodené od dane nebude...