majkaaa
18.12.10,09:44
Dobry den,
prosim poradte. Nastahovali sme sa do mestkeho bytu uplne na najvyzsom poschodi. Susedia pod nami, dve domacnosti teraz ked prisla zima zacali fajcit na chodbe, cize vsetok smrad ide k nam a aj za zatvorenymi dverami mame smrad v byte. Mame nejake prava? Kde sa mozem obratit? Sme bezradni, lebo mame rocne baby a stale vetrat v byte sa neda.
Dakujem.
pepsikova
18.12.10,08:56
...áno, máte práva...sú to spoločné priestory a keďže susedia sú presne takí bezohľadní, ako tí moji, čo tiež hulili na schodišti, nepomôže nič, len im oznámiť, že ak tam budú ešte raz, zavoláte políciu...
(je to síce hnusné voči susedom, ale ja som s nimi bojovala 6 rokov, nič nepomáhalo, až vyhrozila som, a fčuľ fajčia vo svojej pivnici,za zatvorenými dverami...)
adam
18.12.10,09:50
Ja síce nebývam v bytovke, ale mávate určte nejaké schôdze vlastníkov bytov, tak navrhni, nech platí zákaz fajčenia v spoločných priestoroch, na dvere dajte nálepku, aká je na každom obchode, a potom je to už porušovanie....a možno to riešiť...
marleau
18.12.10,10:17
majkaaa,
mávam ten istý problém.Vyriešil som ho tak,že keď dofajčili,otvoril som to okno na noc,až im pomrzli kvety,voda na polievanie atď.
Keď sa sťažovali na zimu tak ja na smrad,s dovetkom,že keby nebolo smradu,nebolo by ani zimy.Odvtedy je tam teplo a čisto.
majkaaa
18.12.10,10:55
marleau vyskusam, dobry napad
verkaz
18.12.10,11:06
My sme si to dali do Domového poriadku, a za porušenie je pokuta 33,30 Eur. teraz budeme ešte riešiť aj sťažnosti fajčenia na balkónoch, lebo susedia si sťažujú aj na to.
a_je_to
18.12.10,12:03
majkaaa,
mávam ten istý problém.Vyriešil som ho tak,že keď dofajčili,otvoril som to okno na noc,až im pomrzli kvety,voda na polievanie atď.
Keď sa sťažovali na zimu tak ja na smrad,s dovetkom,že keby nebolo smradu,nebolo by ani zimy.Odvtedy je tam teplo a čisto.

dobré je aj pokvapkať na obľúbených miestach fajčiarov trochu /nie veľa ! / acetónu, alebo iného riedidla. Alebo čpavku - studenej vlny. To ich určite upozorní, zneistí a odradí http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Halli
18.12.10,12:08
ach jááj, všetko je to zase o normáľnom ľudskom správaní...je mi z toho smutno...zachvíľu budeme musieť riešiť aj to, ak sa niekto nebude umývať a bude smrdieť vo výťahu a v chodbách...A pritom stačí, mať len trochu rozumu a byť ohľaduplní.:(

aj ja som to riešila včera. Značka zákaz fajčiť a výstraha, že takýto fajčiar porušuje dva zákony:
1/zák. o ochrane nefajčiarov
2/ zákon o bytoch a nebyt. priest.
veronikasad
18.12.10,12:13
Medziľudské vzťahy už boli rozoberané aj v tejto uzatvorenej téme. O bezohľadnosti fajčiarov k svojim susedom svedčia niektoré príspevky

http://www.porada.sk/t149585-fajcenie-na-balkone.html?highlight=faj%E8enie+balkone
Halli
18.12.10,12:18
My sme si to dali do Domového poriadku, a za porušenie je pokuta 33,30 Eur. teraz budeme ešte riešiť aj sťažnosti fajčenia na balkónoch, lebo susedia si sťažujú aj na to.

