elfo
17.12.10,20:40
Ahojte! Potrebujem poradit :)

Kedze ma uz omrzelo vsetko pozerat na nie prilis velkom PC monitore, tak som sa rozhodol kupit si novu TV. Este sa rozhodujem medzi technologiami. Ak plazmu, tak panasonic tx-50g20e, ak LED LCD, tak LG 42LE8500.
Otazkou je, cim tu TV krmit :)

planovane vyuzitie je:
videa z youtube, xbox360, planujem kupit domace kino s blu-ray - pozeranie HD filmov a serialov z ext. disku 1080p (H264, kontajner .mkv) a moznost vyberu co a kedy budem pozerat...neplanujem na tom pozerat klasicke vysielanie v SD, to co vysielaju nase televizie ma vobec nezaujima

absolutne ale neviem, odkial ziskat kvalitny prijem materialu (filmov, serialov, atd.)...vobec sa v tom nevyznam.
som z mensieho mesta, cize u mna je kablovka pasé...

ake moznosti teda mam? satelit? co je u nas dobre? kolega tvrdi, ze ked satelit, tak jedine skylink...pocul som ale, ze tam su vysoke vstupne naklady na zariadenia - prijimac, konvertor, parabola (najlepsie s motorom) + karty

je u nas nieco take ako v usa netflix alebo google TV? to by mi uplne vyhovovalo...pozriet si co chcem a kedy chcem a hlavne v HD kvalite

za vase rady vopred dakujem :)
video1983
17.12.10,19:49
UPC Direct mozno 11e mesacne pri HD to bude viac
Fero11
18.12.10,05:35
Ahojte! Potrebujem poradit :)

Kedze ma uz omrzelo vsetko pozerat na nie prilis velkom PC monitore, tak som sa rozhodol kupit si novu TV. Este sa rozhodujem medzi technologiami. Ak plazmu, tak panasonic tx-50g20e, ak LED LCD, tak LG 42LE8500.
Otazkou je, cim tu TV krmit :)

planovane vyuzitie je:
1.videa z youtube, xbox360, planujem kupit domace kino s blu-ray - pozeranie HD filmov a serialov z ext. disku 1080p (H264, kontajner .mkv) a moznost vyberu co a kedy budem pozerat...2.neplanujem na tom pozerat klasicke vysielanie v SD, to co vysielaju nase televizie ma vobec nezaujima

3.absolutne ale neviem, odkial ziskat kvalitny prijem materialu (filmov, serialov, atd.)...vobec sa v tom nevyznam.
4.som z mensieho mesta, cize u mna je kablovka pasé...

5.ake moznosti teda mam? satelit? co je u nas dobre? kolega tvrdi, ze ked satelit, tak jedine skylink...6.pocul som ale, ze tam su vysoke vstupne naklady na zariadenia - prijimac, konvertor, parabola (najlepsie s motorom) + karty

je u nas nieco take ako v usa netflix alebo google TV? to by mi uplne vyhovovalo...pozriet si co chcem a kedy chcem a hlavne v HD kvalite

za vase rady vopred dakujem :)
1.ved predsa vies s akou kvalitou su videa na youtube
2. Tych HD kanalov zas nieje este tak moc co sa tyka sk/cz ak chces zahranicne, tak tych je dost, ale potrebujes k tomu sateltny box s prislusnymi dekodovacimi kartami, alebo pouzit iny sposob (co sa tyka dekodovania)
3. mas rovnake moznosti ako keby si bol vo velkom meste, mas predsa internet (ak nie je rychli, tak budes dlhsie cakat) dalsia moznost pozicovne a kamarati (neviem ci dneska este nejake pozicovne filmov existuju)
4. co tu pleties kablovku, ved kablovka je o nicom
5. jedine satelit
6. vstupne naklady su urcite mensie ako nova plazma, alebo LCD LED
elfo
18.12.10,06:30
1. ano viem, ale tie kanaly co pozeram ja, maju videa v HD rozliseni - 720p a 1080p
2. co by si mi tu odporucil? staci ak das nejaky link, kde to mozem najst a ja to tam uz vypatram
3. moznost stahovat HD filmy z netu samozrejme poznam, ale stve ma ze to nie je plnohodnotne HD, maju rozlisenie len 1920 x 800 a s tymi velkymi ciernymi pasmi hore a dole to je o nicom + vela z nich nema DTS iba AC3
4. zalezi od toho, na zaklade akych kriterii to hodnotis, asi ma svoje vyhody, ked ju ma tolko ludi
5. aky, resp. kde sa mozem o tom docitat viac a spravne si vybrat?

viete niekto o tom google TV? pride to aj na slovensko?
o nejakych internetovych pozicovniach HD filmov ste poculi?
napr. zaplatim kreditkou a pozriem si film online
mne ide o to pozerat co chcem kedy chcem a zaplatit len za to co vyuzijem, nechcem sa na nic viazat
Fero11
18.12.10,07:13
1. ked pozeras v HD, tak slusne BR na full hd je cca od 15Mbps, takze ak nemas NET rychlejsi ako 15Mbps, tak ti to bude sakra sekat a video co ma 1 min, budes pozerat aj 10 min (v zavislosti od rychlosti tvojho pripojenia)
2HD kanaly (na slovensku sa daju chytit druzice cca od 42°E po 30°W (http://www.lyngsat.com/hd/index.html) co sa tyka sat. boxov, tak link ti nedam, lebo tych je tolko, ze az, ale osobne odporucam HD boxy zalozena na linuxe
3 ...
4. ked ju ma tolko ludi ....... no ma ju preto tolko ludi lebo im ju nanutili (vacsine) a vacsinou sa do toho nevyznaju. Jedina vyhoda kablovky je v tom, ze sa nemusis starat o montaz... zvysok su len nevyhody
5. odpovedane je v 2.

