Andrea_23
18.12.10,10:58
Ďakujem za Vaše odpovede, no chcem sa opýtať keď teda ukončím PP ku dňu 16.1. možem stále byť do vtedy na PN-ke a na ÚP sa musím zaregistrovať až po skončení PN-ky?Počas PN-ky mi neplatí zamestnávateľ poistenie v nezamestnanosti, zdravotné a sociálne?potom by asi bolo lepšie ukončiť PP ku dnu 31.12?a zaregistrovať sa hneď na ÚP?až by som ukončila PP ku dňu 16.1 a PN ku 31.12. musí mi zamestnávateľ vyplaťiť mzdu za tých 16.dní ktoré som odpracovala do ukončenia PP?

Ďakujem Vám
rodina1
18.12.10,14:22
Ďakujem za Vaše odpovede, no chcem sa opýtať keď teda ukončím PP ku dňu 16.1. možem stále byť do vtedy na PN-ke a na ÚP sa musím zaregistrovať až po skončení PN-ky?Počas PN-ky mi neplatí zamestnávateľ poistenie v nezamestnanosti, zdravotné a sociálne?potom by asi bolo lepšie ukončiť PP ku dnu 31.12?a zaregistrovať sa hneď na ÚP?až by som ukončila PP ku dňu 16.1 a PN ku 31.12. musí mi zamestnávateľ vyplaťiť mzdu za tých 16.dní ktoré som odpracovala do ukončenia PP?

Ďakujem Vám
Ak má byť ukončený PP dňa 16. 1., ide zrejme o ukončenie PP dohodou v zmysle § 60 ZP. Ak si PN, tvoj PP bude ukončený týmto dňom a pokiaľ budeš stále PN, nemocenské dávky ti bude vyplácať SP až do ukončenia PN.
Na úrad práce sa potom môžeš ísť zaevidovať až po skončení PN, pretože pokiaľ budeš PN, úrad práce ťa nezaeviduje.
Počas PN ti zamestnávateľ neplatí odvod na poistenie v nezamestnanosti, tiež sociálne poistenie a tiež zdravotné poistenie.
Ak by si ukončila PP k 31. 12., potom sa môžeš ísť zaevidovať hneď na úrad práce.
Ak by si ukončila PN 31. 12. a tvoj PP by bol ukončený 16. 1., zamestnávateľ ti musí vyplatiť mzdu za tých 16 dní a tiež pri ukončení PP preplatiť aj náhradu za nevyčerpanú dovolenku.