Áno presne tak, má sa to dať podľa zákona do domového poriadku...lebo zákon o ochrane nefajč. nepamatal na bytove domy a ich priestory...No a teraz mi povedzte ako to budeme vymáhať? V našej krasnej bezprávnej krajine?? Dám ho na súd? ak to nezaplatí vo vyučtovaní ? Alebo mu to stiahnem z preplatku a najbližšie mi doškiabe auto, alebo dvere!!! Fajčiari sú zvlaštna kapitola a veľmi netolerantná /česť výnimkam/...a tak za sankciu čakajme len osobný útok...A zákony si môžme strčiť s prepáčením do...tralala:o
verkaz
18.12.10,13:08
Urobím zápis o porušení domového poriadku (musia byť dvaja svedkovia). Podľa toho o akého obyvateľa idea ak to robí sústavne, tak to už je pokuta. Ak len raz (susedia si začnú sťažovať), tak sa mu zašle upozornenie na DP. Samozrejme, že sa bráni a nechce zaplatiť. Bolo však odsúhlasené zhromaždením, že sa táto pokuta môže zraziť z prípadného preplatku a je to príjem do FO. Zatiaľ sme mali len jeden prípad, kedy sme zarazili z preplatku a to bolo za sústavné prášenie kobercov z balkóna na 5. poschodí. V ostatných prípadoch stačilo upozornenie a pohrozenie zaplatením pokuty.
Verte mi, že susedia to ustrážia.
sito
18.12.10,13:14
Vždy sa to zvezie na tej menšine. Ale, čo, už? Keď tých spravodlivých, alebo tých čo sa neboja spravodlivosti je málo!
majkaaa
18.12.10,13:49
dakujem za rady. Aj ked toto bude tazky boj, lebo prave domovnicka so susedkou tam fajcia a pochybujem ze to mame niekde zahrnute, ze sa fajcit na chodbach nesmie :((
marleau
21.12.10,09:42
dakujem za rady. Aj ked toto bude tazky boj, lebo prave domovnicka so susedkou tam fajcia a pochybujem ze to mame niekde zahrnute, ze sa fajcit na chodbach nesmie :((
A sme pri probléme zvanom tolerancia.Čo znamená tolerovať?Dovoliť tam fajčiť alebo nerobiť nefajčiarovi zle,keď mu to vadí?Ja mám odpoveď...
A sused na balkóne nech si fajčí,ale nech si zariadi,aby mi dym nešiel do bytu.Ja mu tiež do bytu nepúšťam nič,čo si neželá.Ako to má urobiť?Jeho vec,napríklad nech nefajčí na balkóne,to je celkom jednoduchý sposob.A tým,čo sa ponosujú,že prečo by si nemohli zapáliť na vlastnom balkóne pri káve:prečo by som nemohol večer zaspávať pri vrieskajúcom rádiu,vo vlastnom byte?
astensova
21.12.10,10:10
Súhlas s Piťko- amater. Už si sa porozprávala so susedmi, že ti to vadí? Myslím, že sa treba porozprávať so susedmi a nie hneď sankcionovať. Sú dospelí a myslím si, že to pochopia.
verkaz
21.12.10,10:28
My sa najprv rozprávame, potom pošleme písomné upozornenia ale s tým, ktorému môžeš aj po hlave zabiť, toho riešime sankciou.
Piťko máš pravdu, ale bohužiaľ bývame v obytnom dome, kde je nás vo vchode veľa rôznych a treba tiež posudzovať sťažnosť ako sťažnosť. Ak je niekto nespratník, poškodzuje spoločný majetok, narúša dobré mravy (a myslím, si že v každom obytnom dome sa taký nájde), tak prečo by slušný ľudia nemohli urobiť poriadok ?
Ja som len výkonný orgán toho, na čom sa zhromaždenie dohodlo.
A niektoré sťažnosti sa nám podarilo vyriešiťˇa spoločne sa dohodnúť na kompromise.
Keď je ochota, tak sa určite dá.
blazonko
21.12.10,10:40
Musím sa trošku zastať aj fajčiarov. V spoločných priestoroch - súhlasím, nech nefajčia, narobí to trošku smradu, aj keď aj výnimočné prípady sa stávajú. Mne keď napr. príde malá neter, tak v tejto zime si nemám ísť kde inde zapáliť. Ale to sa stáva len občas (v poslednej dobe už vôbec, lebo to riešime inak). No čo sa týka fajčenia na balkónoch - prepánakráľa, veď všade dookola je čistý vzduch. Mi nehovorte, že sa dym "vyšplhá" až do bytu na niektorom z vyšších poschodí, bez toho, aby väčšina z neho unikla do vzduchu. To je dobrá volovina. Ani len ten nadomnou ho nebude mať v byte všetok a tí nad ním už vôbec.
verkaz
21.12.10,11:05
Piťko - áno "výkonný orgán", čím ma poverí a aké mi dá úlohy zhromaždenie vlastníkov bytov, to by som mala urobiť.
Veď fajčiari môžu fajčiť vo svojom byte. Myslím si, že keď vetrajú, tak ten dym nejde priamo so bytov nad nimi, ako keď je to pri fajčení na balkóne.
Ale na tých pár minút sa dá aj okno zavrieť.
blazonko
21.12.10,11:19
by si sa čudovala ,

ak ten čo byva nad tebou práve vetrá , tak prud vzduchu strhava dym a ide mu to všetko do izby...

Naozaj SMELO možu fajčiť na balkonoch len na najvyšších poschodiach,

tam ten dym naozaj unika do ovzdušia a nejde nikomu do izby

Netvrdím, že to tam vôbec nejde. Ja len tvrdím, že tam nejde úplne všetko. Ja som síce fajčiarka, no chápem aj nefajčiarov, že im ten dym vadí. No rovnako, ako sa fajčiari musia naučiť tolerovať nefajčiarov, nemyslíš, že by to malo platiť i naopak? Netvrdím, že mám stáť vedľa teba a fúkať ti dym do tváre. Ale ak si doma na balkóne zafajčím, tak prečo by som nemohla? Zas tam nebudem fajčiť kvantum cigariet naraz a v jednom kuse, aby ti to tak mohlo znepríjemňovať život. Ak si zapálim jednu raz za dve hodinky, tak mi nehovor, že ti z toho smrdí celý byt.

