mischal
18.12.10,16:27
ahojte viete mi poradit ako mam posunut auto ktore je v leasingu?
je pisane na sro ktora pojde do likvidacie.
auto sa nebude splacat takze predaj s prenesenim leasingu na druhu osobu je podla mna najidealnejsie riesenie.
ak mate iny nazor tak sa podelte



prosim o radu je to surne
dakujem vam a prajem pekny den
KEJKA
18.12.10,16:15
Postúpiť leasing môžeš bez zmeny podmienok na druhú osobu, ktorá ho bude splácať. Všetko s vedomím a súhlasom LZ-spoločnosti, s ktorou nadobúdateľ LZ podpíše zmluvu a tvoja skončí.
Môžeš LZ zmluvu predčasne ukončiť, to zn. že vlastne predmet LZ kúpiš od LZ spoločnosti a následne ho predáš. Je to však dosť drahé.
mischal
18.12.10,16:24
momentalne auto nemozem odkupit. zla financna situacia
preto skor chcem previest leasing na dalsiu osobu. takze vsetko co potrebujem urobit je poziadat leasingovku a zrusenie zmluvy a presunutie na inu osobu? nevies mi poradit co s dph? treba vratit z hodnoty celeho auta alebo iba z akontacie prip. suctu mesacnych splatok?
KEJKA
18.12.10,16:38
prečo vrátiť? Vrátenie DPH sa viaže na iné podmienky.
Ak si si DPH odpočítaval, auto zrejme predáš a z predajnej ceny zaplatíš DPH. predajnú cenu aj tú DPH ti však zaplatí kupujúci, takže "vrátiť" DPH v tomto zmysle budeš mať z čoho.
Ak auto - teda predmet zmluvy vyriešiš tak, že iba prepíšete LZ zmluvu na inú osobu, nebudeš nič platiť, ani dalej splácať, to bude nadobúdateľ LZ.
mischal
18.12.10,16:51
jasne tak ti pekne dakujem velmi si mi pomohla :D
xeva
04.01.11,14:46
KEJKA ale čo s časťou DPH, ktorú zaplatil v akontácii pri kúpe a ktorá prináleží zostatku leasingového obdobia ? Podľa mňa o ňu je potrebné v DP pre DPH v príslušnom období navýšiť sumu prijatej DPH.
KEJKA
04.01.11,17:02
KEJKA ale čo s časťou DPH, ktorú zaplatil v akontácii pri kúpe a ktorá prináleží zostatku leasingového obdobia ? Podľa mňa o ňu je potrebné v DP pre DPH v príslušnom období navýšiť sumu prijatej DPH.
máš pocit, že ide o odcudzenie-krádež? lebo len v takom prípade sa DPH vracia.
Jana Ondrišíková
01.10.12,07:01
Dobrý deň,
aj ja práve riešim problém s postúpením leasingu automobilu a potrebovala by som poradiť aký doklad mám vystaviť,aby som vysporiadala
splatenú časť leasingu automobilu medzi pôvodným a novým užívateľom, keďže majiteľom automobilu je leasingová spoločnosť, kúpno predajná
zmluva asi nebude možná. Prosím, poraďte mi.
Ďakujem a prajem príjemný deň.
Jana