Vladimír Starší Kurák
18.12.10,12:26
Platím akékoľvek dane a odvody pri darovaní nehnuteľnosti medzi rodičmi a deťmi?
a_je_to
18.12.10,12:46
Zákon 318/1992 Zb. o dani z dedičstva, darovania, prevodu a prechodu nehnuteľností bol od 1.1.2004 zrušený. Podľa § 3, ods. 2, písm. a, súčasného ZoDP, predmetom dane nie je ... príjem získaný darovaním, dedením nehnuteľnosti, ani hnuteľnej veci. Rovnako nevstupuje príjem z darovania do základu pre zdravotné a sociálne odvody, tie sa vo všeobecnosti vzťahujú na príjmy, ktoré sú zároveň aj predmetom dane z príjmov.
marjankaj
18.12.10,13:49
Platím akékoľvek dane a odvody pri darovaní nehnuteľnosti medzi rodičmi a deťmi?

Síce neviem, čo si predstavuješ pod "akýmikoľkek daňami". Ale si zrejme uvedomelý občan, a takých náš štát potrebuje. :rolleyes:
Vladimír Starší Kurák
18.12.10,15:26
Ďakujem
Vladimír Starší Kurák
18.12.10,15:32
Možno som zle formuloval otázku. Myslel som dane a všetky odvody, ktoré musíme platiť. A zodpovedný občan asi som. Myslím si, že to nie je zločin. Aj keď na Slovensku je najväčší somár ten kto platí dane.:(((((
Chobot
18.12.10,22:18
Možno som zle formuloval otázku. Myslel som dane a všetky odvody, ktoré musíme platiť. A zodpovedný občan asi som. Myslím si, že to nie je zločin. Aj keď na Slovensku je najväčší somár ten kto platí dane.:(((((

Darca - zaplatí poplatok za vklad do katastra.

Obdarovaný - bude platiť každý rok daň z nehnuteľnosti.

Nič viac sa neplatí.
Vladimír Starší Kurák
22.12.10,12:26
Vďaka