Pozri sa na to aj z inej stránky. Tak ako tebe smrdí cigaretový dym, tak mne smrdí zviera v bytovke. Ak by sme sa k všetkému stavali spôsobom "nemôžeš, lebo mi to vadí", tak by nikto nemohol nič.
marleau
21.12.10,12:57
Musím sa trošku zastať aj fajčiarov. V spoločných priestoroch - súhlasím, nech nefajčia, narobí to trošku smradu, aj keď aj výnimočné prípady sa stávajú. Mne keď napr. príde malá neter, tak v tejto zime si nemám ísť kde inde zapáliť. Ale to sa stáva len občas (v poslednej dobe už vôbec, lebo to riešime inak). No čo sa týka fajčenia na balkónoch - prepánakráľa, veď všade dookola je čistý vzduch. Mi nehovorte, že sa dym "vyšplhá" až do bytu na niektorom z vyšších poschodí, bez toho, aby väčšina z neho unikla do vzduchu. To je dobrá volovina. Ani len ten nadomnou ho nebude mať v byte všetok a tí nad ním už vôbec.
By si sa čudoval,ale ako fajčiar to nepochopíš,lebo máš pľúca zadymené a preto nerozoznáš málo dymu od žiadneho dymu.Nič v zlom,ale skús si nedať cigaretu mesiac.Nevydržíš?Aha,a my máme dym vydržať?Vobec neporovnávam neporovnateľné,naopak,som v práve,obhajujem svoje zdravie,kým fajčiar chce robiť vedome zle.
jess
21.12.10,13:30
Tiež bývam v paneláku a suseda každé ráno o 7,00 začína cigaretkou o poschodie vyššie. Nám ako nefajčiarom s deťmi to riadne vadí. Nehovoriac o tom, že kým čakám na výťah, ktorý ide s prvého poschodia až k nám na ôsme, tak pekne načuchnem a smrdím potom celý deň až mi je na tyč.... By si sa čudoval ako preniká smrad aj cez zavreté dvere. Niekedy ho cítim až v ďalšej izbe.

O balkóne ani nehovorím. Donedávna nikto pod nami nebýval. Zvyknem sedávať na balkóne, popíjať kávičku, čítať a dýchať čistý vzduch. Po nasťahovaní nových susedov môžem na to zabudnúť. Iba ak vymáknem vhodný čas, keď nefajčí sused na balkóne.... a to je málokedy.
zzz77
21.12.10,14:35
Aj u nas je taky isty problem. Takto v zime susedia aj ked maju kazdy balkon fajcia v schodisti a vsetko smrdi ako v krcme. Dym citit zakazdym v byte a to cely den, lebo samozrejme nechodia naraz(mozno aj nastastie), a okno dajako nepoznaju, ani ich nenapadne vetrat pokial fajcia, asi aby im zadok nezamrzol... :mad:
Ked sa mi narodil syn som sa rozhodla to dajako riesit tak som na nastenku vyvesila letak o ucinkoch fajcenia, do vytahu nalepila zakaz fajcenia i ked to tam je uz 30 rokov, na kazde poschodie nalepila zakaz fajcenia. Ale moje usilie bolo na nic, lebo na druhy den vsetko zmizlo a aj tam kde nefajcia. Takto som sa namahala asi mesiac ale bezvysledne, zial. Napokon som to vzdala:mee:
No a ked som naznacila dotycnym ze by tam nemali fajcit, odpoved znela "kazdy si robi so svojim zdravim co chce"!

Neviem ci sa da stym dakde obratit, snad na bytovy podnik, velmi by ma zaujimalo ci sa da s takymto problemom daco robit.
marleau
21.12.10,18:13
So svojím zdravím nech si debilek robí čo chce ale s mojím si nebude,inač má ruku trikrát zlomenú len po lakeť.............
blazonko
22.12.10,10:00
By si sa čudoval,ale ako fajčiar to nepochopíš,lebo máš pľúca zadymené a preto nerozoznáš málo dymu od žiadneho dymu.Nič v zlom,ale skús si nedať cigaretu mesiac.Nevydržíš?Aha,a my máme dym vydržať?Vobec neporovnávam neporovnateľné,naopak,som v práve,obhajujem svoje zdravie,kým fajčiar chce robiť vedome zle.