http://technologie.etrend.sk/it-biznis/kosicky-antik-prinesie-google-tv.html
Myslis take internetove pozicovne, kde zaplatis a mas pristup k filmu ?? urcite take nieco je
Ako som spominal, ak chces pozerat HD online, tak potrebujes velmi rychli net
knoflikar
18.12.10,12:51
Netvrdil by som ze kablovka je o nicom, mam kablovku na 4 TV + 6Mb/s internet, ktory satelit mi toto ponukne? Podotykam ze kvalita obrazu je rovnaka ak nie lepsia ako digital (ziadne stvorcekovanie pri rychlych scenach a pod.) Za priplatok je tam samozrejme aj digital so 70 programami vratane 6 HD programov a internet az do rychlosti 30Mb/s.

Tymto mojim prispevkom nechcem dotycnemu doporucovat kablovku kedze hlada nieco uplne ine len mi nedalo nereagovat na tvrdenie ze "kablovka je o nicom" lebo je to cisty nezmysel.
Fero11
18.12.10,14:18
Kablovka je dobra pre tych, ktory byvaju na velkom sidlisku vo velkom meste, ale pre tych co byvaju v malych mestach a na dedinach, je kablovka o nicom
paloo
20.12.10,09:32
Myslím,že ak niekto chce pozerať v nejakej kvalite je káblovka každopádne o ničom...
elfo
20.12.10,12:42
vidim ze ta IPTV ma viac nevyhod ako vyhod, tak asi skusim ten satelit...nejaku parabolu s motorom a sky uk alebo sky de kartu...
nejake pay per view s video on demand, nech platim len za to co vyuzijem
Fero11
20.12.10,14:00
Kupit SkyUK kartu nie je az tak jednoduche. Musis to kupit na cloveka zijuceho v UK, alebo irsku, kartu treba myslim aktivovat cez telefon v orig. sky boxe, potom sa uz da pouzit aj v inom boxe a mesacne splatky niesu tiez najlacnejsie. Pisalo sa o tom dost na cssf.cz
Orim
20.12.10,14:10
V Čechách je už určite nova zaradená do nejakého multiplexu (muxu) a ide digitálne. Ak vysielajú s vysokým rozlíšením a TV ti to umožňuje tak to môžeš v pohode prijímať ak si v dosahu vysielača.
Fero11
20.12.10,14:18
Tu nejde len o novu, inak DVB-T v cz http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/dvb-t-v-ceske-republice.html
V nadpise to tak znie, ze nova TV, ale to sa mysli, ze novy TV :)
elfo
20.12.10,15:37
mas pravdu, blbo som to napisal, chcel som povedat nova telka :D ospravedlnujem sa za nedorozumenie

a to s tym sky uk/de si este musim pozistovat, vybavit by nebol problem, zije tam dost byvalych spoluziakov, ale platit mesacne nechcem...
preto by som chcel nejake PPV resp. VOD
musim pozistovat nieco aj o tom skylinku a tych novych Irdeto kartach
lužkin
23.12.10,17:00
Existuju karty pre satelitný príjem na ktorých si zaplatíš len tebou vybrané stanice
Fero11
23.12.10,17:24
On zrejme nechce tie ktore kanaly, ale zrejme len filmy (prip. sportove prenosy) a zaplati len konkretny film ci prenos a pozera, vola sa to ze PPV (pay per view) napr. v UK tak fungoval (alebo funguje) sky box office
tvr25
09.05.11,22:17
SKY karta predsa na Slovensku nepôjde aj keby ju mal kúpenú alebo odniekiaľ ju získal, takže je to jedno. Mňa zaujalo, že píšete, že pri satelite sú vysoké vstupné náklady. S tým nesúhlasím. Keď ste ochotní dať 1000 euro za televízor, tak prečo sa zdá veľa dať 150 euro za satelitný komplet? Veď TV sám osebe je len zobrazovač. Potrebujete na ňom zobraziť signál, ktorý odniekiaľ potrebujete dostať. Aké sú varianty? DVBT je nič, nekvalitný signál, málo programov. Kábloví operátori? Mesačné poplatky sú drahé, za rok zaplatíte toľko, čo ste neboli ochotní dať za vlastný satelit. Satelit si kúpite a je Váš a máte primárny zdroj signálu. Zo satelitu berie signál aj DVBT aj kábloví operátori. Vy ho môžete mať doma priamo, kdežto operátor ho príjme, skonvertuje a až tak príde k Vám. Už aj naozaj starí ľudia si dnes kupujú satelit ako naj variantu pre príjem vid. clánok http://www.solideurope.sk/news.php?readmore=267 s vtipným videom popri.
Fero11
10.05.11,02:53
SKY karta predsa na Slovensku nepôjde aj keby ju mal kúpenú alebo odniekiaľ ju získal, takže je to jedno.
Myslis ??
Odkial ta karta moze vediet, ze je na slovensku :)