Janula1
19.12.10,15:27
Ahojte,

velmi pekne by som vas poprosila, ci by mi niekto nemohol poradit, na co vsetko si mam dat pozor, ked zacinam podnikat.
Jeden moj znamy ma poziadal, aby som mu pomohla, lebo zacina podnikat popri zamestnani, zatial to bude popri zamestnaniu, neskôr uz iba SZCO. Existuje nejaka prirucka na JU, aby som vedela, co vsetko si moze dat do nakladov, ako je to s pratenim odvodov, ked bude aj zamestnany, co by bolo prenho dobre, ked ma auto a chcel by ho vyuzit na podnikanie?
Prosim, poradte mi niekto, nejake skusenosti mam, budem velmi vdacna.
dakujem
dobrava
19.12.10,14:55
Je tu toho strašne veľa popísaného, takže treba len hľadať, študovať a stráviť trošku viacej času nad touto problematikou. A potom "hor sa" s konkrétnymi otázkami na "fachmanov", ktorí toho tu vedia strááášne veľaa a aj radi pomôžu.
Danielle369
19.12.10,15:32
v tejto téme je všetko a tu budeš vždy čítať a hladať...

http://www.porada.sk/t72338-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html
profesional
25.12.10,21:18
Neviem preco ale cim dalej tym viac sa nam tu na Porade zacinaju mnozit prispevky typu:

Ludia, rozhodol som sa zacat podnikat. O podnikani nic neviem ale aj tak som sa ako cisty sialenec do toho pustil (co uz ze mam 99 % sancu ze skrachujem..).
Co keby ste mi napisali sem krok zakrokom vsetko co mam urobit, prevedte ma ako male dietatko za rucicku, dajte mi zadarmo know how a ked dosiahnem nejaky zisk - je iba moooooj. Tymto Vam vsetkym zo srdca dakujem.

Takze niekolko mojich rad:

Neskusaj podnikat ak o podnikani nic nevies. To ze vies nieco o nejakom tovare alebo sluzbe este neznamena ze vies podnikat a ze dokazes viest podnik.

Podnikanie nie je nieco kde budes fungovat iba tak trosku a kde budes veci robit akosi na kolene bez potrebnych vedomosti. Podnikanie je jednoznacne proces zalozeny na vedomostiach o podnikani. Je to proces kde budujes system ktory nasledne predas.

Podnikanie nie je iba predaj. Podnikanie je v prvom rade o vytvarani systemu fungujuceho podniku. Podnikanie nie je robit zivnostnika a sem tam cosi komusi predat a ked sa cosi pokasle tak rychlo sa zrusi zivnost, alebo s.r.o. pojde do konkurzu, v horsom pripade sa prepise na nejakeho bieleho kona.

Ak si myslis ze tu na porade sa dozvies o podnikani dost na to ze dokazes uspiet, zabudni na to. Tu ti mozme poradit s ciastkovymi problemami. Ale za rucicku ta v podnikani nikto vodit nebude.

To ze vidis po ulici jazdit par ludi na drahych autach neznamena ze na takom budes niekedy jazdit ty. Ak zacnes podnikat bez aspon zakladnych vedomosti o podnikani, zrejme budes v pomerne blizkej buducnosti jazdit uz iba MHD.

Na Slovensku si ludia myslia ze rozumeju dvom veciam. Politike a podnikaniu. Pravda je opak. O politike iba recina pri pive ale nepoznaju ani zakladny ustavny ramec fungovania republiky a tak naletia kazdej populistickej somarine. A o podnikani ani nehovorim. Firmy a zivnostnici sa u nas objavuju a stracaju ako slnecne luce medzi mrakmi na jesen.

Proste som to musel napisat, lebo ked vidim tych nadsenych naivkov ako si myslia ze zalozia zivnost, ze pridu na poradu a ze tu im vsetci vsetko nadiktujeme ako maju robit a oni sa uz vidia ako srkaju markagitu niekde v karibiku o dva tri roky, tak je mi z toho zle..

Ako by sa Vam pacilo keby ste prisli k lekarovi a namiesto lekara by sa zacal o Vas starat clovek co si prave dnes iba kupil prvku knizku o anatomii cloveka? Alebo dokonca ani to nie, ale iba rano si povedal ze si oblecie biely plast a bude sa hrat na lekara? A myslite si ze podnikanie je lahsie ako medicina? Zabudnite na to. Medicina sa da vystudovat za 6 rokov. Ale o podnikani nebudete vediet dost ani za dvojnasobnu dobu. Kde to este po precitani par prispevkov na porade.

Takze ak ste sa dnes rano zobudili a mate pocit ze idete zacat podnikat, hoc o tom nic neviete, tak sa radsej zamyslite ci je rozumne skakat len tak z okna z dvanasteho poschodia panelaku kde prave zijete s vidinou toho ze ak to dokazete, tak budete mat veelky dom a nie ten stary tridsatrocny panelakovy byt, jachtu, velke auto..
Riziko ze zvladnete jedno alebo druhe s takymto vysledkom je asi rovnake.
220870
25.12.10,21:27
Paragrafy a celkovo daňové problémy sú pre mňa španielska dedina.A to podnikám cez 10 rokov .Platím si účtovníčku .Keď potrebujem niečo konkrétne tak idem za ňou je to jej práca a ona sa v tom vyzná.Ja poskytujem službu svojim klientom ( nežiadam od nich aby sa poznali problematiku celého stavebníctva) , ona svojim a tak to má byť.Moja rada nájdite si účtovní-ka-ku.To bola absolútne prvá vec čo som urobil keď som šiel podnikať.
Zoltán Kovács
26.12.10,07:47
Súhlasím s 220870,s malým dovetkom. Na začiatku podnikania ten/tá účtovník/čka musí byť nie len účtovníkom, ale aj ekonómom, právnikom atď, atď. ...... na čo podnikateľa radi zabúdajú, a neohodnotia (česť výnimkám).
tetrisss
26.12.10,08:22
Súhlasím s 220870,s malým dovetkom. Na začiatku podnikania ten/tá účtovník/čka musí byť nie len účtovníkom, ale aj ekonómom, právnikom atď, atď. ...... na čo podnikateľa radi zabúdajú, a neohodnotia (česť výnimkám).

Tak, tak...