Ale veď ja ti rozumiem. Ale ako hovorím, to čo vadí jednému, nemusí vadiť druhému a naopak. Podľa nefajčiarov, jediné miesto, kde si môžem kľudne zapáliť, je doma za zatvorenými dverami. Nesmiem vonku, v kaviarni, a už ani na vlastnom balkóne. No super. Chápem vás, že si chránite zdravie. To je v pohode. No ja mám zas právo si kľudne vo vlastnom zapáliť. Ak by sme sa k tomuto problému stavali iba jednostranne, tak naše paneláky by museli vyzerať takto: V jednom vchode nefajčiari, v druhom nefajčiari so zvieratami, v treťom fajčiari, vo štvrtom fajčiari so zvieratami. Nijak inak.
jess
22.12.10,10:02
perfektný nápad
blazonko
22.12.10,10:04
So svojím zdravím nech si debilek robí čo chce ale s mojím si nebude,inač má ruku trikrát zlomenú len po lakeť.............

Rovnako môžem povedať, že vo vlastnom si môžem robiť čo chcem.

Ako som už napísala vyššie. Rovnako rýchlo, ako ty vycítiš cigaretový dym, ja vycítim zviera. A tiež mi lezie na nervy pes alebo mačka v bytovke. A ak sa nemýlim, tak to zvieratko tiež pustíš na balkón, tiež s ním prejdeš po chodbe.
blazonko
22.12.10,10:05
jess, pochybujem, že také niečo niekedy bude. to by bol hotový ideál
gypsynka
22.12.10,10:19
A sme pri probléme zvanom tolerancia.Čo znamená tolerovať?Dovoliť tam fajčiť alebo nerobiť nefajčiarovi zle,keď mu to vadí?Ja mám odpoveď...
A sused na balkóne nech si fajčí,ale nech si zariadi,aby mi dym nešiel do bytu.Ja mu tiež do bytu nepúšťam nič,čo si neželá.Ako to má urobiť?Jeho vec,napríklad nech nefajčí na balkóne,to je celkom jednoduchý sposob.A tým,čo sa ponosujú,že prečo by si nemohli zapáliť na vlastnom balkóne pri káve:prečo by som nemohol večer zaspávať pri vrieskajúcom rádiu,vo vlastnom byte?
Pri vrieskajúcom rádiu vo vlastnom byte môžeš zaspávať do 22.00 hod., lebo nočný kľud je stanovený zákonom, ale fajčenie na vlastnom balkóne zatiaľ nie.
verkaz
22.12.10,10:34
blázonko -
to by nemuselo byť zlé, vieš si to aj predstaviť ?
blazonko
22.12.10,10:39
bolo by to fajn, lebo by sa nikto nesťažoval. ale reálne to nie je.
mati111
22.12.10,12:05
Upozrnujem Fajciarov ze sposobuju skodu nie len sebe ale aj ostatnym, smradom, dechtom, karcinogenimi latkami a tim padom aj priamim ohrozemim zdravia ostatnych ludi.

Kedze podla zakona nemozem ohrozovat zdravie ostatnych ludi, takze ak fajcim v byte a ide dym do bytov nadomnou tak tato cinnost je zakazana.

Ak Vazeny fajciari fajcite na chodbe a smrad ide hore maju ludia pravo na sebaobranu, teda vyzvat Vas aby ste nefajcili. Ak neupoluchnete, tak jedinim uderom (podotikam ze zakon o primeranej sebaobrane povoluje len jeden uder... nepokracovanie v utoku...) mu rozmlatit usta. Na kazdej cigaretovej krabicke je napisane ze fajcenie poskodzuje zdravie... Bol na to upozorneny. Jeho zranenie je priamy nasledok fajcenia.

Ak doticnemu vybyjete viac ako jeden zub, alebo zlmomite nos neopravitelnim sposobom, ucinna obrana na sude je primerana sebaobrana...

Je starsi, vecsi a neprijemny? Ak sa nezacneme branit, zacnu nam skakat po hlavach, co aj robia. AK sa bojite nasledkov... nic ine ako dychat ich smrad Vam neostane.
jar88
22.12.10,12:31
Upozrnujem Fajciarov ze sposobuju skodu nie len sebe ale aj ostatnym, smradom, dechtom, karcinogenimi latkami a tim padom aj priamim ohrozemim zdravia ostatnych ludi.

Kedze podla zakona nemozem ohrozovat zdravie ostatnych ludi, takze ak fajcim v byte a ide dym do bytov nadomnou tak tato cinnost je zakazana.

Ak Vazeny fajciari fajcite na chodbe a smrad ide hore maju ludia pravo na sebaobranu, teda vyzvat Vas aby ste nefajcili. Ak neupoluchnete, tak jedinim uderom (podotikam ze zakon o primeranej sebaobrane povoluje len jeden uder... nepokracovanie v utoku...) mu rozmlatit usta. Na kazdej cigaretovej krabicke je napisane ze fajcenie poskodzuje zdravie... Bol na to upozorneny. Jeho zranenie je priamy nasledok fajcenia.

Ak doticnemu vybyjete viac ako jeden zub, alebo zlmomite nos neopravitelnim sposobom, ucinna obrana na sude je primerana sebaobrana...

