travel_ck
20.12.10,12:56
.ExternalClass .ecxhmmessage p { padding: 0px; }.ExternalClass body.ecxhmmessage { font-size: 10pt; font-family: Tahoma; } dobry den,
touto cestou by som Vás chcela poprosit o radu.
Minulý týždeň mi bola zablokovaná na účte suma 577,70 eur. Nakoľko mi nebola doručená žiadna zásielka ohľadom exekúcie, až v banke som zisťovala o akého exekútora sa jedná a o akú pohľadávku.
Jednalo sa o pohľadávku na havarijnom poistení v sume 145,39 eur z roku 2008

nakoľko som už rok presťahovaná, a mám trvalé bydlisko zmenené, žiadna pošta ohľadom exekúcie mi neprišla. pričom mi nabiehali úroky z omeškania 7,5 % za každý rok.celková exekúcia sa vyšplhala na 577,70 eur čo sa mi zdá neúmerne vysoká suma, pričom trovy exekúcie predstavujú 340 EUR.

od exekútora som žiadnu zásielku neprebrala, prebrala som len platobný rozkaz z okresného súdu na zaplatenie sumy 145,39 eur, ktorú som však v danej dobe nemohla zaplatiť.

Viete mi prosím poradiť ako ďalej postupovať,
či je tá suma vzhľadom na pohľadávku primeraná? a tiež ako postupovať ak mi nebolo doručené ani upovedomenie o začatí z dôvodu že som jednoducho už zmenila trvalé bydlisko?

Za radu Vám veľmi pekne ďakujem
Silvia
Stanislav 1975
20.12.10,12:31
.ExternalClass .ecxhmmessage p { padding: 0px; }.ExternalClass body.ecxhmmessage { font-size: 10pt; font-family: Tahoma; } dobry den,
touto cestou by som Vás chcela poprosit o radu.
Minulý týždeň mi bola zablokovaná na účte suma 577,70 eur. Nakoľko mi nebola doručená žiadna zásielka ohľadom exekúcie, až v banke som zisťovala o akého exekútora sa jedná a o akú pohľadávku.
Jednalo sa o pohľadávku na havarijnom poistení v sume 145,39 eur z roku 2008

nakoľko som už rok presťahovaná, a mám trvalé bydlisko zmenené, žiadna pošta ohľadom exekúcie mi neprišla. pričom mi nabiehali úroky z omeškania 7,5 % za každý rok.celková exekúcia sa vyšplhala na 577,70 eur čo sa mi zdá neúmerne vysoká suma, pričom trovy exekúcie predstavujú 340 EUR.

od exekútora som žiadnu zásielku neprebrala, prebrala som len platobný rozkaz z okresného súdu na zaplatenie sumy 145,39 eur, ktorú som však v danej dobe nemohla zaplatiť.

Viete mi prosím poradiť ako ďalej postupovať,
či je tá suma vzhľadom na pohľadávku primeraná? a tiež ako postupovať ak mi nebolo doručené ani upovedomenie o začatí z dôvodu že som jednoducho už zmenila trvalé bydlisko?

Za radu Vám veľmi pekne ďakujem
Silvia

Silvia, bohužial, už keď si to nechala zájsť do takéhoto štádia,tak to budeš musieť uhradiť-možno pár centov, eur ti exe vráti, keď ho požiadaš potom o vyúčtovanie exekúcie,ale drvivú vačšinu budeš musieť uhradiť...
travel_ck
20.12.10,12:37
Stanislav ďakujem za odpoveď, samozrejme sa nechcem vyhnúť plateniu, avšak ak by mi bolo doručené upovedomenie o začatí exekúcie určite by som to riešila. Nezdá sa mi však primerané pri 145 eur pohladavke platit spolu 577 eur, pričom len 340 eur ide ako trovy exekucie. Nie je to prehnane? nehovori sa v zakone o 20% z vymahanej sumy plus opravnene vydavky (posta, telefon, ...)?
Dakujem
Dáša_
20.12.10,12:43
exekútor od teba vymáha v jednej hromade viac veci, možno ani nespomeniem všetko:
- pôvodná pohľadávky
- náklady na vydanie platobného rozkazu (tuším 66€)
- úroky z omeškania
- odmena exekútora podľa vyhlášky .....

