marlo
19.12.10,13:40
Chcem sa opytat ako by sa dala urcit priblizna hodnota eshopu ?

Nejake zakladne pravidla podla ktorych sa postupuje pri vypocte ceny ..za fungujuci eshop.

Napr : zisk za rok*x alebo ...?

dakujem
Deiky
19.12.10,15:24
je mnozstvo parametrov ktore tvoria cenu...
- Zavisi od prostredia teda od oboru a od jeho sucastnej pozicie ci sa oplati do oboru investovat a podobne
- od systemu na ktorom bezis (aj ked v pripade dobrej obratovosti to nehra ulohu lebo zmena sytemu sa dat spravit rychlo aj bez vecsich vypadkov)
- podla toho ci to ponukas aj s kontaktom na tvojich dodavatelov a s odovzdanim "know-how"
-Podla prekliku mesacne a denne ukazovatele / pozicia vo vyhladavacoch (v porovnani s predajom a preklikom)
- podla mesacneho obratu v porovnani s preklikom...
- zaklad je ze ci mas ulozene zaklady investors sa k eshopom rychlo najdu pokial su dobre rozbehnute
- doba odkedy je v ostrej prevadzke
pocet objednavok mesiac /den
- pocet produktov v produktovom kosi
- medzi posledne patria naklady na prevadzku a podobne

Hladaj je tu asi 30 tem k eshopom a zda sa mi ze sa tu riesil aj zo 5x predaj eshopu... Hore je search aj ked nie vzdy cez neho najdes co ches tak proste citaj prispevky v tejto kategorii k internetovemu podnikaniu
profesional
25.12.10,20:52
Otazka je formulovana velmi vagne. Uplne inak sa stanovuje hodnota eshopu ked ide o tzv. vseobecnu hodnotu, napr pre ucely predaja podniku, predaja casti podniku, alebo pri vklade do ZI pravnickej osoby a pod.
A uplne inak sa pocita ked ide o vypocet hodnoty pre ucely prenajmu, prevadzky, atd..
Takze napis este blizsi ucel pre ktory to chces a bude mozne ti blizsie odpovedat.
marlo
25.12.10,21:06
Prevadzkujem eshop .... a mal som nejaku ponuku na jeho odkupenie.
Nikdy som take nieco nepredaval tak ani neviem ako stanovit aspon pribliznu cenu.

Deiky to popisal celkom dobre ale myslim ze samotny majitel podla toho popisu cenu nestanovi.
Marek Mahdal
01.01.11,09:57
Napr : zisk za rok*x alebo ...?

dakujem

To je velmi individualne, ja pouzivam:

Cash na ucte+Uctovna hodnota majetku (vcetne skladovych zasob)+Rocny zisk x K

Pricom K zavisi od priemerneho rocneho zisku (v eur):
12tis-24tis K=1.5
24tis-60tis K=3.5
60tis-150tis K=4
150tis+ K=5

Tzn. ze shop, ktory vygeneruje mesacne priemerne 1tis eur zisku pred zdanenim, uvazoval by som o kupe za cenu 18tis+majetok.

Samozrejme, je nutne preukazat priemer minimalne za posledne 2 roky, preskumat zdroje navstevnosti, atd. Predmetom odstupenia musia byt aj vsetky obchodne kontakty a vztahy a zakaz konkurencie pre povodneho majitela na urcite obdobie (je vela podvodnikov, ktori predaju eshop, a nasledne si ho skopiruju na inu domenu a ospamuju povodnych klientov).
CrakeN
04.01.11,15:26
Väčšinou sa webové stránky (rovnako aj e-shopy) predávajú za zhruba ročný zisk * 2. Samozrejme je to veľmi individuálne, hlavne čo sa týka skladových zásob, počiatočného kapitálu, tendencie rastu/klesania trhu a podobne. A tiež o ochote a dohode vlastníka s kupujúcim.