Je starsi, vecsi a neprijemny? Ak sa nezacneme branit, zacnu nam skakat po hlavach, co aj robia. AK sa bojite nasledkov... nic ine ako dychat ich smrad Vam neostane.
Treba tie havada umlátiť a tváriť sa, že to majú z fajčenia.:---
-------------------
Si génius a ani o tom nevieš.:D
marleau
22.12.10,18:27
Rovnako môžem povedať, že vo vlastnom si môžem robiť čo chcem.

Ako som už napísala vyššie. Rovnako rýchlo, ako ty vycítiš cigaretový dym, ja vycítim zviera. A tiež mi lezie na nervy pes alebo mačka v bytovke. A ak sa nemýlim, tak to zvieratko tiež pustíš na balkón, tiež s ním prejdeš po chodbe.
Vo vlastnom byte si rob čo chceš,ale dym mi nepúšťaj do mojho bytu.Takisto si aj vonku zapáľ,ale nech to nezacítim,je jedno,ako to urobíš.
gypsynka
23.12.10,07:22
Upozrnujem Fajciarov ze sposobuju skodu nie len sebe ale aj ostatnym, smradom, dechtom, karcinogenimi latkami a tim padom aj priamim ohrozemim zdravia ostatnych ludi.

Kedze podla zakona nemozem ohrozovat zdravie ostatnych ludi, takze ak fajcim v byte a ide dym do bytov nadomnou tak tato cinnost je zakazana.

Ak Vazeny fajciari fajcite na chodbe a smrad ide hore maju ludia pravo na sebaobranu, teda vyzvat Vas aby ste nefajcili. Ak neupoluchnete, tak jedinim uderom (podotikam ze zakon o primeranej sebaobrane povoluje len jeden uder... nepokracovanie v utoku...) mu rozmlatit usta. Na kazdej cigaretovej krabicke je napisane ze fajcenie poskodzuje zdravie... Bol na to upozorneny. Jeho zranenie je priamy nasledok fajcenia.

Ak doticnemu vybyjete viac ako jeden zub, alebo zlmomite nos neopravitelnim sposobom, ucinna obrana na sude je primerana sebaobrana...

Je starsi, vecsi a neprijemny? Ak sa nezacneme branit, zacnu nam skakat po hlavach, co aj robia. AK sa bojite nasledkov... nic ine ako dychat ich smrad Vam neostane.
Teraz si priamo ohrozil moje zdravie svojou gramatikou...
camozzi
23.12.10,14:08
majkaaa,
mávam ten istý problém.Vyriešil som ho tak,že keď dofajčili,otvoril som to okno na noc,až im pomrzli kvety,voda na polievanie atď.
Keď sa sťažovali na zimu tak ja na smrad,s dovetkom,že keby nebolo smradu,nebolo by ani zimy.Odvtedy je tam teplo a čisto.
Tiez som to robil. Iny sused (nefajciar) vymontovval klucku z okna. Oznamil som to domovnikovi, ale ten nespravil nic. Sice sa uz na chodbe nefajci, ale obcas vyvetrat treba. Teraz pre zmenu mame na chodbe puch z roznych kuchyn, jedna suseda ma na chodbe kos... Raz darmo. Vesmir a ludska hlupost je nekonecna.
marjankaj
23.12.10,14:21
So svojím zdravím nech si debilek robí čo chce ale s mojím si nebude,inač má ruku trikrát zlomenú len po lakeť.............

No predtým ti doporučujem zvážiť svoje konanie a aj preštudovať trestný zákon. Mohol by si prísť aj k väčším škodám na zdraví. Aby si neskončil s natrhnutou prdelkou. V base to nebýva sranda.:eek:
verkaz
23.12.10,19:37
comozzi - všetko má svoje pre a proti. Musíte sa sami rozhodnúť, ktorý puch je príjemnejší. Ale ak ste sa všetci nedohodli na odstránení tej kľučky, tak by ju domovník mal namontovať. Predsa nebude rozhodovať on.
camozzi
23.12.10,20:39
comozzi - všetko má svoje pre a proti. Musíte sa sami rozhodnúť, ktorý puch je príjemnejší. Ale ak ste sa všetci nedohodli na odstránení tej kľučky, tak by ju domovník mal namontovať. Predsa nebude rozhodovať on.
Nedohodli sme sa na odstraneni klucky. Klucku svojvolne odmontoval sused, ktory nie je domovnik. O chybajucej klucke som len informoval domovnika. Ten sice za susedom bol, ale zaver je taky, ze "ja nebudem robit policajta. musite sa dohodnut vy. mozem kupit novu klucku z fondu spolocnych oprav." Bytovka je zateplena, na chodbach plastove okna. Priebezne by sa malo vetrat v kazdom obdobi. Smrad nie je prijemny v akejkolvek podobe, ale zrejme nie pre kazdeho.
marleau
24.12.10,08:53
No predtým ti doporučujem zvážiť svoje konanie a aj preštudovať trestný zákon. Mohol by si prísť aj k väčším škodám na zdraví. Aby si neskončil s natrhnutou prdelkou. V base to nebýva sranda.:eek:
To mám.Škoda len,že fajčiari žiaden (aj ten nepísaný) nedodržujú.
marjankaj
24.12.10,20:58
To mám.Škoda len,že fajčiari žiaden (aj ten nepísaný) nedodržujú.

