karlinda
19.12.10,14:47
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu.Chcela by som zacat podnikat a otvorit si pedikersky salon.Mam osvedcenie na tuto pracu,lenze po novom ,myslim od 1.7.2010, je pedikura zaradena do skupiny remesla a to znamena ,ze urady vyzaduju 6 mesacnu prax o odbornej sposobilosti,aby mi vydali zivnostensky list.
Chcem sa spytat, ci toto potvrdenie,je len nejake cestne úrehlasenie od nejakej pedikerky u ktorej by sa ta prax odohrala,ktora by mi potvrdila tuto prax,ale tam musi byt ako doklad nejaka zmluva o TPP resp VPP.
Aky doklad budu urady brat do uvahy.Ja som v TPP v uplne inom obore a teda ked by som chcela zacat podnikat, co dalej,ako mam teda postupovat.
Vopred vsetkym dakujem za rady.:)
karlinda
27.12.10,06:10
Prosiim, vie mi niekto poradit???
Melnick
27.12.10,06:24
Skús pozrieť sem :

http://www.porada.sk/t154132-zodpovedny-zastupca.html#post1597387

Prípadne si pozri ďalšie témy zodpovedný zástupca

Dosť často sa táto téma rozoberala na Porade, určite si tam nájdeš, to čo hľadáš. :)
akina
28.12.10,06:12
Prosiim, vie mi niekto poradit???
K osvedčeniu z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia musíš doložiť doklad o min. 6 mesačnej praxi ( nemusí byť pracovný pomer, postačuje aj dohoda o vykoní práce - ŽÚ preverujú pracovnoprávny vzťah cez sociálnu poisťovňu ) a musíš absolvovať kvalifikačnú skúšku pred skúšobnou komisiou. Až po predložení týchto dokladov spĺňaš podmienku odbornej spôsobilosti.
karlinda
28.12.10,06:36
Dakujem za nasmerovanie.. :-)
karlinda
28.12.10,06:37
To som myslela.ze co staci aj dohoda o vykonani prace.Nebudu skumat pocet odpracovanych hodin, aki by som pracovala len na 4 hod napr.???
akina
28.12.10,06:46
To som myslela.ze co staci aj dohoda o vykonani prace.Nebudu skumat pocet odpracovanych hodin, aki by som pracovala len na 4 hod napr.???
Záleží na živnostenskom úrade, ale určite budú skúmať, či firma, ktorá ťa mala ako zamestnanca na DoVP, ťa skutočne mala prihlásenú aj v SP / či neide o fiktívnu dohodu /.
Danielle369
28.12.10,06:52
Kludne môžeš byť nahlásená len na 4 hodiny
emajlus
28.12.10,12:46
nezabudni si na v meste trvaleho bydliska zaslať žiadosť o skúšku odbornej spôsobilosti v zmysle §22 zákona č.455/1991 Zb.z.
táto skúška overuje teoretické,a prakticke vedomosti. musíš k tomu zdokladovať a doložiť kopiu osvedčenia o absolvovaní rekvalifikačného kurzu (musí byť akreditovaný) a je tam aj poplatok tuším 14O euro...?
karlinda
28.12.10,16:51
Dakujem za rady vsetkym....Hmm..tak to je fakt super,som trocha sklamana,ako nas stat podporuje podnikanie tymto smerom....no mam dost.