Vieš, mám podobný prípad aj podobné sumy ale na druhej strane. Podnikateľka odo mňa odobrala tovar za celkom "smiešnu" sumu. Na výzvy nereagovala, poštu nepreberala. Aj sa presťahovala. Zázrakom prebrala iba poštu zo súdu, ostatné ignorovala. Vracalo sa. A tym samozrejme rástlo príslušenstvo pohľadávky. Momentálne je suma cca trojnásobná. Zatiaľ exekútor len zablokoval jej účty vo všetkých bankách do výšky pohľadávky.
Stanislav 1975
20.12.10,12:44
Stanislav ďakujem za odpoveď, samozrejme sa nechcem vyhnúť plateniu, avšak ak by mi bolo doručené upovedomenie o začatí exekúcie určite by som to riešila. Nezdá sa mi však primerané pri 145 eur pohladavke platit spolu 577 eur, pričom len 340 eur ide ako trovy exekucie. Nie je to prehnane? nehovori sa v zakone o 20% z vymahanej sumy plus opravnene vydavky (posta, telefon, ...)?
Dakujem

vieš, to je tak- ja som bol dlžný slávnemu dopravnému podniku 65 eur za pokutu a exe zo mňa stiahol 225 eur...:mad:
Ja síce nemám rád exekútorov,ale tu si nepomožeš asi-oni sú mafia, oni vedia ako ťa obrať o čo najviac...

A ktým výdavkom- áno-oprávnené, t. zn. skutočné a to sú tam potom zaujímavé výdavky ale vačšinou si to obháji...,ako vravím, možno ti pár eur vráti...
travel_ck
20.12.10,12:56
ano len ta suma pozostava z nasledovneho:
145 eur pohladavka
23 eur urok z omeskania
16,5 trovy konania
16,5 sudny poplatok za vydanie poverenia
37 eur trovy pravneho zastupenia v exe konani
a este 340 eur trovy exekucie, a prave tato suma sa mi zda neumerna!!navyse na tak kratky cas vykonavanie exekucie, cca dva mesiace!este jednu otazku ak mozem, ako som spominala blokol mi to na ucte a teraz prislo zamestnavatelovi aby mi to dal zrazkami zo mzdy jednou tretinou vzdy, tak sa chcem opytat ze to mi teraz bude aj blokovat na ucte peniaze a zrazkami zo mzdy? alebo mi uvolni peniaze na ucte?
dakujem moc
Stanislav 1975
20.12.10,12:59
ano len ta suma pozostava z nasledovneho:
145 eur pohladavka
23 eur urok z omeskania
16,5 trovy konania
16,5 sudny poplatok za vydanie poverenia
37 eur trovy pravneho zastupenia v exe konani
a este 340 eur trovy exekucie, a prave tato suma sa mi zda neumerna!!navyse na tak kratky cas vykonavanie exekucie, cca dva mesiace!este jednu otazku ak mozem, ako som spominala blokol mi to na ucte a teraz prislo zamestnavatelovi aby mi to dal zrazkami zo mzdy jednou tretinou vzdy, tak sa chcem opytat ze to mi teraz bude aj blokovat na ucte peniaze a zrazkami zo mzdy? alebo mi uvolni peniaze na ucte?
dakujem moc

Silvinka, zavolaj mu a dohodni sa s ním, že mu ich sama pošleš z toho účtu a on ti to odblokne na tú jednu transakciu-potom ho vyzvi, nech ti vyúčtuje exekúciu a uvidíš kolko ( a či ) ti niečo vráti...