No ja som nefajčiar, tiež mi vadí dym z cigariet, ale myslím, že ak niekto fajčí na balkóne neporušuje žiadny zákon. A podľa ústavy je to legálne.


Čl.2
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
marjankaj
24.12.10,21:00
Tak trochu mimotémy.
Tu by sa tiež mal urobiť poriadok:---


Odbornici biju na poplach !!!!!!

17% vsetkych automobilovych nestasti je sposobenych opitymi vodicmi .
To svedci o tom, ze 83% vsetkych automobilovych nehod je zapricinenych
triezvymi vodicmi.
TO JE STRASNE!!!
Preco tie triezve hovada nezmiznu z cestnej premavky?
Nasa bezpecnost na cestach by tak vzrastla o 400% :)
marleau
25.12.10,09:21
No ja som nefajčiar, tiež mi vadí dym z cigariet, ale myslím, že ak niekto fajčí na balkóne neporušuje žiadny zákon. A podľa ústavy je to legálne.
Zákon mi neukladá zákaz mať pustené rádio na plné gule od 6 ráno do 10 večer.Susedova malá,toho fajčiara,však spáva aj cez deň.Mám byť tolerantný ako on nie je alebo si možem nechať pustené rádio,veď mi to v danom čase žiaden zákon nezakazuje?
marjankaj
25.12.10,09:51
Zákon mi neukladá zákaz mať pustené rádio na plné gule od 6 ráno do 10 večer.Susedova malá,toho fajčiara,však spáva aj cez deň.Mám byť tolerantný ako on nie je alebo si možem nechať pustené rádio,veď mi to v danom čase žiaden zákon nezakazuje?

Predpokladám, že nie si zbavený právnej spôsobilosti. A za svoje skutky sám zodpovedáš. Je to iba na tebe.
marleau
25.12.10,17:55
Chceš mi povedať,že to,že mi ide do bytu dym,ktorý tak neznášam a je mi tak zle z neho,je nič len - moja smola?Alebo čo je to pre mňa?Či ja mám byť zhovievavý a on nemusí???Taký zákon NEEXISTUJE ANI PRÁVNIK,ktorý by ma donútil skloniť sa pred cigaretou alebo fajčením a všetkým okolo toho.Od teba to beriem len ako provokáciu....
marleau
25.12.10,18:00
Aj dnes som jedného dokopal pri vchode,lebo tam hodil vajgel a ešte mi nadával,že to sa tak robí...nech sa mu riť nikdy nezahojí,smrad prefajčený,ja budem dodržiavať zákony,ktoré nie sú na hlavu postavené a nie tie,ktoré sú robené niekomu na mieru.
marjankaj
25.12.10,18:26
Aj dnes som jedného dokopal pri vchode,lebo tam hodil vajgel a ešte mi nadával,že to sa tak robí...nech sa mu riť nikdy nezahojí,smrad prefajčený,ja budem dodržiavať zákony,ktoré nie sú na hlavu postavené a nie tie,ktoré sú robené niekomu na mieru.

Je to tvoja vec. Raz narazíš na niekoho, kto rozkope riť tebe, alebo ti tie platné zákony vysvetlí na súde. :confused:
marleau
25.12.10,18:37
Je to tvoja vec. Raz narazíš na niekoho, kto rozkope riť tebe, alebo ti tie platné zákony vysvetlí na súde. :confused:
Súdy?Tieto skorumpované?Hahahahaha.
Nezabúdaj,že právo jedného sa nezakladá na obmedzovaní práv iného.Odpovedz mi na otázku:Je to v poriadku,keď niekto robí v byte niečo,čím obmedzuje iného v jeho vlastnom byte?Odpovedz ÁNO alebo NIE.
marjankaj
25.12.10,18:46
Súdy?Tieto skorumpované?Hahahahaha.
Nezabúdaj,že právo jedného sa nezakladá na obmedzovaní práv iného.Odpovedz mi na otázku:Je to v poriadku,keď niekto robí v byte niečo,čím obmedzuje iného v jeho vlastnom byte?Odpovedz ÁNO alebo NIE.

