roman.sss
19.12.10,23:47
Dobry den, moja situacia je nasledovna: Uzavrel (a uhradil) som PZP s cielom prepisat zdedene motorove vozidlo na svoju osobu. Dostal som k nemu docasnu "bielu kartu" s platnostou jeden mesiac. Problem je v tom, ze tento termin som premeskal (o rok!) a vozidlo som na seba neprihlasil. V sucasnosti mi uz bola dorucena dalsia poukazka s vyzvou uhradit poistne na dalsi rok. Mam narok na vratenie doteraz uhradeneho poistneho (vozidlo je stale poistene na povodneho majitela a poistne sa riadne plati)? Mam uhradit poistne na dalsi rok a poistovnu poziadat o zaslanie novej bielej karty, alebo radsej celu zmluvu zrusit a uzavriet novu? Dakujem.
Chobot
20.12.10,22:54
Dobry den, moja situacia je nasledovna: Uzavrel (a uhradil) som PZP s cielom prepisat zdedene motorove vozidlo na svoju osobu. Dostal som k nemu docasnu "bielu kartu" s platnostou jeden mesiac. Problem je v tom, ze tento termin som premeskal (o rok!) a vozidlo som na seba neprihlasil. V sucasnosti mi uz bola dorucena dalsia poukazka s vyzvou uhradit poistne na dalsi rok. Mam narok na vratenie doteraz uhradeneho poistneho (vozidlo je stale poistene na povodneho majitela a poistne sa riadne plati)? Mam uhradit poistne na dalsi rok a poistovnu poziadat o zaslanie novej bielej karty, alebo radsej celu zmluvu zrusit a uzavriet novu? Dakujem.

Na akú dobu bolo uzatvorené to "dočasné" poistenie? Zaplatil si poistné na celý rok?

Prečo si premeškal prepis auta?

Ak auto nie je na teba písané, tak nie si majiteľom. Bolo už ukončené dedičské konanie? Ak nie, tak to treba urýchliť, alebo počkať, kým sa to ukončí a podľa osvedčenia o dedičstve uvidíš, kedy (ktorým dátumom) nadobudneš auto. Podľa toho spätne zrušiť pôvodnú poistnú zmluvu, alebo tú novú.
roman.sss
21.12.10,09:40
Poistne bolo uzavrete cez internet a uhradene na cely rok, momentalne uz chcu uhradit dalsie obdobie. Ci je skutocne pravne uzatvorene neviem, ako som pisal, dostal som docasnu bielu kartu (tam bola platnost mesiac) a navrh zmluvy. Tie som mal podla informacii spolu s dokladom o zaplateni predlozit pri prepise a nasledne nahlasit evidencne cislo vozidla poistovni.

Prepis som premeskal lebo na dopravnom inspektorate pozadovali kontrolu ev. znakov vozidla, s cim som nepocital nakolko viacero ludi mi tvrdilo ze ju v ramci okresu netreba, vozidlo bolo toho casu nepojazdne a odtah by niekolkonasobne prevysil jeho hodnotu (po prepise pojde preavdepodobne zvrakovat, mozno znacky do depozitu).

Dedicke konanie bolo ukoncene uz davno (niekolko rokov), dufam ze z toho nebude na di. problem/pokuta.