qwert_trewq
17.12.10,21:42
Dobrý deň
V práci pracujem na 3smennú prevádzku
V stredu som si bral priepustku k dvom doktorom cize na celý den, ale prisiel som na nadcas na nočnú smenu od 21:45 do štvrtku rána 5:45) mam nárok na nadčas a priepustku? alebo na normálne odpracovanú smenu????

Nakoľko mi účtovníčka povedala ze moja odpracovaná nočná smena (nadcas zo stredy na štvrtok) sa mi presunie namiesto priepustky ku doktorom a budem to mat zaplatené ako normalnu smenu. Tým pádom strácam narok na zaplatenie celeho dňa a ešte aj nadčasového príplatku)

Dakujem za odpoved
qwert_trewq
18.12.10,11:57
v stredu som mal pracovat od 13:45 do 21:45 nakolko som si bral v tuto dobu priepustku a bol som u dvoch doktoroch zamestnavatel mi povovlil ju vyuzit na celú moju poobednú smenu. V ten istý den mi zamestnavatel volal (cca 20:00hod)ci by som mohol prist do prace do nocnej smeny od 21:45 do 5:45 ako nadcas.

teras mi ale vravia ze mi priepustka neplati lebo som prisiel v ten istý den na nadcas do nocnej smeny a ten sa mi presuva namiesto tej priepustky
veronikasad
18.12.10,12:10
v stredu som mal pracovat od 13:45 do 21:45 nakolko som si bral v tuto dobu priepustku a bol som u dvoch doktoroch zamestnavatel mi povovlil ju vyuzit na celú moju poobednú smenu. V ten istý den mi zamestnavatel volal (cca 20:00hod)ci by som mohol prist do prace do nocnej smeny od 21:45 do 5:45 ako nadcas.

teras mi ale vravia ze mi priepustka neplati lebo som prisiel v ten istý den na nadcas do nocnej smeny a ten sa mi presuva namiesto tej priepustky
Názov témy nijako nesúvisí s príkladom, ktorý si uviedol v tomto príspevku.

V zmysle § 141 ZP máš nárok na pracovné volno na nevyhnutne potrebný čas na vyšetrenie alebo ošetrenie v zdr. zariadení. Ak ti lekár napísal čas odchodu zo zdr. zariadenia, túto dobu ti musí zamestnavatel preplatiť vo výške priemerného zárobku. Na zbytok smeny ti vykáže náhradné volno (ak si do práce nenastúpil).