Neviem, čo sleduješ takouto neurčitou otázkou.:confused:
Ak si myslel napríklad ak v byte nad tvojím bytom niekto robí hluk a tebe to prekáža, a ty to vyriešiš jednoducho tak, že tam hodíš bombu, asi nenájdeš pochopenie ani na "najspravodlivejšom" súde.
marleau
25.12.10,18:48
Neviem, čo sleduješ takouto neurčitou otázkou.:confused:
Ak si myslel napríklad ak v byte nad tvojím bytom niekto robí hluk a tebe to prekáža, a ty to vyriešiš jednoducho tak, že tam hodíš bombu, asi nenájdeš pochopenie ani na "najspravodlivejšom" súde.
dobre.Vadí mi cigaretový dym,ktorý mi vniká do bytu,keď týpek fajčí na balkóne.Mám len smolu,alebo mám väčšie práva?
marjankaj
25.12.10,19:09
dobre.Vadí mi cigaretový dym,ktorý mi vniká do bytu,keď týpek fajčí na balkóne.Mám len smolu,alebo mám väčšie práva?

Máš také isté práva ako každý občan. :cool:

Alebo máš iba zle utesnené okná:confused:
marleau
25.12.10,20:22
Máš také isté práva ako každý občan. :cool:

Alebo máš iba zle utesnené okná:confused:
Takže vetrať nesmiem a moje práva sa strácajú v blbom zákone.Ja ťa nechápem,pre toto sa máme ako národ zle.
marjankaj
25.12.10,20:47
Takže vetrať nesmiem a moje práva sa strácajú v blbom zákone.Ja ťa nechápem,pre toto sa máme ako národ zle.

A čo s tým mám ja spoločné? Ja som tie zákony nevymyslel. Ja z toho nemám žiadny osoh, ak sa vyrábajú a predávajú cigarety.
A ovzdušie je zaťažované aj inými exhalátmi, napríklad výfukovými plynmi z áut, lietadiel a iných dopravných prostriedkoch. Ako ja k tomu prídem? Mali by to zakázať a budeme cestovať v kočoch.
A ešte to spaľovanie uhlia na výrobu elektriny. Koľko tam uniká exhalátov do ovzdušia.

A vetrať môžeš keď nefajčí. Veď nefajčí v jednom kuse. Vetrať ti tiež nikto nezakazuje. Alebo ešte lepšie, zbav sa takýchto susedov. Odsťahuj sa niekde na samotu a budeš mať pokoj.
marleau
26.12.10,08:23
A čo s tým mám ja spoločné? Ja som tie zákony nevymyslel. Ja z toho nemám žiadny osoh, ak sa vyrábajú a predávajú cigarety.
A ovzdušie je zaťažované aj inými exhalátmi, napríklad výfukovými plynmi z áut, lietadiel a iných dopravných prostriedkoch. Ako ja k tomu prídem? Mali by to zakázať a budeme cestovať v kočoch.
A ešte to spaľovanie uhlia na výrobu elektriny. Koľko tam uniká exhalátov do ovzdušia.

A vetrať môžeš keď nefajčí. Veď nefajčí v jednom kuse. Vetrať ti tiež nikto nezakazuje. Alebo ešte lepšie, zbav sa takýchto susedov. Odsťahuj sa niekde na samotu a budeš mať pokoj.
To nemyslíš vážne?!?!?!?!.To ako mám vedieť,kedy bude fajčiť???To ja mám cúvať pred zlom???Ako k tomu ty prídeš???Zastávaš fajčiara,ktorý svojími neuváženými činmi znepríjemňuje susedom (nielen mne,tým pod nami hádže vajgle na balkón) život - fajčenie je NEVYNÚTENÉ zlo,tie exhaláty,to je trošku iný problém,ale tiež problém (v tom máš 100% pravdu).Proti zlu sa bojuje ináč a nie zatváraním očí,kvázi-toleranciou alebo neustálym ustupovaním.Toto je typické pre Slovákov,že ešte aj nefajčiar dá za pravdu fajčiarovi...Keby ti ten dym robil to,čo mne,ináč by si písal,ale áno,ja mám ísť preč,na samotu,nie že by ľudia dostali rozum.......Tento prefajčený hajzlík,čo mi lezie už dva roky na nervy a nielen mne len,kšeftuje s autami a pre štát neurobí NIČ,ja dávam prácu ľuďom,dobre im platím,platím dane a ja mám ísť preč???
To máš z ameriky takýto nápad???
marjankaj
26.12.10,11:46
To nemyslíš vážne?!?!?!?!.To ako mám vedieť,kedy bude fajčiť???No keď to nevieš rozoznať, tak neviem, čo ti na tom môže vadiť:eek:To ja mám cúvať pred zlom???Ako k tomu ty prídeš???Zastávaš fajčiara,ktorý svojími neuváženými činmi znepríjemňuje susedom (nielen mne,tým pod nami hádže vajgle na balkón) život - fajčenie je NEVYNÚTENÉ zlo,tie exhaláty,to je trošku iný problém,ale tiež problém (v tom máš 100% pravdu).Proti zlu sa bojuje ináč a nie zatváraním očí,kvázi-toleranciou alebo neustálym ustupovaním.Toto je typické pre Slovákov,že ešte aj nefajčiar dá za pravdu fajčiarovi...Keby ti ten dym robil to,čo mne,ináč by si písal,ale áno,ja mám ísť preč,na samotu,nie že by ľudia dostali rozum.......Tento prefajčený hajzlík,čo mi lezie už dva roky na nervy a nielen mne len,kšeftuje s autami a pre štát neurobí NIČKeď vieš niečo o nezákonnej činnosti, je tvojou povinnosťou to oznámiť.,ja dávam prácu ľuďom,dobre im platím,platím dane a ja mám ísť preč???
To máš z ameriky takýto nápad???

