matakmec
17.12.10,17:15
Zaujímam sa o to ,lebo tie moje zúbky majú niekoľko problémov a nechcem chodiť bez zubov.Kolegyne mi spomínali,že zubné mostíky, korunky a pod. sú lepšie preplácané v Dôvere..alebo v Unione.. viete niekto niečo o tom? Ďakujem za odpovede
alaya1
18.12.10,19:54
Ak su zuby v poriadku, je to jedno ktora:)
lijana1
19.12.10,13:22
Ak su zuby v poriadku, je to jedno ktora:)
tak to je super rada :)
Stanislav 1975
19.12.10,13:35
Vtomto prípade je to jedno-ako sa povie- "čert jak diabol"- pri zubárovi aj tak vačšinu zaplatíš v hotovosti cash- ja už napr. chodím k zubárke ktorá vobec nerobí s poisťovňami- poisťovna ti zaplatí aj tak len minimálne percento z účtu...
Stanislav 1975
19.12.10,13:37
Vtomto prípade je to jedno-ako sa povie- "čert jak diabol"- pri zubárovi aj tak vačšinu zaplatíš v hotovosti cash- ja už napr. chodím k zubárke ktorá vobec nerobí s poisťovňami- poisťovna ti zaplatí aj tak len minimálne percento z účtu...

A navyše aj to málo čo preplácajú,tak vačšinou len pri tých lacných alternatívach-tie kvalitnejšie materiály nepreplácajú vobec...
Ice dive
19.12.10,14:28
Zaujímam sa o to ,lebo tie moje zúbky majú niekoľko problémov a nechcem chodiť bez zubov.Kolegyne mi spomínali,že zubné mostíky, korunky a pod. sú lepšie preplácané v Dôvere..alebo v Unione.. viete niekto niečo o tom? Ďakujem za odpovede
No mala by si sa opýtať, u tvojho zubára, s ktorou poisťovňou má zmluvu... ja som mal VŠZP a prešiel som do Uniou a moja zubárka mi povedala, že je to lepšie lebo bod výkonu od Unionu je vyššie preplácaný ako od VŠZP... t.j. niečo málo som prestupom ušetril...

na tvojom mieste by som si asi obehol všetky tri zdravotné poisťovne prípadne prekonzultoval so svojim zubárom čo všetko bude treba v blízkej dobe opraviť a potom prestúpil do tej najvýhodnejšej poisťovne... v podstate máš more času, nakoľko prestúpiť sa dá najbližšie až od 1.1.2012 - prihlášku do ZP musíš urobiť do 30.9.2011
veronikasad
19.12.10,16:31
Zaujímam sa o to ,lebo tie moje zúbky majú niekoľko problémov a nechcem chodiť bez zubov.Kolegyne mi spomínali,že zubné mostíky, korunky a pod. sú lepšie preplácané v Dôvere..alebo v Unione.. viete niekto niečo o tom? Ďakujem za odpovede
Možnosť zmeny poisťovne od 1.1.2011 si už zmeškala. Poraď sa so svojim stomatologom. Niektoré ZP preplácajú vyššiu hodnotu bodu (čím vzniká menší doplatok pre pacienta), ale zubári majú menšie limity na výkony. Pacient musí dlhšie čakať. Ako to bude po zmene zákona o zdr. poistení nevedia ani samotní zubári.