Evelýna
29.11.05,14:08
Máme zmluvu s českou firmou na poskytnutie služby: prezentácia našej firmy na konferencii v Bratislave. Mám urobiť pri úhrade tejto služby zrážku dane a v akej výške ? Ďakujem.
Monika1
29.11.05,13:24
Ak si pozrieš § 43 zák. o dani z príjmov, tak je tam odvolávka na § 16 ods. 1 písm. c,d a e. V uvedenom paragrafe sa spomínanjú len služby charakteru obchodného, technického alebo iného poradenstva a tď. Pozri ešte zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR. Ale myslím si, že reklamná činnosť tam nie je uvedená. Ja by som to nezdaňovala.
Paula
29.11.05,16:48
Máme zmluvu s českou firmou na poskytnutie služby: prezentácia našej firmy na konferencii v Bratislave. Mám urobiť pri úhrade tejto služby zrážku dane a v akej výške ? Ďakujem.Nie som si celkom istá, či ide iba o reklamnú činnosť. Teda, či ide o len o zabezpečenie propagačných materiálov, alebo o vybudovanie celého "stánku na prezentáciu", alebo sú s tým spojené aj iné služby, ako možnosť používať pevnú tel.linku, fax, prípadne ubytovanie pre pozvaných hostí.......atd. Priznávam, že v tomto nie som doma a zaujímajú ma podrobnosti a konečné riešenie zadanej problematiky.