labelo70
19.12.10,16:51
Ahojte
chcela by som sa spýtať ohľadom toho,ak má s.r.o.čka dlhy a táto s.r.o. na základe súdu zanikne musí konatel s.r.o. nadalej dlhy splatiť alebo nie?
Ďakujem
KEJKA
19.12.10,16:23
nie
labelo70
19.12.10,16:34
KEJKA
aká stručná odpoved,bola by som rada keby si mi o tom napísala viac,funguje to tak,že ak konatel urobil aj nejaký úmyselný dlh na danej s.r.o. a táto s.r.o. zanikne,tak nič nemusí zaplatiť?
ešte sa spýtam,na základe čoho súd dá návrh na zrušenie s.r.o ak sám konatel nedal žiaden návrh ?
KEJKA
19.12.10,17:36
tak sro zanikla, alebo iba špekuluješ?
SRO len tak jednoducho nezanikne.......napíš viac ty.
prečítaj si toto
http://www.porada.sk/t153495-trestnopravna-zodpovednost-konatela-v-s-r-o.html
labelo70
19.12.10,17:47
nejedná sa o mňa,pýtam sa preto lebo tomu nerozumiem...
ide o to,že niekto má založenú s.r.o.čku u ktorej sú dlhy,ten dotyčný je už 4 roky mimo SK /nikto nevie kde sa nachádza/,a viem,že dotyčný konatel žiaden návrh na zrušenie s.r.o. nepodal a na internete som našla - "Oznámenie o začatí konania o zrušení spoločnosti alebo družstva bez likvidácie" a je tam uvedená s.r.o.,preto sa domnievam,či može byť na základe tohto zrušená
KEJKA
19.12.10,17:52
Chobot
19.12.10,19:11
KEJKA
aká stručná odpoved,bola by som rada keby si mi o tom napísala viac,funguje to tak,že ak konatel urobil aj nejaký úmyselný dlh na danej s.r.o. a táto s.r.o. zanikne,tak nič nemusí zaplatiť?
ešte sa spýtam,na základe čoho súd dá návrh na zrušenie s.r.o ak sám konatel nedal žiaden návrh ?

Vieš čo znamená skratka s.r.o? Je to spoločnosť s ručením obmedzeným. AK chceš vedieť, čím je obmedzené to ručenie, tak si treba pozrieť Obchodný zákonník, § 106:


Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri.

Takže spoločník spoločnosti s ruč. obmedzeným v prípade krachu spoločnosti príde len o to, čo do spoločnosti vložil.