majovrabel
19.12.10,10:30
Dobry den,

viem, ze sa meni zakon ohladne odvodov pre zivnostnikov. Konkretne, ze uz nepomoze prerusenie zivnosti alebo zrusenie a opatovne obnovenie zivnosti.

Otazka ale je, co s ludmi, ktori uz preruseni su. Priatelke sa zivnost obnovi k 1.2.2011, bude socialne odvody platit uz od 1.2.2011 alebo az od 1.7.2011?
veronikasad
19.12.10,09:31
Dobry den,

viem, ze sa meni zakon ohladne odvodov pre zivnostnikov. Konkretne, ze uz nepomoze prerusenie zivnosti alebo zrusenie a opatovne obnovenie zivnosti.

Otazka ale je, co s ludmi, ktori uz preruseni su. Priatelke sa zivnost obnovi k 1.2.2011, bude socialne odvody platit uz od 1.2.2011 alebo az od 1.7.2011?
bude platiť odvody od 1.2.2011
majovrabel
19.12.10,19:19
vdaka za odpoved. A este jedna otazka, kamos mal prerusenu zivnost do 31.7.2010 a od 1.8.2010 zase funguje. Kedze k 1.7 zivnost nebola aktivna odvody neplati. Faktury ktore vystavuje su len drobne, cize ak by mal platit odvody, tak to asi rovno zabali. Musi sa k 1.1.2011 tiez musi prihlasit?
veronikasad
19.12.10,19:25
vdaka za odpoved. A este jedna otazka, kamos mal prerusenu zivnost do 31.7.2010 a od 1.8.2010 zase funguje. Kedze k 1.7 zivnost nebola aktivna odvody neplati. Faktury ktore vystavuje su len drobne, cize ak by mal platit odvody, tak to asi rovno zabali. Musi sa k 1.1.2011 tiez musi prihlasit?
Pozri túto tému

http://www.porada.sk/t153311-odvody-do-sp.html
majovrabel
20.12.10,15:07
v tom vlakne nie je ziadna konkretna odpoved a odvolava sa hlavne na ministrov blog a ten som cital, ale pocul som nazor ze to tak nebude moct byt, lebo by to bola zmena zakona so spatnou ucinnostou co je nepripustne. A mam pocit, ze nie som jediny co ma pocit, ze by to tak nemalo byt.
veronikasad
20.12.10,15:11
v tom vlakne nie je ziadna konkretna odpoved a odvolava sa hlavne na ministrov blog a ten som cital, ale pocul som nazor ze to tak nebude moct byt, lebo by to bola zmena zakona so spatnou ucinnostou co je nepripustne. A mam pocit, ze nie som jediny co ma pocit, ze by to tak nemalo byt.
Asi si nečítal tú diskusiu celú. Pýtala som sa v diskusii na prednáške priamo ministra - jeho odpoveď bola ano, od 1.1.2011 sa stáva povinným platitelom odvodov do SP.
P. Motyčková v Drakovi slúbila, že to ešte raz preverí na ministerstve.

Blog ktorý pridala Melnic je z obdobia pred schválením zákona, prednáška bola po schválení - 14.12.
majovrabel
20.12.10,19:42
Cital som celu diskusiu. Jedna vec je co minister myslel, ale druha je, co je napisane v zakone. Ja mam pocit, ze ak by to bolo ako tvrdi minister, islo by o spatnu platnost a ak by to dal niekto na ustavny sud a ustavny sud by rozhodol, ze je v rozpore s ustavou, mohol by byt cely zakon neplatny. Nevidim tam, na zaklade coho by od 1.1. mal byt ten clovek povinne poisteny.
majovrabel
21.12.10,03:34
A este jedna vec... uz som pocul minimalne o jednej diere, ktoru minister nezaplatal dobre... V pripade odmeny konatela v napriklad vyske 1 milion SK sa platili odvody len z mesacneho maxima. Teraz sa to rozrata za vsetky predchadzajuce mesiace, ale nie buduce. Cize ak si konatel vyplati tuto odmenu v januari, zaplati odvody len za 1 mesiac a nie za 12 mesiacov. Tiez si myslim, ze minister to takto neplanoval.
majovrabel
21.12.10,03:35
Zle som to napisal... socialne odvody konatela sa budu platit prvy krat... Cize to nebolo platanie starej diery, ale diery ktora mohla vzniknut...
veronikasad
21.12.10,06:39
A este jedna vec... uz som pocul minimalne o jednej diere, ktoru minister nezaplatal dobre... V pripade odmeny konatela v napriklad vyske 1 milion SK sa platili odvody len z mesacneho maxima. Teraz sa to rozrata za vsetky predchadzajuce mesiace, ale nie buduce. Cize ak si konatel vyplati tuto odmenu v januari, zaplati odvody len za 1 mesiac a nie za 12 mesiacov. Tiez si myslim, ze minister to takto neplanoval.
Minister o tom vie, aj na prednáške bol takýto príklad (nehovorilo sa o sume). V SK to zatial nebude (iba ak by sa naplnil Sulikov plán B).
majovrabel
22.12.10,04:19
asi to uz vies, minister bude dnes na porade... skusim sa ho opytat...