brenda
19.12.10,22:48
Ahojte,
Poraďte mi prosím. Živnostník si chce kúpiť auto na podnikanie. Ide asi o 10 ročné auto. Ktorý odpis si môže zvoliť?
Ďakujem.
marjankaj
19.12.10,21:57
No zrýchlený alebo rovnomerný
a_je_to
19.12.10,21:58
No ... ja by som na jeho mieste rozhodne zvolil zrýchlené .... aby som z neho stihol odpísať čo najviac ... než sa mi rozpadne. Ak to nebude na leasing, tak tam veľa možností nie je. Buď rovnomerné, alebo zrýchlené, odpisová doba 4 roky u oboch.
marjankaj
19.12.10,22:19
No ... ja by som na jeho mieste rozhodne zvolil zrýchlené .... aby som z neho stihol odpísať čo najviac ... než sa mi rozpadne. Ak to nebude na leasing, tak tam veľa možností nie je. Buď rovnomerné, alebo zrýchlené, odpisová doba 4 roky u oboch.

Záleží aj od toho aká bude obstarávacia cena. Možno by nebolo treba dávať do majetku, ale uplatňovať si paušálne náhrady 0,183 €/km + PHL.
a_je_to
19.12.10,23:11
Záleží aj od toho aká bude obstarávacia cena. Možno by nebolo treba dávať do majetku, ale uplatňovať si paušálne náhrady 0,183 €/km + PHL.

Súhlasím, ale zadávateľka sa pýtala na odpisy ..... nechcel som svojvoľne rozširovať o nevyžiadané alternatívy ... http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif