leli80
20.12.10,11:38
Mohli by Ste mi povedať, či mám nárok na dávku?
Mám nad 25 rokov, som pol roka nezamestnaná, mám ojazdené 10 ročné auto a pri výpovedi som dostala 8-mesačné odstupné. Je pravda, že príjem nemôže dosiahnuť 45-násobok životného minima, čo je okolo 185,38 Eura?
Ďakujem.
veronikasad
20.12.10,11:53
Mohli by Ste mi povedať, či mám nárok na dávku?
Mám nad 25 rokov, som pol roka nezamestnaná, mám ojazdené 10 ročné auto a pri výpovedi som dostala 8-mesačné odstupné. Je pravda, že príjem nemôže dosiahnuť 45-násobok životného minima, čo je okolo 185,38 Eura?
Ďakujem.
Príjem sa zisťuje za kalendárny mesiac, v ktorom bola podaná žiadosť o posúdenie hmotnej núdze, zabezpečenie základných životných podmienok a pomoc v hmotnej núdzi; pritom sa prihliada na priemerný mesačný príjem za posledných 12 kalendárnych mesiacov pred podaním žiadosti

viac informácii :

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
pepsikova
20.12.10,18:07
..pokiaľ vlastníš auto, myslím, že ti nič nedajú...a dali by ti maximálne nejakých 66€,ak by si auto nemala...suma by sa navýšila príplatkom na nájomné, ak máš svoj vlastný byt..a nemáš dlžobu na nájme..
(auto podľa ÚPSVaR môžeš predať, ak chceš žiť a nemusíš pýtať od nich-bohužiaľ!)