Blb
18.12.10,16:06
Psychiatricka mi nariadila hospitalizaciu. Ak ma niekto skusenost s nastupom, poradte mi, prosim.
pepsikova
18.12.10,15:10
..hm...dobrovolný nástup v deň nástupu...ráno, asi okolo 8.00...ako na každom inom oddelení...len na psychoške neoperujú...nemyslím, že by si potreboval ešte nejaké podrobnejšie info...postup liečby ti určí lekár...
220870
18.12.10,15:13
Pozdravuj odo mňa Fica.
Stanislav 1975
18.12.10,15:20
Ešte skúsenosti nemám, ale občas by sa mi to na nejaký mesiac zišlo...:D:D:D
Blb
18.12.10,15:22
Co si treba zobrat so sebou a co sa tam nemoze mat. Napr. civilne oblecenie, a co mobil a pocitac?
verkaz
18.12.10,15:25
Drž sa a daj o sebe vedieť, keď sa vrátiš. Občas by sme taký pobyt na psychiatrii potrebovali viacerí.
misoft
18.12.10,15:28
Nezabudni pyžamo, toaletný papier (najlepšie veľké balenie), príbor, pohár, papuče, hŕbu časopisov (aby si sa od nudy nezbláznil :D). Civil aj tak budeš "odovzdávať" (ako na vojne), takže svoje osobné veci zober zo sebou. Potom si ich daj uschovať, ale vyžiadaj si papierik, ktorý si budeš musieť znova uschovať (najlepšie tam, kam si uschoval i tie predchádzajúce veci).
Či mobil a počítač ti povolia - neviem posúdiť, už dlho som v nemocnici nebol (chvalabohu, alebo žiaľbohu - ale to je jedno).
pupavka11
18.12.10,15:36
Kamaratka spominala, ze nosila domace oblecenie a okrem toho na hodiny telocviku cvicny ubor. Spominam si, ze chodili aj do prirody, takze zrejme aj sportove topanky. Bazen tam nebude?
danushka
18.12.10,15:40
Psychiatricka mi nariadila hospitalizaciu. Ak ma niekto skusenost s nastupom, poradte mi, prosim.
Psychiater Ti nenariadí hospitalizáciu, pacientovi ju doporučí.
Nariadiť ju môže súd na doporučenie lekára.

Neviem prečo, ale nemám, pocit, že práve Ty niekam ideš a potrebuješ rady tohto druhu.
Ľudia, ktorí potrebujú liečiť dušičku v naozaj zlom stave nezvyknú takto otvorene žiadať rady a v celku neradi rozprávajú o svojom probléme verejne.
Toho sú schopní ľudia, čo už niečo preskákali, vedia, že choroba duše je ako každá iná choroba.

A hovorím to bez štipky sarkazmu, vo svojom blízkom okolí máme duševne chorého a jeho pocity a chovanie, uzavretosť, obavy dôverne poznám.

A Ty Blb veru, odpusť mi, vyzeráš zdravo a hravo.
danushka
18.12.10,15:44
Kamaratka spominala, ze nosila domace oblecenie a okrem toho na hodiny telocviku cvicny ubor. Spominam si, ze chodili aj do prirody, takze zrejme aj sportove topanky. Bazen tam nebude?

Pupavka,
nemôžme radiť niekomu, o kom nevieme, či ide na uzavreté oddelenie, či má neurotické alebo psychotické ochorenie.
Psychotici sú prísnejšie kontrolovaní, s obmedzeným pohybom.

Neurotici majú voľnejší pohyb, môžu mať mobily, majú rôzne terapie /pracovnú, muzikoterapiu, kolektívne sedenia i povolené vychádzky v rámci areálu nemocnice/.
Blb
18.12.10,15:59
Mas pravdu danushka, do nemocnice pojde moja suseda, sedi tu pri mne ako kopka nestastia, slubila som jej, ze jej zistim, co a ako - potrebuje pomoct. Ona diktuje a ja pisem. Trochu som tu hrbu jej otazok zjednodusila do jednej vety, ale ver mi, kazda rada od niekoho, kto ma skusenost by jej prospela. Ja jej poradit osobne neviem, tak to skusam aspon takto. Ved kde lepsie poradia, ako na porade.
MatoB
18.12.10,16:05
Zalezi od toho do akej psychiatrickej nemocnice ide nie kazda nemocnica ma vymozenosti ako napr. sportove aktivity (kurty, ihriska), pracovne terapie, vychadzky, kniznice...
Co si mas priniest a podobne ti pred nastupom daju vediet (aj na papiery - taktiez zalezi od nemocnice)
220870
18.12.10,18:38
Robí si z vás dobrý deň.
danushka
18.12.10,18:45
Pozdravuj odo mňa Fica.


