maminulka
20.12.10,11:18
Prosim o radu ako mam postupovat. Sme dvaja vlastnici jednej nehnutelnosti v rovnakom podiele. Ten druhy vlastnik si do tej nehnutelnosti nastahoval najomnikov, ktory mu udajne nic neplatia. Ja chcem nehnutelnost pouzivat, ale najomnici sa nechcu vystahovat s tym, ze su dohodnuty s druhym majitelom. On tak urobil bezo mna, aspon co viem maju ustnu dohodu. Zobral mi kluce od tejto nehnutelnosti. Dakujem za kazdu radu.
majkii
20.12.10,11:15
písomne vyzvať "nájomníkov" aby nehnuteľnosť vypratali a určiť im lehotu (napr. do 15 dní). Ak neuposlúchnu výzvu podať žalobu na príslušnom súde o vypratanie nehnuteľnosti bez nároku na náhradné byvanie.
bubkoch
20.12.10,11:32
písomne vyzvať "nájomníkov" aby nehnuteľnosť vypratali a určiť im lehotu (napr. do 15 dní). Ak neuposlúchnu výzvu podať žalobu na príslušnom súde o vypratanie nehnuteľnosti bez nároku na náhradné byvanie.

su tam protipravne, rovnako ako zlodej, s ktorym by si sa urcite takto "nemaznala"

takze zavolat zamocnika, ukazat mu list vlastnictva, nechat si otvorit dvere, najomnikov vypratat na ulicu (ok, tak do garaze a pod. kvoli zamedzeniu zniceniu alebo strate veci), zavriet dvere, vymenit zamok, druhemu vlastnikovi po vysvetleni, ze na najom potrebuje tvoj suhlas, inak je neplatny, poskytnut nove kluce
maminulka
20.12.10,18:32
dakujem za cenne rady....a ten navrh na sud na vypratanie, ja sa v tom moc nevyznam, to je navrh na nove konanie, alebo to sud rozhodne aj bez pojednavania a nevie niekto kolko sa za to plati???