Nemusím chodiť do ameriky. U nás na vedľajšej ulici pred štyrmi mesiacmi Harmanovi tiež liezla jedna rodina na nervy, tak to vyriešil so samopalom. Definitívne. Niektorí mu dokonca aj ďakujú. Myslím, že pomník mu za to nepostavia. A sa ti páčia takéto riešenia, tak choď na blízky východ, tam je to bežné. Tu o takéto riešenia nikto nestojí.

A ak ti tak lezie ten tvoj sused na nervy, tak prečo nerozkopeš riť jemu?:confused: Či si trúfaš iba na malé deti?:eek:
marleau
26.12.10,13:12
Je neskoro,ked je dym dnu a spehovat ho nemienim,ani sa s tebou hadat. a na harmana mám iný názor a vobec sa nepodobá tvojmu...
marjankaj
26.12.10,13:24
Je neskoro,ked je dym dnu a spehovat ho nemienim,ani sa s tebou hadat. a na harmana mám iný názor a vobec sa nepodobá tvojmu...

Zaujímavé ako ty všetko vieš.
Ja som uviedol dva názory. Jedni ho odsudzujú a iní sú mu vďační.
Ale ak máš iný názor ako ja, tak ty zrejme schvaľuješ, čo urobil. Potom sa ani nedivím tvojím názorom.:eek:
Chobot
10.01.11,08:07
Aj dnes som jedného dokopal pri vchode,lebo tam hodil vajgel a ešte mi nadával,že to sa tak robí...nech sa mu riť nikdy nezahojí,smrad prefajčený,ja budem dodržiavať zákony,ktoré nie sú na hlavu postavené a nie tie,ktoré sú robené niekomu na mieru.

:D:D:D

Že ty dodržiavaš zákony...

A hovorí ti niečo trestný zákonník? Alebo ty si sudca Dredd, že môžeš niekoho pre odhodený ohorok do zadku nakopať??


Pozrel som si tvoje príspevky a zdá sa mi, že si dosť agresívny typ človeka. Teba by som nechcel mať za suseda...
marleau
10.01.11,08:39
Ja som mierumilovný človek,nepoznáš ma.Podľa príspevkov si neurobíš predstavu o človeku,aspoň o mne nie.
Chobot
10.01.11,09:29
Ja som mierumilovný človek,nepoznáš ma.Podľa príspevkov si neurobíš predstavu o človeku,aspoň o mne nie.

Mierumilovný človek nedokope vo vchode iného človeka. :rolleyes:
marleau
10.01.11,09:34
Mierumilovný človek nedokope vo vchode iného človeka. :rolleyes:
Nie som vagabund,ale skákať po hlave si tiež nedám.
Ajuška
10.01.11,09:44
Mierumilovný človek nedokope vo vchode iného človeka. :rolleyes:
...niekoľkokrát ma pri čítaní oných príspevkov prepadla myšlienka... čo by tu na porade, asi narobila téma..."ako sa brániť proti prehnanej arogancii poniektorých jedincov"... ;):rolleyes:...inak to zahumusené "ovzdušie"... :cool: ...
jar88
10.01.11,09:44
Nie som vagabund,ale skákať po hlave si tiež nedám.
Tak to by som rád videl,
ako si ty nenechávaš skákať po hlave.
-------------------------------------
Mal by si tu vetu trochu upraviť - doplniť.
Asi takto:
...ale skákať po hlave od slabších si nenechám.
----------------------------------------------
A asi si nenecháš skákať po hlave ani od silnejších, lebo sa im radšej strčíš do...(to do čoho sa im strčíš, ti písať netreba)
marleau
10.01.11,10:03
To sú vaše výmysly,asi,asi,asi.
marleau
10.01.11,10:26
...niekoľkokrát ma pri čítaní oných príspevkov prepadla myšlienka... čo by tu na porade, asi narobila téma..."ako sa brániť proti prehnanej arogancii poniektorých jedincov"... ;):rolleyes:...inak to zahumusené "ovzdušie"... :cool: ...
Ti nejako vadím,keď mám iný názor ako ty?Preto zahumusujem Poradu?
Ajuška
10.01.11,10:37
Ti nejako vadím,keď mám iný názor ako ty?Preto zahumusujem Poradu?
...ak si moju poznámku dokážeš "raz" prečítať v kľude, pochopíš absurdnosť svojej reakcie...:cool:...