Robí si z vás dobrý deň.

Ale ani Tvoj príspevok nebol príliš vhodný...
Ak neprechovávaš sympatie k Ficovi, neznevažuj a nezosmiešňuj duševné choroby.

Na preberanie tak vážnej témy väčšina slovenskej populácie ešte nedozrela, je to smutné.
pupavka11
18.12.10,21:26
Pupavka,
nemôžme radiť niekomu, o kom nevieme, či ide na uzavreté oddelenie, či má neurotické alebo psychotické ochorenie.
Psychotici sú prísnejšie kontrolovaní, s obmedzeným pohybom.

Neurotici majú voľnejší pohyb, môžu mať mobily, majú rôzne terapie /pracovnú, muzikoterapiu, kolektívne sedenia i povolené vychádzky v rámci areálu nemocnice/.
Danushka, keby si pozornejsie citala, co druhi pisu, bolo by ti jasne, o aku kategoriu z diagnoz ide. O tom, ku komu sa budem vyjadrovat, nerozhodujes ty.

A vlastne, ked sa najskor vyjadrujes, ze nemozes radit, preco to vzapati robis?
danushka
19.12.10,07:08
Danushka, keby si pozornejsie citala, co druhi pisu, bolo by ti jasne, o aku kategoriu z diagnoz ide. O tom, ku komu sa budem vyjadrovat, nerozhodujes ty.

A vlastne, ked sa najskor vyjadrujes, ze nemozes radit, preco to vzapati robis?
Pupavka, ďakujem Ti, že si ma upozornila na moju povrchnosť:)

Prečítaj si aspoň informatívne základné info psychotici versus neurotici a potom pouvažuj, či moje slová v téme boli od veci;)...

Blb sám priznal, že téma nie je o ňom, ale prv než som zareagovala na jeho otázku, pozrela som si jeho skorejšie príspevky a rozhodla som sa reagovať.
Moja povrchnosť je vskutku taká, že zvyčajne dva razy premeriam a potom strihnem a ako vidím, aj tu sa to oplatilo.

Máš krásny nick Pupavka, evokuje to vo mne voňavú letnú lúku. Asi nad tou Tvojou lúčkou mráčiky zatienili slniečko, lebo si ma vôbec nepochopila, ale nevadí, ja som to teraz dala na poriadok :) :) :).

Krásnu poslednú Adventnú nedeľu prajem všetkým ľuďom dobrej vôle a najmä tým chorým, ktorí potrebujú oporu zdravých.

To Pupavka,
nakukla som aj do Tv. nicku a vidím, že sama máš skúsenosti a svoje odžité, keď nakukneš hlbšie do mojich starších príspevkov, tiež sa veľa dočítaš.
A práve o tom to je, je rozdiel, keď píšu o týchto veciach ľudia, čo niečo prežili a keď si tu príde niekto pichnúť do osieho hniezda.
Mám veľký rešpekt pred duševnými chorobami, práve tie sa oveľa ťažšie liečia ako fyzické ochorenia.
danushka
19.12.10,07:31
Ja myslím, že je to celkom fajn téma na Poradu...

rovnako ako téma : Depresia........

Niektorí sa celkom radi realizujú v takýchto témach......

Keby zadávateľ rovno napísal o akú diagnózu, vyžadujúcu si hospitalizáciu sa jedná, určite by sa téma vyvíjala progresívnejšie.

Inak sa lieči depresia,panická porucha, bipolárna porucha osobnosti, či obsedantno kompulzívna porucha osobnosti a inak schizofrénia, závislosti na alkohole, liekoch, drogách či hracích automatoch.

A realizácia v témach tohto druhu..., no to je zas Piťko slovko, ktoré sa mi tu až tak nehodí.
Halli
19.12.10,07:41
To juuuuj v spojitosti s Nickom Blb vyznieva fakt dvojzmyselne, tak som sem nakukla zo zvedavosti aj keď mohol rovno napísať, že sa nejedná o neho,takže milý BLb už si sa dozvedel, čo treba a nechaj radšej túto tému vychladnúť, lebo aj keď je príliš zaujímavá a vážna pre každého z nás nerobme si tieto pekné dni smutnejšími. Veríme, že suseda to zvladne, lebo má napríklad aj teba, čo sa jej snažíš pomôcť...a ty máš zase nás..a to je to hlavné.
sito
19.12.10,07:51
Citoslovce, Juuuuj. Chceš vyjadriť bolesť, alebo radosť, nad tým? :confused::---:D
buchač
19.12.10,07:56
...
Mám veľký rešpekt pred duševnými chorobami, práve tie sa oveľa ťahšie liečia ako fyzické ochorenia.
...danushka , nie je to náhodou naopak ....?????

Nie ...nie je ....fakt je to tak , zle som čítal ...

Pako , ešte neprebudený som ????
buchač
19.12.10,08:03
Keby zadávateľ rovno napísal o akú diagnózu, vyžadujúcu si hospitalizáciu sa jedná, určite by sa téma vyvíjala progresívnejšie.

Inak sa lieči depresia,panická porucha, bipolárna porucha osobnosti, či obsedantno kompulzívna porucha osobnosti a inak schizofrénia, závislosti na alkohole, liekoch, drogách či hracích automatoch.

A realizácia v témach tohto druhu..., no to je zas Piťko slovko, ktoré sa mi tu až tak nehodí.
Hm ....Piťu je Piťu ...iný nebude ...čistý JA ....:D:D:D

To vieš , danuš ...Ty vieš , JA viem ...nik nie je dokonalý ,len mne už len málo chýba ;)...a Ty ma dobehuješ míľovými krokmi ....:D:D:D:D:D

Hm , idem si ja radšej šľahu položiť ...;)...zkludniť hormón , inak by som bol zasa ironický ...;):)
Halli
19.12.10,08:23
...danushka , nie je to náhodou naopak ....?????

Juraj nie,.... je to správne, len si Danuška zamenila h so ž ;) ťahšie od slova ťažšie :) aj mne sa stáva......ale ja som si to vôbec nevšimla, keby si...:D
danushka
19.12.10,08:26
Juro jeden :D:D:D !...idem to opraviť, keď Ti to tak oči koĽe ;)
Halli
19.12.10,08:40
Juro jeden :D:D:D !...idem to opraviť, keď Ti to tak oči koĽe ;)

Danuš jemu to oči nekole, len to pochopil tak, že si vymenila ť za ľ :D,ťahšie-ľahšie..... sranda , aká maličkosť a zmení úplne zmysel vety. ;)
buchač
19.12.10,08:45
...opravené ...
Halli
19.12.10,08:55
to je na odľahčenie témy :) terapia ;):)
danushka
19.12.10,09:04
No Slávka, Ty máš ale talent na hĺbky myšlienok, z Teba by bol dobrý psychológ :).
Vždy som na Tebe obdivovala, ako vieš odľahčiť blížiace sa dusno a jemne dotiahnuť človeka k sebareflexii.
Ešte aj oprášenie stupňovania prídavných mien človeku neuškodí :D.
MatoB
19.12.10,09:07
Ale ani Tvoj príspevok nebol príliš vhodný...
Ak neprechovávaš sympatie k Ficovi, neznevažuj a nezosmiešňuj duševné choroby.

Na preberanie tak vážnej témy väčšina slovenskej populácie ešte nedozrela, je to smutné.

Ked to zazije pochopi ako to je a mozno dozrie...

Kto to nezazil si mysli, ze do psychiatrie patria len iny, ale zial takmer 25% ludi tam konci. Neliecia sa tam totizto len alkoholici, gembleri ale aj napr. depresie a podobne dus. choroby.
Zial niektory "tiez mudry" ludia si myslia, ze je to ustav pre ludi s mentalnou poruchou - osobne vsak neviem co by tam takyto robili.
alabut
19.12.10,10:16
Vacsinou tam ludia chodia za plnym inv. dochodkom. Ako pako ho ziskas najlahsie. :-)
marleau
19.12.10,10:21
Za psychiatriu sa netreba hanbiť,je to oddelenie ako každé iné.Veľa ľudí podstupuje či psychologické alebo psychiatrické vyšetrenie,keď idú na nejakú misiu alebo niečo nie každodenné,kde by sa psychické problémy mohli odraziť na výsledku činnosti.Napokon,nie každý má rovnako odolnú nervovú sústavu.
To len Slováci sú takí,že pred nimi keď sa spomenie napr. bol som na psychiatrii,tak hneď si myslia,že danému človeku haraší,je už mimo spoločnosť atď.A to stačí len dať sa pozrieť odborníkovi,či moja nervová sústava zvládne to,čo mám na pláne.A dosť veľa ľudí si mýli psychológa a psychiatra,aj keď pomoc ich oboch by potreboval v dnešnej dobe hádam každý druhý človek.
Predsudky nám bránia byť zdraví,to je zlé...
Stanislav 1975
19.12.10,10:27
Za psychiatriu sa netreba hanbiť,je to oddelenie ako každé iné.Veľa ľudí podstupuje či psychologické alebo psychiatrické vyšetrenie,keď idú na nejakú misiu alebo niečo nie každodenné,kde by sa psychické problémy mohli odraziť na výsledku činnosti.Napokon,nie každý má rovnako odolnú nervovú sústavu.
To len Slováci sú takí,že pred nimi keď sa spomenie napr. bol som na psychiatrii,tak hneď si myslia,že danému človeku haraší,je už mimo spoločnosť atď.A to stačí len dať sa pozrieť odborníkovi,či moja nervová sústava zvládne to,čo mám na pláne.A dosť veľa ľudí si mýli psychológa a psychiatra,aj keď pomoc ich oboch by potreboval v dnešnej dobe hádam každý druhý človek.
Predsudky nám bránia byť zdraví,to je zlé...

Velmi pekne napísané- najlepší príspevok v téme, klobúk dolu...
trisestri
19.12.10,11:59
Depresiu raz za život štatistický prekoná okolo 40% ludí,plus ostatné ochorenia psychiky,dáva tých 50%-preto ma mrzí výsmech,znevažovanie,spochybnovanie intelektu ktoré vytvará čast okolia,ale sčasti aj media voči ludom zo psychickými problémmi,doba je náročna a tých mám obavy bude len pribúdat.
sito
19.12.10,12:30
Vždy je to ľuďoch a pre ľudí. Ten kto sa tam stará o ľudí, ten sa, nie len tam, nenudí, ak je človek?
Stanislav 1975
19.12.10,12:45
Vždy je to ľuďoch a pre ľudí. Ten kto sa tam stará o ľudí, ten sa, nie len tam, nenudí, ak je človek?

Sitko, ja vobec tej druhej vete nerozumiem...
sito
19.12.10,13:19
Sitko, ja vobec tej druhej vete nerozumiem...

Stanko a prvú si pochopil? Ak nie ...
alabut
20.12.10,05:44
Hmm, psychiatria je vlastne unik z prostredia. Tam vas vykuriruju a vratite sa opat tam, kde vam to psychicky nesadlo. Ci ostane pacient po kure odolny voci prostrediu? Respektive, bude prostredie voci vyliecenemu jedincovi odolne? Priklad, strielajuci opiti zandari, navyse budu dozbrojeni samopalmi.
buchač
20.12.10,07:15
alabut Dnes, 07:44 AM
Hmm, psychiatria je vlastne unik z prostredia. Tam vas vykuriruju a vratite sa opat tam, kde vam to psychicky nesadlo. Ci ostane pacient po kure odolny voci prostrediu? Respektive, bude prostredie voci vyliecenemu jedincovi odolne? Priklad, strielajuci opiti zandari, navyse budu dozbrojeni samopalmi.
...hm ...v pondelok ráno a také , od veci , názory ...???

Hej , beriem ten únik , prečo aj nie ???
ALE
To chceš povedať , že je priama úmera medzi policajtom / dokonca ozbrojený sapíkom / a pacientom ??? :confused::confused::confused:
Hádam nie ...prečo sú ozbrojení policajti tak ako sú , to je otázka na iné fóra , ak chceš , dám Ti aj link na jeden ...ten Môj ...preštuduješ po večeroch , veľa sa dozvieš ...viac , ako vo "mienkotvorných médiach " zvyknú kydať blbosti ...:)

To som ja potom že aký psychouš ??? :rolleyes:
Bez kvéru sa pomaly ani z domu nepohnem , devinu za pásom mám ...ale dôvody som opísal v mojom blogu , stačí sa pozrieť ...;)

Ej , hoja , hoja ....paranoja moja ...;):rolleyes::---:D
alabut
20.12.10,07:42
Dokaze psycholog odhalit potencialne bezpecneho jedinca, ktory skolabuje v nestandartnej situacii? Mam dojem, ze silove zlozky prave narusenych jedincov potrebuje, co by malo z nenarusenych? :-)
buchač
20.12.10,10:20
...radšej neriešim ....nechci odpoveď ...nemá význam debatovať s tým , kto sa do problematiky nerozumie ...:confused:
Inak je to len o názore - subjektívnom , no neskonale chybnom a zavádzajúcom...nič viac .

mimotemy
Inak položím otázku ...o tých sapíkoch ???
Mal si "možnosť" stáť pred natiahnutou a odistenou zbraňou , je jedno , o akú sa jedná ??? Nevravím teraz ale o vzduchovkách , prakoch , plynovkách ...

Dovolím si povedať , že zo ctených prispievateľov len málokto ...;)
Psycholog
20.12.10,10:36
Dokaze psycholog odhalit potencialne bezpecneho jedinca, ktory skolabuje v nestandartnej situacii? Mam dojem, ze silove zlozky prave narusenych jedincov potrebuje, co by malo z nenarusenych? :-)
Po 30 letech praxe mohu konstatovat, že žádný psycholog nedokáže odhalit potencionálně bezpečného jedince, který skolabuje - neovládne třeba svoji nahromaděnou agresi v nestandardní situaci. Všichni jsme nebezpeční jedinci. Někdy stačí maličkost - poslední kapka a pohár přeteče. Pak je jen na zaužívaných standardních situacích a životním tréningu, jak celou situaci zvládneme. Podotýkám, že při trénování s rozbíjením sklenic - obyčejné v levé ruce a broušeným pohárem v pravé - rozbijeme jen tu obyčejenou sklenici. To znamená, že i vtom největším rozrušení pracuje podvědomí a náš charakter. O tom je celoživotní výcvik stresových situací, který nám přináší běžný život. Přeji jen rozbité sklo a ne duše. Petr - klinický psycholog v důchodu
buchač
20.12.10,10:53
...jednoznačne ...
alabut
20.12.10,16:01
Potom nechapem, naco su psychologicke testy? Treba ako v Amerike, kupis auto, dostanes samopal ako darcek. Mozno to pomoze. :-)
buchač
20.12.10,17:43
Sorry ...no niekedy fakt nechápem , že nechápeš ...

Ameriku nerieš ...
Keby si bol v obraze , pochopil by si ...

Stačí sa len pozrieť ,koľko zbraní sa odovzdalo počas "zbraňovej amnestie" v jednom a aj druhom termíne .
Koľko sa ešte v stodolách , pivniciach , na povalách a kto vie , že kde všade inde sú ešte poschovávané ...že koľko majiteľov si ich nechalo ...

Ale to je už fakt mimotemy , na inú tému .
Ja len toľko , že predsa vždy , všade a za hocakých okolností môže drbnúť v hlave niekomu ...
A keď si už načal , že poliš so zbraňou je nebezpečný ...no samozrejme , keď sa vyskytne zhoda okolností a náhod ...
Lipšic chcel pozmeniť zákon o určitých zbraniach po tej Devínskej ...hm , chcel , no aj jeho vlastní sú proti tomu ...vedia prečo .

No nie len so strelnou zbraňou sa zabíja , vraždí ...aj s kychynským nožom sa dá ...a perfektne , stačí len raz bodnúť ...;)
To potom predsa dajme každú kuchárku , kuchára na psychotesty ...
Gazdinky pre zmenu by museli mať povolenie od rodiny na kúpu noža , povedzme , od určite dĺžky čepele...

P.S.:
...hm , radšej nie ...nebudem náladu kaziť ...ani sebe , ani druhým .:rolleyes:
mamka Danka
21.12.10,08:10
Môžete sa vrátiť k téme zadavateľa, prosím. Tieto debaty nikam nevedú.
mamka Danka
21.12.10,08:13
Čo si vziať zo sebou je otázka na konkrétne zariadenie. Treba zavolať do príjmovej ambulancie a tam sa spýtať. V každej nemocnici či liečebni sú iné zvyky.